Ivan David (SPD) proti turecké agresi a ochromené Evropské unii. (VIDEO)

Avatar
Původní autoři
Turecké fregaty v Egejském moři

Ivan David
13.11.2019 FB a viedolsužba Europarlamentu
EU nechá Turecko beztrestně útočit na členské státy dokud turecká armáda nebude dobývat Brusel. „Turecké vojenské námořnictvo provádí ozbrojené útoky proti lodím a vrtným plošinám firem z Kyperské republiky, která je členem EU. Cílem útoků je zmocnit se kyperských nalezišť zemního plynu. Turecké vojenské lodi od února do července prováděly námořní blokádu Kyperské republiky.

Tyto incidenty jsou podle mezinárodního námořního práva válečným aktem Turecka proti členské zemí EU. A na co se zmohly orgány EU, aby pomohly jednomu ze svých vojensky napadených členů? Na „vyslovení vážného znepokojení“. Odvetou by podle europoslance Ivana Davida (SPD) měla EU na Turecko uvalit sankce, které turecké ekonomice způsobí tak citelné ztráty, aby to Turecko odradilo od krádeží kyperského plynu.

Nic takového však EU nezavede, protože její orgány jsou zcela paralyzovány lobbyngem původně evropských a nyní nadnárodních korporací jako Phillips nebo Siemens, které z evropských zemí přestěhovaly části svých výrobních továren do Turecka. Tyto továrny provozují ve společných podnicích s firmou AYOK, která je ve vlastnictví turecké armády. Dividendy z tureckého podílu ve společných podnicích jsou rovnou na nákup zbraní a financování válek, které Turecko vede. Tedy i na válečné operace proti Kypru.

Nadnárodní korporace mají v EU větší moc něž kterýkoli členský stát nebo skupina států. Účinné sankce proti Turecku budou v orgánech EU blokovány až do doby, dokud turecká armáda a její pomocné džihádistické sbory nebudou útočit na předměstí Bruselu.“.