Začíná nám vadit listopadová revoluce v roce 1989 a její výsledky? (Aktualizace)

Podnikatel Václav Princ

Václav Princ

2. 9. 2019
V těchto dnech jsem obdržel na počítač dokument disidenta Milana Kohouta a ostrá slova Františka Ringo Čecha/*2. Oba, nezávisle na sobě, se pozastavují nad naším rozkradeným státem, podvody, a výsledky politiky posledních 30 let. František Ringo Čech dost nadává na herce a herečky, Milion chvilek, které nazval Milion chcanek. Milan Kohout šel ještě dál a omlouvá se za to, že jako disident přispěl u nás ke zničení socialismu a zavedení kapitalismu.


Dokonce se trefil do hodnocení hospodaření a možnosti řízení společnosti, když existuje společné vlastnictví, jako za socialismu a porovnává to s výhodami kapitalismu, kde rozhoduje vlastnictví výrobních prostředků. Ano, kapitalismus vyrábí všechno jen pro zisk. Aby více prodával, tak některé výrobky mají svou omezenou životnost, zatímco socialismus vyráběl věci, aby měly dlouhou životnost. A tento příměr uvádí v souvislosti s množstvím produkovaných emisemi a otravou ovzduší, k tomu přidává kritiku současné situace v zemědělství. Už také zjistil, že kolem velkých měst jsou obrovské haly pro supermarkety, skladiště, logistická centra, která mají obrovské plochy střech a jejich parkoviště, kde se jen překládá zboží odvádějí dešťovou vodu velmi rychle do kanálů a řek, které odtékají za hranice a příroda je u nás nevyužije. To za socialismu nebylo. Velké výrobní, skladové, prodejní haly znamenají také zvýšení dopravy, nárůst kamionů a znečištění ovzduší. Za socialismu se kamiony převážely po železnici až do místa adresáta. Dnes potkáte za sebou při cestě sotva 30 km dlouhé asi sto kamionu jedoucích v protisměru a desítky jich ještě předjíždíte. Co se děje na českých dálnicích nemá smysl komentovat.

Děkuji obou pánům, že se konečně vzpamatovali. Když jsem něco podobného, ale jinak říkal před 30 lety, že k nám přišla jen anarchie, tak jsem přišel o místo ředitele závodu a v lednu 2019 jsem se stal nezaměstnaným.

V této souvislosti obou článků jsem si uvědomil situaci Václava Havla, kterému dnes řada lidí nadává a odsuzuje ho, když se už nemůže sám bránit. Vždycky jsme kritizovali za socialismu kult osobnosti, ale co současná demokracie udělala s lavičkami Václava Havla, knihovnou, letištěm a nevím, kde jsou ještě jeho pomníky? To není kult osobnosti? Ale ano, je, ale už ne komunistický. Domnívám se, že kdyby dnes Václav Havel žil, že by současnou politiku a výsledky revoluce v listopadu 1989 zkritizoval ještě více než pan Milan Kohout a František Ringo Čech.

Domnívám se, že Václav Havel vůbec netušil, co se mu povedlo a dnes by se musel stydět, pokud by to včas nezarazil. Vážení spoluobčané, Milane Kohoute, Františku Ringo Čechu. To, co jsme si museli prožít my v letech 1989 až 2019, věděl Karel Marx už v roce 1848. Už tenkrát věděl, že se vrátíme o něco dozadu, a prožijeme si ještě jednou něco, co už tady bylo. Jenže dnes se dělá všechno proto, aby se o tom nevědělo a na fašismus se zapomnělo. A kdo něco o tom ví, ten je xenofob, rasista, nebo úplně blbej důchodce. Potřebujeme nové volby a tam mohou občané rozhodnout. V každé době jsme se dopustili chyb. Stačilo jen chyby odstranit a nedělat chyby nové a ještě horší, jako se to povedlo nejenom nám Čechům.


