Milionový námět pro Chvilky

Jiří Jírovec
18. 2. 2020
Debilní volání DEMISI, DEMISI nikoho nezajímá. Není to nosné téma, ostatně Babiš, Křeček i všichni ostatní byli demokraticky zvoleni. Červené čáry nemůže stanovovat nedouk z Vodňan, který nechápe smysl Ústavy, Listiny práv a zákonů.
Což začít něco zcela jiného. Chvilkaři mohou volat “Máme toho dost”, ale jejich heslo musí být adresné. Třeba proti válce nebo hňupům o nichž bude dál řeč.


V posledních Otázkách Vševědoucího Moravce (OVM 16.2. 2020) se objevily dvě osoby, holohlavá a vlasatá. Na jménech nezáleží, proč jim dělat reklamu.

Holohlav ze sebe chrlil moudra o naší povinnosti zbrojit, usilovně zbrojit a ještě víc zbrojit. Dokonce si zamoralizoval, že přece nemůžeme připustit, aby naši obranu platili američtí občané. Co by si prý o nás pomysleli!

Moravec mohl zmínit, že v demokratické zemi záleží na tom, jak se rozhodne lid. Jestli se ten jejich nechal zblbnout a je mu jedno, že jeho vláda vydává na zbrojení 10x víc než Rusko, je to jeho problém.

My máne svaté, byť jen teoretické právo jejich hloupost nepodporovat a myslet si o nich své.

Moravec si netroufl naznačit, že se každá smlouva dá změnit. USA to prostřednictvím Trumpa přece dělají. Když Američanům přestala vyhovovat NAFTA, tedy smlouva o volném obchodu mezi Kanadou, Mexikem a USA, tak ji vypověděl a musela být předělána.

Američané zrušili smlouva i smlouvu s Iránem. Nejspíš potenciálně ohrožovala prodej zbraní.

Moravec se mohl zeptat, jestli náhodou náš závazek na 2% HDP na zbrojení nepodepsal podobný nebo stejný hlupák, který podepsal servilní dohodu s USA o Vzájemné ochraně investic. Prohraná arbitráž kvůli TV NOVA nás stála 10 miliard korun, protože jsme, na rozdíl od druhé strany, nevyjmuli ze zmíněné smlouvy media.

Nejsme-li pouhou gubernií, máme právo těm mocným říct “v tomhle s vámi nejedeme.”

Víme, že se Západu podařilo rozesrat Afghanistán, bývalou Jugoslávii, Sýrii, Irák a Libyi.

Známe i Švejkovo varování: “Vlézt někam, to dovede každej, ale dostat se vodtamtud, to je pravý vojenský umění. Když už člověk někam vleze, tak musí vědět vo všem, co se kolem něho děje, aby se najednou nevoctnul před nějakou šlamastykou, kerej se říká katastrofa.”

Je dojemné, když ministr obrany hájí ve Sněmovně právo usnadnit vysílání našich vojáků do akce takto: “Příkladem nám může být Libye. Ještě v roce 2010 šlo o stabilní a bohatou zemi, která hostila summit států EU a Afriky. Avšak již v následujícím roce po svržení Kaddáfího se zhroutily tamější státní struktury a ke stabilizaci za pomoci mezinárodních sil nedošlo a Libye se dodnes nachází v chaosu a není schopna se bránit masové migraci z mnoha států Afriky a následky nese dodnes celá Evropa.”

Co chcete od ministra, který zjevně neví, že to bylo mezinárodní společenství, které tu stabilní a bohatou přivedlo tam kde je.

Jen tak na okraj, většina vládců, kteří skončili pod drnem, byli v okamžiku, kdy se přestali být naši, označeni za zkurvysyny.

Jistý Pompeo nedávno označil Čínu a Rusko za nepřítele číslo jedna a dvě. Povede to jednou k válce? Nepochybně ano. Tupých generálů a Bieglerů, kteří si myslí, že maji v tornistře maršálskou hůl, je víc než dost. O politicích jejich ražení ani nemluvě.

Ve zmíněných OVM žvanil vlasatec o vlivu koronaviru na zvýšení nepřesnosti již tak nepřesných komunistických odhadů čínského HDP. Z nepřesných čísel pak vykouzlil přesný odhad poklesu našeho HDP. Prý to bude o 0.3% horší než nepřesně odhaduje ČNB.

V pořadu nakonec zaznělo, že nákup vrtulníků z USA je vlastně investice, která naší ekonomice prospěje. Jejich oprava a údržba zaměstná lidi, takže daně a odvody zlepší stav státní pokladny.

Nevím, který z těch dvou výtečníků argumentoval (je to jedno, jeden je za osmnáct a druhý bez dvou za dvacet), že stačí reforma zdravotnictví a důchodová reforma a bude peněz na všechno habaděj. 

Pořad měl samozřejmě vlastní nezávislou výpověď: Naše společnost je tam kde je, protože se ke slovu dostávají takoví velikáni přes vojenství, ekonomii a žurnalistiku.