Doplněk dnešního hlavního článku – Lidice

Avatar
Původní autoři
Pomník lidických dětí

Milan Peleška
19.6.2019 KosaZostra čili vlkovobloguje.wordpress.com
Vlkův úvod:
Nejlepší a  nejtrefnější věci píše vždycky sám život! To hle je železné pravidlo a na Kose funguje dokonale. Také dnes. Dnešní hlavní článek Kosy (viz níže) se týká posledního sjezdu Sudetských Němců v  Řezně. A  především jejich naprosto nestydatého záměru některý z  jejich dalších dýchánků uspořádat v  České republice. Jenž byl vyhlášen v  den lidické tragedie. Jak příznačné!

A stejně příznačné je, že pár hodin před zveřejněním tohoto mého článku, který jsem v podstatě odsouval celý týden mi přišel následující mail. Jsem rád, že dorazil. Ještě více mne těší, čtenáři Kosy vidí současný svět takhle. Více není třeba dodávat! Mail přetiskuji 1:1

Vlku, dnes jsem napsal malý komentář na facebooku k Lidicím a mám tam hodně souhlasných poznámek, tak ho také posílám vám.Zdraví Peleška Milan.Milan Peleška Na tyto místa je dobře chodit nejlépe sám , mimo velkou „pompu“ , bez kytic a muziky a v tichu si „zblízka“ něžně pohladit „bronzové“ lidické děti! Pokud jedu na Kladno a mám čas, zastavím se a jdu k památníku popřemýšlet!! Také si kladu otázku, jak se mohli za cca pouhých 12 let nechat Němci tak „zblbnout“ nacistickou propagandou a Hitlerem až potom šli a vyvraždili Lidice a kdyby jenom ty! Na území bývalého SSSR mělo podobný osud mnoho stovek vesnic, s dětmi naházenými ve studních a s dospělými upálenými ve stodolách!!! Těch míst, které se nemají zapomenout je více! Blízko dálnice z Německa na Paříž je Verdun a tam je památník! Sjel sem nedávno v noci z dálnice a tam zajel k památníku, kde stojí do nedohledna bílé kříže v řadách!! Bylo po půlnoci v létě , úplněk a tak jsem tam seděl sám na lavičce asi hodinu a v bledém měsíčním světle přehlížel řady bílých křížů, kde nešlo dohlédnout konce a přemýšlel! Hodně mě toho napadlo, co lze jenom těžko popsat a tak jsem se posléze sebral, šel těžce k autu a nesdělitelný zážitek mám dodnes! Jenom si tak říkám, už zase slyšíme některé hlupáky, jak „chrastí“ zbraněmi!! Je to smutné, lidé jsou nepoučitelní!! Proč a za co padly ty statisíce lidí, nahnaných na jatka první světové války, když ta druhá byla po cca 20 letech „volným“ pokračováním té prvé!! Do kdy budou našimi životy „vládnout“ šílení politici, finančníci, výrobci zbraní a různí „ometálovaní“ dobytkové, kterým je všechno jedno!! Dodnes se historikové „ošívají“, když mají přesně určit původce první světové války!! To nebyli žádní „nacisté a komunisté“, na které bychom mohli svést vinu!!! Kdo měl a má z válek prospěch? Nechám na každém, ať si odpoví sám a když přijde na podobné pietní místo, jako jsou Lidice, začne přemýšlet!!!

Tolik kolega Milan Peleška. Neváhal jsem ani sekundu, jestli mám tento mail otisknout nebo ne. V atmosféře té oficiální podlézavosti vůči Landsmanschaftu je to opravdový balzám na rozbolavělou duši.

Jenže sotva ho člověk aplikuje, dostane další úder rovnou na solar. Tentokráte ze samotných Lidic, respektive od přímého účastníka pietní akce. Ne nějakého řadového občana, ale přímo poslance parlamentu České republiky Jaroslava Foldyny, kterému se tam přihodilo, to co popsal na svém FB:

Taky máte naprostý problém pochopit, že nějaký čičmunda s organizátorskou páskou si přivlastnil právo určovat, kdo smí a nesmí položit i lidického památníků květiny? A  v  jakém oblečení? A  které druhy písma jsou přípustné a které nikoli? Jistě byl ještě přísnější , pokud někdo někdy přišel s německými nápisy a nášivkami. Nebo s e snad pletu?

Může se pak někdo divit, že když to v Lidicích!!!!! funguje takhle, že v Řezně vyřvávají, že příště jako v Čechách?!

Foto žáků lidické školy z jara 1942

– – –