České Budějovice, 28. 8. 2019, Václav Princ
(pozn. redakce: autor textu je také autorem známé Holešovské výzvy)
*/1 a 2
Redakci Nové republiky se nepodařilo vypátrat prohlášení peformera Milana Kohouta. Text Františka Ringo Čecha jsme našli na jeho facebooku a přetiskujeme:

František Ringo Čech

F. Ringo Čech:

Milión chcánek na demokracii. Komedianti to tu za 30 let přivedli na buben. Teď po vzoru listopadu či majdanu zase burcují hlupáky na náměstí, aby ten nebeskej průšvih, co sametem a kuponovkou nakydali, mohli na někoho hodit.

Promejdanovaly, rozkradly a prožraly se od 89. hodnoty, vydřené našimi předky od 1. republiky až po všivej hadrák, komedianti nenávratně zničili mravnost této země a zkazili úctu mladých ke starým a moudrým. Hledají ,,dostatečně silnou oběť”, tou má být Babiš a po něm Zeman.

Vidím scénář občanské války, kterou nebudou váhat za cizí finanční pomoci rozpoutat. Jde jim o vše. Jen ta jim může pomoci zahladit ty obrovský průšvihy, co napáchali na těle i duši tohoto lidu.

Milion chvilek, pro debily, kde jste byli, když naše republika musela vracet 26,4 miliardy Kč na dotacích od roku 2004? Že je to dávno? A kdo byl v tu dobu ministr financí? Sobotka, Tlustý, Kalousek!!!!! A že Kalda tenkrát neřval: Shoďte vládu!

Ono, kdyby byly předčasné volby, tak tito vřískající parchanti potáhnou na smetiště dějin. Aktivisté, Svoloč lenivá si šla zahulákat do Prahy s podporou komediantů. Hééérci a hééérečky, kočovní herci tu jsou, principál je pán! Kočovní herci tu jsou. S nimi léto přijelo k nám! tak fajn, je nejvyšší čas na vypsání nových voleb a znovu rozdání karet.

Nechci být prorokem, ale smrdí mě to opětovným a ještě přesvědčivějším vítězstvím pana Babiše, slušným výsledkem Klause ml. a Okamury, konečnou pro TOPáky Kalouska s Pospíšilem, nejspíše i KDU a Starosty, pohřbením ČSSD.

Za mě – Babiše jsem nikdy nevolil a nikdy volit nechtěl, ale když vidím hysterii tzv. umělců (kurňa, kde jsou skutečné ikony národa – lékaři, vědci,?) a jekot údajných 120 000 komparzistů (samozřejmě placených – kým asi?), ještě se zamyslím nad změnou názoru a nehodím to též Babišovi.

Proč těch možná 120 tisíc užitečných kreténů, neprotestuje, že jsou už 30 let okrádáni tím VŠÍM polistopadovým, politickým ksindlem…

Že je koruna stále podhodnocená, že mají stále znehodnocovány bakšiše na účtech v korunách, že je tady všechno předražený, směšný platy, směšný důchody…

I v tom Polsku je kurz eura v přepočtu za 21 korun. Jenom tupej českej č…k cáluje za euro skoro 26 korun. Jenže, tohle těm demonstrujícím, chudým, užitečným kreténům nevadí. V ulicích dělají akorát křoví politickým mafiím, které jim chčijou do huby.

O účelovosti těchto dementstrací (sic) svědčí jeden fakt! Kolik let je Babiš v politice, ale začal vadit až v posledních letech! Copak se stal vykukem až v poslední době? Proč nespokojenci neřvali, když Babiš vlezl do politiky? Slušný občan nedopustí, aby mu vládl buzerant, feťák a komediant. Tak se chvíli ještě vyštěkejte a skončíte v zapomnění. Neziskovky skončí a vy pojdete hlady. Komediantům začíná okurková sezona, tak se musí zviditelňovat aspoň na demonstracich a tu slušnou politiku budou dělat odeesáci s Kalouskem? Jo to už tady bylo.

Díky odeesákům jsme jednou z nejzaostalejších zemí v EU. Mohli by se chvilkaři zeptat pana nejvyššího profesora kam se poděly biliony korun z FNM, nikde to není vidět. Jen ten jeho bankovní socialismus spolykal polovinu prostředků ze státních rozpočtů. A jak to že neprotestovali tito pokrytci když jako prezident amnestoval tuneláře, aby po sobě uklidil zlodějny 90 let?

