E-republika: Poděkování

Avatar
Původní autoři

Pavel Letko 

20.1.2020 E-republika
Do našich pirátských plachet už foukají výhradně větry západní, tzv. NATO větry. Takové větry my Piráti velebíme, neb jsme mládež nová, mládež Donaldova.

Poděkování

V prvním a možná posledním článku v tomto roce musím poděkovat čtenářům, přispěvatelům a příznivcům E-republiky. Pokračuje tak projekt umožňující publikování nezávislých pohledů na politiku, správu záležitostí veřejných, vývoje doma i ve světě. Jsme tak součástí týmu lidí, kteří nepřijímají bez rozumu předložené lži mocných nemocných v čele států a jejích hlásných trub. A proč tedy píši o „možná posledním článku v tomto roce“? Protože mně připadne, že už je vše docela jasné, došly mně otázky a nejsem zvědav na odpovědi. A nejsem zvědav na odpovědi na otázky, které jsem nepoložil. Už se nedomnívám, že je třeba vyměnit toho kterého politika nebo dokonce celý politický systém a bude dobře, či alespoň lépe. Nedomnívám, protože zkaženost lidského světa je tak velká, že není v lidských silách jí nějak zvnějšku změnit. Vyměnit figurku, politbyro za parlament, krále za předsedu vlády. Události se už komentují samy, není třeba výkladu a názorových polemik. Co mám na mysli?

Pyšný idiot

Americký herec Robert de Niro nazval před prezidentskými volbami kandidáta na prezidenta USA Donalda Trumpa idiotem, psem, prasetem, lumpem, bláznem a dalšími vulgárními výrazy. K vidění třeba ZDE.

Od té doby svou kritiku nezmírnil, jen rozmnožil. Trochu se mi tím herec tenkrát zošklivil, přece jenom by měl držet určitou fazonu, určitou formu mezilidských vztahů. Nicméně je celkem jasné, že měl z obsahového hlediska pravdu. Nejmocnější světovou mocnost současnosti řídí psychopat, blázen, případ pro psychiatra. Tak to vidím já i ten Niro. V tom se celkem shodneme. Společnost lidí s rozumem by poskytla Donaldovi svěrací kazajku, neb je nebezpečný sobě a svému okolí, nemocná společnost bez rozumu mu však poskytne tlačítko na zničení světa.

Někdo by spíše akcentoval represi s tím, že se z toho Trump nemůže přece jen tak lehce vykroutit, že má jen o kolečko víc. To by pak mohl říci každý a místo na elektrickém křesle užívat života ve zdravotnickém zařízení s luxusní péčí pro úspěšné. Poukázal by na to, že Donald patří do kriminálu, či že vyrostl pro šibenici, kde se měl houpat dávno, spolu se Saddámem. Jenže já jsem pacifista, zůstal bych tedy u té psychiatrické pomoci v ústavu. Podle mého mínění jako lidé pácháme zlo, protože jsme nemocní. Nemáme nad sebou moc, nemáme nad sebou kontrolu. Cloumají s námi vášně, strach, pýcha, závist a tak dále a tak podobně.

Současný americký prezident je prototypem takového šíleně nemocného vůdce, toho času schopného zničit lidský život na Zemi. Koukáme na to všichni, čumíme jako blázni – a nic. V TV přežvýkávají stále stejné voloviny a v novinách čteme stejně jalové úvahy. V katolických novinách si biskup Holub klade otázku, zda je Trumpem nařízený teroristický čin, totiž zavraždění íránského generála Kásema Solejmáního, zlem či dobrem. Není divu, že si biskup klade veřejně takové odvážné otázky, jakmile je něco pořádně cítit čertovinou, katolická církev vyšle Tomáše Holuba do prvního sledu. Ať už to bylo znovuzavedení armádních polních kurátů, obelhávačů svědomí a lidských zábran zabíjení člověka člověkem, nebo vyjednání církevních restitucí, čili mamonu pro duchovní Holubova střihu, Holub kráčí důstojně v čele. Je-li třeba někde relativizovat zlo, vzdělaný a vyznamenaný plukovník Holub je k dispozici. Ne nadarmo studoval teologii. Tím ovšem nechci zpochybnit, že by se Jeho Excelence Mons. ThLic. Tomáš Holub, Th.D. neuživil i jinak. Dnes určitě.

Leč nerad bych zůstal u takto povrchní kritiky Trumpa a “kaplana Jeho svatosti” preláta Tomáše Holuba. V tom právě tkví zbytečnost cokoliv komentovat. Tito pánové nemají výrazně lepší alternativu. Je to vidět třeba na Karlu Schwarzenberkovi, který nazval Trumpův čin zločinem, například ZDE.

