Turecký generál: Třetí světová je nevyhnutelná a zahájí ji Amerika!

Avatar
Původní autoři
-kou-

2.11.2019 Aydinlik.com.tr a PrvníZprávy
Turecký generálmajor Osman Pamukoğlu v důchodu vydal knihu „Třetí světová válka“, ve které tvrdí, že nová velká válka je nevyhnutelná.

Jak uvádí deník Aydinlík Gazetesi to bude podle Pamukoğlu válka mezi Spojenými státy, Čínou a Ruskem. A možná se dvě z těchto stran sjednotí proti třetí.

Generál Osman Pamukoğlu v důchodu ve své nové knize „Třetí světová válka“ popisuje, jak, kvůli čemu a kde podle jeho názoru začne nový globální světový konflikt. Jak píše Aydinlik Gazetesi, podle Pamukoğlu, „aby bylo vidět nejjasnější a nejjasnější znamení, že nová velká válka je nevyhnutelná, stačí věnovat pozornost penězům přiděleným na vyzbrojování z ročních rozpočtů států, zejména těch, které si nárokují titul světové supervelmoci a skutečnost, že tyto náklady rok od roku rostou.“

Pamukoğlu věří, že nová velká válka bude podobná minulým konfliktům a existují určité předpoklady.

„Stejně jako v minulosti bude válka zahájena kvůli snaze zemí, které směřují ekonomický rozvoj, aby neztratily nebo rozšířily svou dominanci a kontrolu nad zdroji,” poznamenává Pamukoğlu.

Nejvyšší riziko jaderného konfliktu od druhé světové války!

Tvrdí, že třetí světová válka neovlivní všech pět kontinentů. Podle jeho názoru by geografie velké války nezahrnovala Jižní Ameriku a Afriku. Jako strategicky citlivé oblasti, které mohou posloužit k vypuknutí třetí světové války, autor jmenuje Pobaltí, východní Evropu, Balkán, Střední východ, východní Asii, Indočíinu a tichomořskou oblast.

Na otázku „Mezi kým začne velká válka?“ Pamukoğlu odpovídá, že k tomu dojde mezi USA, Čínou a Ruskem. A možná se dvě z těchto stran spojí proti třetí. Na základě skutečnosti, že ve dvou světových válkách bylo Rusko spojencem Velké Británie a Ameriky, Osman Pamukoğlu naznačuje, že v nové možné válce bude Rusko opět spojencem Spojených států. Podle jeho názoru mohou být bojujícími stranami Amerika – Rusko a Čína – Indie. Noviny však poznamenávají, že pro tezi o tom, že Rusko bude na straně Ameriky jako spojenec proti Číně, nepředkládá Pamukoğlu jakýkoli konkrétní důkaz.

„Válku začne ta strana, proti níž pracuje čas, až se situace stane nesnesitelnou, a Spojené státy budou tou stranou,” dodává.

„Jiskra, ze které se prach vznítí, může zapálit incident někde na hraničním stanovišti, zničení letounu, potopení rybářského plavidla, teroristický útok, atentát a jakýkoli jiný incident. Kromě toho může být příčinou války událost, která se ani ve skutečnosti neodehraje, ale bude představena jako reálná,“ věří Pamukoğlu.