Také by si měli uvědomit že pláčou na špatném hrobě, Babiš je první premiér po dlouhých letech který není protilidový. A to že pobírá dotace to není jeho výmysl, to vymysleli v Bruselu.

Komedianti, neziskovkáři, kteří pořádají demonstrace také žijí z dotací. Ale u nich je to v pořádku, oni jsou ti lepší lidé. Vlhké sny, nevzdělaného, tupého, prodejného a blbého klauna, rezatého šaška Mináře z Milionu chvilek pro deb.ly, prý “půl národa je podporuje” chachacha, možná tak 0,5% voličů, na Vencl place bylo prý 120 tis. lidí, přitom to mohlo být tak s bídou 60 tis., navezený hnůj autobusy z celé ČR a to odečtěte, čumily, důchodce na výletě v Praze, turisty, dealery drog, naháněče bordelů, kolemjdoucí a vystupující komedianty a ostatní organizátory, prý “přijeli lidi z 1500 měst”, cha,cha,cha, ČR má 606 měst, no není to tupé ho.va.do Minář přímo ukázkový blbec?

Koho tam místo toho Babiše chcete? Zase jiného a multikulti hajzla? V tomhle třicetiletém, mafiánském, zlodějském, balkánském hnusu, totiž nic jiného na výběr není.

Paraziti! S touto verbeží zpět do maringotek. Živí se tím, co se jim líbí. Ale již si nechtějí připustit, že to mohou dělat pouze proto, že tato společnost je bohatá. Oni se ale na tvorbě toho bohatství nepodíleli a ani nepodílí. Navíc těmi co toto bohatství vytvořili a dále produkují zisk, tak těmi pohrdají. Jsou to zaprodanci ochotni sloužit každému.

Kdosi stojí v pozadí. Zařizovat a platit dopravu mimopražských, ozvučovací technika a zdroje také nejsou zdarma. Plná ústa demokracie, ale pouze v jejich podání. Pozadí a financiér je lehce čitelný. Kdopak má zájem na nestabilitě, kdopak je psychopatický a pomstychtivý, že mu to tady nevychází, jak by chtěl a musel se před hněvem národa uchýlit do ciziny, kdo to tu chce rozvracet a mstít se Babišovi, že tu nechce migranty – -vždy třeba hledat důvod.

Miloši a Andy. Celý národ je s vámi. Zůstaňte s námi !

Všichni rozumní a slušní lidé současnou vládu i prezidenta podporují. Na Václaváku je pouze slet eurohujérů, sluníček a pomatenců z celé republiky, co si udělali zadarmo výlet do hlavního města, na venkově se cítí nedocenění. Prý tam byl i spolek HLAS – Telička reprezentant dříve KSČ, Bakaly, Babiše ……. nyní na volné noze – firma HLAS. Služby všeho druhu pro kohokoliv, pro toho, kdo dobře platí. ))))))

Kdyby teď, po těchhle “demonstracích”, měly být volby, tak má Andy 50% jistejch. A co vy vlastně chcete? Nový volby to asi nebudou, to byste dopadli ještě hůř, než naposledy. Tak co vy jako vlastně chcete?

Demonstrace užitečných idiotů žádají demisi Babiše a Benešové. U Benešové uvádějí jako důvod, že by mohla v budoucnosti cosi “udělat”. Přitom Marie Benešová byla ministryní spravedlnosti již za Rusnoka. Tenkrát ovšem nikdo nevykřikoval, že by mohla ohrozit nezávislost justice.

Babišovi se vyčítá domnělý střet zájmů při přidělování dotací a demonstranti ječí, že ČR bude muset kvůli Babišovi vracet 450 miliónů korun. V programovém období 2007 – 2013 musela ČR vracet nesrovnatelně vyšší částku: 26,4 miliard korun. Tenkrát nikdo ze současných demonstrantů ani necekl. A kdo převážně vládl v roce 2007 – 2013? Kdo připravil Českou republiku o dotace v hodnotě 26,4 miliardy korun?

Vláda ODS: Leden 2007 – květen 2009: premiér Topolánek, ministr financí Kalousek

Vláda “odborníků”: Květen 2009 – červenec 2010: premiér Fischer, ministr financí Janota

Vláda ODS: Červenec 2010 – červenec 2013: premiér Nečas, ministr financí Kalousek

Miroslav Kalousek nás také nejvíce zadlužil. Po jeho ministrování se dluh České republiky zvýšil o neuvěřitelných 667.150.658.676 Kč.

