Zbořil: My vlastně už ani nevíme kdo řídí ČSSD, Petříček nebo Hamáček? (VIDEO)

Avatar
Původní autoři
Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz

Zdeněk Zbořil a -rp-
14.7.2019 PrvníZprávy

Krize uvnitř ČSSD se prohlubuje, my už vlastně nevíme, jestli této straně nevládne nějaký štáb pana Petříčka a nebo předseda strany, který vládne, protože je náhodou ministrem vnitra, říká Zdeněk Zbořil v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz.

Tento týden to vypadá, že se nic neděje, ale přesto se objevily zajímavé hlášky na politické scéně. Ukrajinský prezident pozval Vladimira Putina i Donalda Trumpa k jednání do Minsku, což je komické, ale Zelenskij je přece komik. To bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko byl vypískán na předvolebním mítinku v Zakarpatské oblasti. A další zajímavá zpráva český ministr zahraničí Petříček odletěl do Gruzie, aby uklidnil situaci mezi Ruskem a Gruzií, poslala ho tam vláda nebo Lidový dům a nebo někdo jiný? Spor o odvolání ministra Staňka ukazuje spíše na krizi uvnitř ČSSD

A co vy na to pane Zbořile?
„Pravda je, že není žádná okurková sezóna, ale zpravodajce nahradili političtí komentátoři a podle toho to tak vypadá, buď se hádá z křišťálové koule a nebo že se nic neděje. <>> Ten případ s Vladimirem Zelenským, kdy pozval do Minsku německou kancléřku, francouzského prezidenta, Donalda Trumpa, britskou premiérku a Vladimira Putina, tak to nemohl myslet vážně, já si myslím, že to byla jenom zpráva pro voliče,“je přesvědčen Zdeněk Zbořil.

Eskalace vztahu Gruzie – Ruská federace, ministr Petříček odcestoval do Gruzie…

„Samozřejmě, že vztah mezi Gruzií a Ruskou federací eskaloval zákaz letů mezi Moskvou a Tbilisi, ale ten zákaz je důsledkem nějakého dění v Gruzii a to má podobu až nějakého protiruského rasismu. A do toho se najednou vložil ministr zahraničí České republiky Petříček a my nevíme kdo mu tu cestu připravil, kdo o ní rozhodnul , kdo přišel na to, že zrovna ministr Petříček má radit jedné nebo druhé straně v tom sporu,“ upozorňuje v rozhovoru pro Prvnizpravy.cz Zdeněk Zbořil.

Krize v ČSSD…
„Musím říct, že krize uvnitř ČSSD se prohlubuje, my už vlastně nevíme, jestli této politické straně nevládne nějaký štáb pana Petříčka na ministerstvu zahraničních věcí a nebo předseda strany, který vládne, protože je náhodou ministrem vnitra a nebo zda tedy o osudech rozhoduje celý Lidový dům, ale protože Lidový dům je uvnitř tak znesvářený , tak jeho rozhodnutí mohou být překvapivá, ale nikoliv trvalá,“ domnívá se Zdeněk Zbořil.

Podrobnější analýzu si můžete poslechnout v následujícím rozhovoru Zdeňka Zbořila pro Prvnizpravy.cz.