28. říjen a bezpečnostní hrozba plukovníka Koudelky…

Vyčmuchejme s Koudelkou všechny ruské špióny!

Jiří Vyvadil
30.10.2019 VašeVěc

Souhlasím s tím, že zřejmě přese všechno jsme jednou z nejbezpečnějších zemí na světě. A já přes snahy pravicové opozice, vypracovávané bezpečnostní koncepce o prioritním nebezpečí Ruska a Číny nemám ani za mák obavy z těchto dvou zemí. Konečně sdílím s francouzským prezidentem Emmanulem Macronem, že je třeba spolu s Ruskem budovat novou bezpečnostní architekturu od Lisabonu po Vladivostok. Jestli trochu potřebujeme NATO, tak pro nás Čechy spíše jako obranu před trvale militaristickým Polskem. V rámci NATO na nás snad nezaútočí.


Co ovšem pokládám za velmi nebezpečné je naše Bezpečnostní informační služba, které mediálně politicky je zcela ve službách fundamentalistické pravicové opozice a  trvale prostřednictvím svého ředitele navozuje atmosféru strachu a představa zejména ruského spiknutí, pokud možno vždy, kdy prezident se byť neutrálně vyjádří na adresu Ruska popř. Číny.

Plukovník Koudelka (mající od prezidenta přezdívku čučkař) už po dvakráte rozšířil poplašnou zprávu, že BIS v minulém roce rozmetala spiknutí ruských špiónů. My ale nejsme tak hloupí. Tvrdit to dva roky po sobě, kdy nenásledovalo, žádné vyhoštění, žádné stíhání pro špionáž cizích subjektů je zjevná lež.

Naši pravicoví politici a žurnalisté operují tím, že naše BIS má důvěru americké CIA a  Koudelka je jí chválen. No právě!

CIA je jedna z nejzločinnějších světových zpravodajských služeb, což lze doložit tisíci důkazy a nemá na světě konkurenta…

Mimochodem, copak nesledujeme jak různí CIA činitelé se i momentálně pouští do likvidace amerického prezidenta. Heslo je vždy stejné: Zničte agenty Ruska, ať je to prezident Trump či prezident Zeman.

Čím to, že náhle na svůj vkus zcela neobvykle poblahopřál prezident Trump našemu prezidentovi k dnešnímu zcela nekulatému státnímu svátku.

Vím, že podání trestního oznámení na plukovníka Koudelku bude obtížné. Ale když vidím – a nerozumím – že si ho Andrej Babiš tak pěstuje a odmítá racionální výhrady prezidenta akceptovat, tak se o experiment pokusím.

A jinak věřím, že letošní 28. říjen se nám vyvedl.