Jenže, když padaly americké bomby na Irák, Bělehrad či Afghánistán, našemu TOP09 Schwarzenberkovi to nevadilo, stejně jako atentáty tajných služeb USA a Izraele. Tyto vraždy a převraty po všech koutech Země jej nechávaly klidným. Až teď, zrovna teď se probudil. Podobně sociální demokrat Zaorálek si teď vzpomněl, že operace v Afghánistánu je trochu zbytečná, což považuje Saša Vondra za dýku do zad ZDE. Samozřejmě, když byl Zaorálek ministrem zahraničí, takové myšlenky jej z kvalitního spánku nebudily. Moc dobře věděl, že co Velký bratr dělá, dobře dělá. Saša je trochu dál, je k Georgeovi a Donaldovi hujerovatější než Hujer k Abrhámovi. Saša by rád v Čechách vojenskou leteckou základnu USA. ZDE a nádavkem by rád dodal do každé české vesnice rybník. To se hned pozná udatný intelektuál. Sašovi to prostě pálí. A mně se stýská po myšlenkově vytříbeném projevu Milouše Jakeše v Červeném Hrádku…

Máme tu tak na výběr mezi syčáky a lumpy. Mezi gangem dona Corleona či gangem Al Capona. Nechci soudit vůdce z jiného tábora, nevím, zda je třeba Vladimír Vladimirovič Putin také cvok a zločinec, ale u Trumpa si tím mohu být celkem jist. Nevím také, jak je na tom ve skutečnosti čínský prezident, ale ten náš proti němu zdravě nevypadá. Vladimír by mě mohl zmást, vypadá celkem normálně, jeho projevy mají hlavu a patu, ale Hillary, George a Donald už mě zmást nemohou. Jsme prostě na straně zločinců, jsme v jedné NATO partě s největším zločineckým gangem všech dob. Gangem, který má moc, prostředky i chorý mozek vymýtit lidstvo ze Země.

Někdo si myslí, že nás zachrání Greta, někdo, že to bude Sanders. Mám pro něj špatnou zprávu, zaručeně to nebude ani jeden z nich. Rakovina zachvátila celé tělo, čerstvý vzduch a zdravé jablko ho neuzdraví. Svět spěje ke katastrofě, protože si oblíbil tmu. Zatemnění mysli. Nechce se radovat z toho co nestvořil, ale z toho, co vymyslel. Více než ptáky obdivuje neviditelné bombardéry. Místo vody kořalku, místo vzduchu kouř. Místo objetí tweet, místo lásky úspěch.

Ne, nezlobím se. Co jiného si zaslouží stádo, které naslouchá, ba může se přetrhnout, aby zaslechlo každý pokyn, každý blábol, který vyprodukuje pyšný idiot?

Zelená a jiné nesmysly

Máme tu další obor, péče o planetu, životní prostředí, čistý vzduch a čistá moře. Odpad třídit, ulice uklízet, na moři plachetnicí, po zemi pěšky. To je pěkné. Ovšem příznačné je, že v čele světového boje za nižší emise je psychicky nemocná Greta. To, že je nemocná, je zřejmé již po jejích několika veřejně pronesených větách. Tato dívka potřebuje lásku rodičů, lásku svého okolí a nikoliv péči o světovou produkci CO2. Tím samozřejmě nechci snižovat úsilí o čistou, zdravou planetu, ale pokud se nenapravíme jako celek, nic z toho nekouká. Budeme třídit odpad, uhelné elektrárny předěláme na větrníky, ale bomby na naše města budou padat dál, tak k čemu to potom je? Buď budeme pěstovat úctu k životu, k životu těch druhých a potom tedy i k tomu svému, nebo budeme dál žít bez úcty k životu, a pak se tedy ptám, k čemu vlastně třídíme odpad? Pro kameny?

Ano, dnes ještě může zničit svět nejlépe náš zločinecký gang a tak si myslíme, že to máme v ruce a nikoliv Indiáni, Palestinci a jiní žebráci. Ve skutečnosti ale nemáme v ruce nic. Odevzdali jsme vládu nad svými životy největším zločincům historie této Země. Nikoliv snad včera nebo dnes, to jen vývoj nás postavil před tuto skutečnost, informační a technologický pokrok nám umožnil vidět v jasnějším světle. Naši zločinci a naše zločinecká skupina nejsou první v historii, ale jsou zatím poslední a shodou okolností také díky informačnímu a technologickému pokroku disponují největší mocí historie.

Zločinci mají v rukou nejrozsáhlejší systém sledování a špiclování a také nejrozsáhlejší represivní aparát. Tajná služba minulosti je té současné jen pro smích. A komu slouží tajná služba? Snad pravdě a lásce? Ano, té Havlově. Tedy parodii na pravdu a lásku. Tajná služba slouží přece moci. Slouží těm co jsou u vesla. Proč tedy někdo papouškuje vyjádření nějakého (ne)jmenovaného pracovníka tajné služby a jiný prosťáček to poslouchá nebo čte? Očekává pravdu? Tak to je potom také případ nemocného.