Připomeňme si také, že Kalouskův úřad prominul Schwarzenbergovi vrácení 4,5 milionové dotace. doufáme, že se to objeví ve správě pro Brusel a půjdou v auditu hlouběji do minulosti. Ať víme o těch zlodějích více.

Potřebujeme: Mádla, Issovou, Čvančarovou, Pazderkovou, Moravce, zrzavou Báru-koloběžku, Hanáka, Kollera a jiné?

Víme, co nám přinesl rok 89. Nenávist, nesvobodu, lež.

Napřed nám havloidi ovládli informační zdroje, aby mohli šířit prý demokraticky pouze jen ty své ne-pravdy, nás ostatní potřebují jen na práci v ukradených fabrikách. Nyní se ne-demokraticky podvolují nadále nedemokratickým zájmům cizáků, kteří si z nás jen utrhují. Herce těchto typů nepotřebujeme, oni potřebují nás.

Úkolem roku 89 bylo, rozdělit národ na zbohatlíky (zhasněme, oni si to rozkradou), a na pracující-otroky. Chceme pracovat nejen na naše neproduktivní občany, ale i na EU, agresivní USA??? Mádla zasáhla do hlavy asi největší brambora při natáčení reklamního šotu. Tenhle trotl se dá koupit za pytlík zemjačiků, Jiříček se ještě nevzpamatoval a už se ani nikdy nevzpamatuje. To musela být tedy hodně těžká ertepla.

A Čvančarka už není kočka co byla, která se starala úplně o jiné věci, stejně jako její kolegyně Magda Vašáryová. Obě už zestárly a zkysly a tak mají potřebu se znovu nějak zviditelnit. Kde jinde jak třeba v politice a na zbytečných demonstracích pouličních blbců, kterým předvedou své pochybné divadélko. A oni jééé, umělkyně a padnou na zádel.

Hele, pouliční hlupáci, tak už vezměte konečně dlažební kostky a hole v ruce, ať je větší sranda. Nebuďte srabi a otestujte tu naši demokratickou policii a státní zástupce, jak se zachovají. Jsem na to hodně zvědavý, protože jak známo opakovaný vtip není vtipem. Jste na tom Václaváku namalovaní, naprosto matní. Je to tam, jako když někdo načůrá do mravenečků. A příště si nezapomeňte vzít třeba oranžové vesty.

Komedianti prý nejsou na prodej. Tak už ani korunu na komedianty od daňových poplatníků. My je platit už nechceme – pěkně ať si hledají sponzory. Nechceme platit Mádla a komediantské xindly přes ČT z našich poplatků. Už ani korunu pro tento havloidní hnus. Vytahují starou kauzu víc než deset let z dob, kdy Babiš ani netušil, že bude premiérem a staví to tak, za vydatné pomoci zaprodaných novinářů, že to vyznívá, jako když to provedl v době svého premiérování. Je to jasná politická objednávka, ve které vydatně figuruje bývalý ministr Chovanec. Je to hnus a špína, která má ublížit celé Babišově rodině, neboť vědí, jak mu na ní záleží.

A je směšné, že nejvíc tady řve Topol? Sám zloděj a korupčník, ale s tím rozdílem, že to bylo v době jeho premiérování. Je mi z té sebranky na zvracení. Škoda, že ti lumpové nešli hned zavřít za to, co této zemi udělali. Já stojím za svým pracovitým premiérem, který mi dal naději, že v této zemi se také dá časem žít dobře a proto mu zase dám svůj hlas.

ČT má velmi přesný popis / kodex veřejnoprávnosti/, jak se má chovat a ten překračuje ve formě aktivistického zpravodajství každý den!!!, Bez komentáře, jak “budujeme” 30 let něco, co ani nelze nazvat “kapitalismem”, spíše jde o nějakou novou formu “finančního feudalismu” !!

Od 1. 1. 2018 je ve státech EU uzákoněna minimální hodinová mzda !

