Máme, jak tvrdí ČSSD, právo na bydlení

Ogňan Tuleškov

22.8.2019  ČeskéNárodníListy
Jaká je skutečnost? Cenově dostupné byty pro obyčejné lidi neexistuje. Státní a obecní výstavba bytů je téměř zanedbatelná, zvláště ve velkých městech. Nájmy bytů rostou. Osamělí důchodci či sociálně slabé rodiny často končí na ubytovnách.

Jsou si těchto skutečností sociální demokraté vůbec vědomí? Mají čas je vnímat a v souladu s tím, podle svého programu, pracovat k tomu, aby u nás existovalo reálné právo na bydlení?

Když si uvědomíme, co v nejen v současnosti, nýbrž i delší dobu ČSSD dělá, s hrůzou můžeme zjistit, že povětšině bojuje za nějaké posty ve vládě, dnes jde o ministra kultury. Včera šlo i ministra zahraničních věcí. Zdá se, že sociální demokraté mají v řadě bodů přijatelný program, ale pro jeho realizaci činí prachmálo.

To je také jeden ze základních důvodů, proč ČSSD se veze po nakloněné rovině k tomu, aby se stala neparlamentní stranou. Je to škoda! Jak však věřit straně, která má pro lidi občas i přitažlivá slova, ale skutek utek?

Takže, paní sociální demokraté, buď se rychle vzpamatujte a pro lidi něco potřebného dělejte, nebo odejděte! Nikdo vás postrádat nebude! Skutkem sociálními demokraty již nejste! Proto také u nás právo na bydlení reálně neexistuje.