Nemá nad sebou moc, je nemocný. Moc nad sebou, nad svými myšlenkami, předává neznámému člověku, který je živ z práce v tajné službě. Práce, která je právě proto tajná, protože je velmi často temná, špinavá a hnusná. Jak StB, tak CIA či KGB. Nejsou žádné spřátelené tajné služby. Spřátelené jsou leda tak pro nemocné mocné tohoto světa a nikoliv pro čtenáře E-republiky. Tajná služba, která podporuje zločiny USA po celém světě, není spřátelenou službou. Je tou nejnebezpečnější tajnou službou spolupůsobící na rozvoj rakoviny, závažném autoimunitním onemocnění. Je organizací spolupodílející se na válečných zločinech, zločinech proti míru a zločinech proti lidstvu. Proto úkolem tajné služby není hledat pravdu, nýbrž ospravedlňovat lež. Naslouchat a věřit jim může jen člověk poněkud mdlého rozumu.

A tak si říkám, že je lepší zírat na stromy, než do novin.

Politika domácí, aneb myš která řvala

Možná má cenu zabývat se politikou tuzemskou, nechat se informovat a informovat druhé, jaké trendy v našich politických stranách převládají, kde roste naše politická naděje. Máme k tomu vzdělané politology, komentátory, politické a ekonomické instituty a knihovnu Václava Havla. Máme tedy všechny předpoklady stát se tygry střední Evropy, kteří mají prst, totiž pracku, na tepu doby. Disponujeme úžasnou historií, prezidentem Masarykem a Václavem Havlem, kterého nám celý svět závidí. Tak pravil komentátor veřejnoprávní TV stejně jako komentátor bakalonovin a dalších volovin. Takové vidění sice mírně zpochybňují nezávislá média, leč všeobecný úzus o našich ikonách přechází do české krve minimálně s povinnou školní docházkou, ne-li od školky.

Je-li podezření, že radní na Praze 1 kradou, může za to Rusko, jak pravil Pirát Michálek, vzdělaná to naděje naší politiky, při poslední taškařici odvolání starosty Prahy 1 Čižinského ZDE. Tedy možná, že nemůže za to, že kradou, ale rozhodně může za očerňování české politiky a té pirátské zvlášť. Přitom my máme pro strach uděláno, svobodu Tibetu budeme hájit s vlajkou v ruce a vůbec se nebudeme bát nikoho a ničeho, zvlášť když s tím transparentem stojíme dost daleko od Tibetu samotného. Že jsou v centru Prahy bordely a že ten největší nevěstinec je dokonce na pronajatém pozemku Magistrátu, je vedlejší. Nás Piráty zajímá ten dalajláma, Tchaj-wan a proradný Putin.

Proč bychom se znepokojovali bordelem v Praze, když se můžeme zabývat vznešenou svobodou v Lhase? Proč se zabývat Izraelem okupovanou Palestinou, když můžeme směle ukázat prstem na okupovaný Tibet? Už totiž nepodléháme mrazu z Kremlu, ani jinému nátlaku z východu. Do našich pirátských plachet už foukají výhradně větry západní, tzv. NATO-větry. Takové větry my Piráti velebíme, neb jsme mládež nová, mládež Donaldova. StB fuj, CIA huj.

Neporučíme jen větru dešti, ale poletíme se soudruhem Bushem a jeho NASA na Mars. Už brzy. Jen co to přistání někdo natočí a věrohodně ve 3D předvede. My tomu budeme věřit, tak jako naši předci uvěřili v oficiální verzi přistání na Měsíci, atentátu na Kennedyho, a konečně v mistrovsky zpackaný kousek Operace 9/11, aneb zázraky se stále dějí. Koneckonců v politice jde o koryto, a to koryto vlastní, takže to ostatní je taková čalamáda. Jsme tedy osvobozeni od knuty bolševiků, v obchodě jsou banány, toaletní papír, naše sestry a dcery dělají prostitutky cizincům i těm šťastnějším a úspěšnějším Čechům, což můžeme považovat za úspěch, rovnost před zákonem a vyvážený gender. K tomu dbáme nových GDPR předpisů, takže kamery ano, ale…. Ano.

Vedle těch prostitutek máme také pro naše děti k dispozici heroin a pervitin, pro ty úspěšnější z nich máme dokonce kokain. Samozřejmě, drogy byly i za bolševiků, ale bylo to jako s těmi banány. Potřebujeme jich k životu mnohem víc. Teď už to víme. Jsme tedy světoví, máme i své bezdomovce, které nám bolševici závidí. Takže pozor na ně. StB se nelekneme, nás odposlouchává velký NSA bratr až z Washingtonu. Zdokumentováno je tedy všechno, není k tomu co dodat.

Systém generuje spolehlivě lumpy jak v USA, tak v ČR. Jen v Americe jsou větší. To naši jsou jen takoví čerti páté a nižší kategorie. To jen tu a tam, prakticky jednou za sto let, se v Čechách narodí takový velikán Havel, čert první světové extraligy. Jinak jsme jen takové provinční místečko na konci světa, které nikoho nezajímá a málokdo ví, kde vůbec je. TOP09, ODS, Věci veřejné, Piráti, Zelení, Ano a další protagonisté naší scény jsou ve skutečnosti zaměnitelní a rozdíly mezi nimi nepatrné. Pochybuji, že takový blivajz stojí za další komentáře.