Státy přesvědčováním a hrozbami nutí Afriku, aby se zřekla ruských zbraní

29. 8. 2019 zelv.ru
USA naléhavě na afrických zemích požadují, aby odmítly nákup zbraní v Rusku. Oznámilo to ministerstvo zahraničí RF. Ministerstvo zahraničí zaznamenává pokusy řady západních zemí, především USA, o posílení své přítomnosti v Africe. Západní země usilovně pracují na tom, aby donutily země tohoto kontinentu zříci se nákupu ruských výrobků.


Především se jedná o dodávky zbraní. Ministerstvo zahraničí RF zdůraznilo, že Washington k tomu používá nejen přesvědčování, ale také se uchyluje k hrozbám uvalení sankcí na africké země.

“Naši afričtí partneři se však rozhodně staví proti takovému otevřenému vydírání a správně poznamenávají, že dodávky ruského vojenského vybavení jsou zárukou ke spolehlivému zajištění jejich národní bezpečnosti a suverenity a nemají v úmyslu se v této oblasti zříci spolupráce s námi”, sdělilo ministerstvo zahraničí RF v komentáři agentuře TASS.

Ministr zahraničních věcí Ruska Sergej Lavrov při setkání s angolským ministrem zahraničí Manuelem Domingosem Augustem oznámil, že reformy Rady bezpečnosti OSN mají napomoci zvýšení zastoupení Asie, Latinské Ameriky a Afriky v organizaci. Připomněl, že v září 2019 bude předsedat Radě bezpečnosti OSN Rusko. Poznamenal, že jedna z klíčových akcí Moskvy je naplánována k otázkám pomoci Afričanům při řešení jejich problémů v oblasti krizí, konfliktů a dalších situací.


 Pro Novou republiku vybrala a přeložila PhDr. Vladimíra Grulichová