TAK SE MILÍ PRACUJÍCÍ POTĚŠTE : Lucembursko 8,69 € Německo 8,50 € Francie 8,03 € Nizozemsko 7,96 € Irsko 7,65 € Belgie 7,48 € Velká Británie 7,36 € Řecko 3,86 € Španělsko 3,78 € Malta 3,35 € Slovinsko 3,03 € Portugalsko 2,62 €

Česká republika 1,78 €.

Nejsem volič ANO, ale Babiš je z toho “hnoje” premiérů od roku 1989 spíše tím lepším!! To je prostě fakt! Pokud chtějí lidé nějakou změnu, tak bych rád viděl nějaký rozumný návrh, koho za Babiše a Zemana, který už není na tom zdravotně nejlépe, vzhledem k věku!

Jsem již starší a uvažuji, aby změna v politice nebyla k horšímu!!! Křičet na Václaváku a potom nejít k volbám, to je “demokracie” po česku !!! 60% účasti ve volbách je málo! Jenom utrousím poznámku, když by teď byly volby, tak Babiš bude mít daleko lepší výsledek než dosud !!! Takže řvouni, musíte jít k volbám a tam zvítězit !!! To je demokracie ! Lidé bděte….nezblbněte !!!!!! 

(zdroj ZDE)

(podaří-li se redakci Nové republiky dopátrat i k textu Milana Kohouta, doplníme tuto stať i o něj)

AKTUALIZACE:
Díky anonymní čtenářce se podařilo.

Dnes lituji, že jsem pomohl zničit socialistické systémy!


Digitální omluva příštím generacím.Za přicházející globální kolaps životního prostředí bychom měli v prvé řadě vinit bohaté lidi a jimi podporovaný kapitalistický kult bohatství.

Bohatí lidé horečnatým a sobeckým hromaděním bohatství vytvářejí největší uhlíkovou stopu způsobující globální oteplování.

Dnes lituji, že jsem se jako aktivista v disentu podílel na kolapsu bývalých socialistických hospodářských a politických systémů ve východní Evropě. Za socialistických systémů byly výrobní prostředky a veškeré ůzemí celospolečensky vlastněno. Což by dnes, pokud by to ještě existovalo, dalo celé společnosti do ruky mocný nástroj a základnu, jak přistupovat udržitelně k naší existenci na zeměkouli a radikálně změnit způsob jakým vyrábíme zboží, používáme přírodní suroviny, energii a všechny veřejné statky.

Socialismus (vedle anarcho-socialismu) byl a doposud stále zůstává, nejrealističtější ekonomickou a politickou platformou, která může zbrzdit globální oteplování, které ohrožuje život na celé planetě. Socialistický ekonomický systém je založen na myšlence rovného sdílení všech zdrojů, na společném vlastnictví území a na myšlence produkování k životu pouze nejpotřebnějšího zboží, které je vyráběno tak, aby bylo trvanlivé.

Naproti tomu kapitalistický systém (schovávající se za jménem demokracie) je v přesném opaku k této myšlence, neboť je založen na nekonečném ekonomickém růstu, na filozofii plánované krátkodobé životnosti výrobků a neomezeném drancování přírodních zdrojů. Hlavním ekonomickým a politickým cílem kapitalismu je zvýšení soukromých zisků, bez ohledu na skutečné potřeby lidí a udržitelnost životního prostředí. A protože je kapitalistický ekonomický systém vlastněn a diktován různými soukromými, navzájem soutěžícími vlastníky výrobních prostředků, tak se společnost zákonitě nedokáže dohodnout na žádné jednotné akci, která by zpomalila nebo zvrátila katastrofální globální klimatický kolaps.

Proto se chci omluvit, že jsem jako součást československého disentu slepě pomáhal zavést principy takzvaných individualistických lidských práv, která ve svých důsledcích vedou jen k sobectví a atomizaci členů společnosti, tak typické pro kapitalistickou společnost. Taková práva jsou falešnými lidskými právy.

Nyní uznávám, že zásady lidských práv by neměly být odděleny od přírodních práv a globální ekologie.

Dnes lituji, že jsem pomohl zničit socialistické systémy.

Zvláště se chci omluvit mé šestileté dceři, která bude v budoucnu platit krutou cenu za mé bývalé chybné kroky.

Milan