P.C.Roberts: Je Rusko odsouzeno k zániku?

Avatar
Původní autoři
Paul Craig Roberts, americký publicista

P. C. Roberts a -rp-
21. 2. 2020  osobní stránky autoraPrvníZprávy
Winston Churchill řekl, že Rusko bylo „hádankou, zabalenou v tajemství, uvnitř záhady.“ Po přečtení dvou protichůdných zpráv o postojích v Rusku chápu, co Churchill myslel, píše v komentáři americký publicista Paul Craig Roberts.

Generál Valerij Gerasimov, náčelník ruského generálního štábu, z mnoha amerických intenzivních cvičení na ruské hranici dospěl k závěru, že Washington a jeho loutkové státy NATO se připravují na velký konflikt. V briefingu se zahraničními vojenskými atašé v Moskvě Gerasimov řekl, že zvýšený počet a rozsah vojenských cvičení prováděných členy NATO naznačuje, že aliance „záměrně připravuje své jednotky, aby se zapojily do velkého vojenského konfliktu“.

Mluvčí Kremlu řekl, že ruská vláda důvěřuje názorům generála Gerasimova.

Abychom to vyjasnili, ruská armáda na základě analyzovaných důkazů vidí Washington a jeho vazaly jak se připravují na válku s Ruskem. Ruská vláda tvrdí, že důvěřuje názoru ruského vojenského vedení.

Přesto současná anketa zveřejněná nezávislou ruskou agenturou Levada Center, uvádí, že 80% Rusů považuje Washington a jeho vazaly NATO za „přátele“.

„Pouze 3% ruských respondentů uvedlo, že vidí Západ jako ruského nepřítele,” uvedl Levada. Dalších 16% uvedlo, že vidí Západ jako soupeře.

„Dvě třetiny respondentů Levady (67%) uvedlo, že by se Rusko mělo chovat k Západu jako k „partnerovi“, zatímco 11% prohlásilo, že by se Západem mělo zacházet jako s„ přítelem “, podle údajů deníku Kommersant Business Daily.“

Mimořádný rozdíl mezi pohledem ruského generálního štábu a obyčejných Rusů je obtížné vysvětlit. Kdo komunikuje s ruskými lidmi? Jejich vůdci? Nebo Západem financované nevládní organizace a média, které živí západní propagandu pro ruský lid? Poslouchají Rusové stále Hlas Ameriky?

Pokud jsou tyto protichůdné zpravodajské zprávy správné, pak Rusko čelí skutečnosti, že ruské obyvatelstvo nesdílí povědomí vlády, že Washington a jeho evropští vazalé jsou nepřítelem. To znamená úplné selhání komunikace mezi ruskou vládou, která se zavázala k ruské národní suverenitě, a ruskými lidmi, kteří zjevně nevidí žádné riziko kolonizace svými přáteli na Západě.

Jak mohou Rusové, ponížení americkými sankcemi a nekonečnými útoky na zvoleného prezidenta, který je vyvedl mimo americké zajetí a ohroženi jadernými střelami, věřit. Washingtonu stojícím na jejich hranici, věřit v přátelství a partnerství s Washingtonem?

Pokud jsou průzkumy veřejného mínění správné a ruský lid nerozumí hegemonickému impulsu Washingtonu, není ruská suverenita jistá věc.