Zatloukl Foldyna poslední pomyslný hřebík do rakve ČSSD??

Poslanec Jaroslav Foldyna

Oldřich Rambousek

29. 2. 2020   SvobodnéNoviny
Možná je to odvážné, ale řekl bych, že pan Foldyna skutečně ten poslední hřebík zatloukl do rakve umírající ČSSD. Jistě se to socanům nebude líbit, ale musím říci-KONEČNĚ. ČSSD je stranou, která nemá už v politickém životě občanům co nabídnout-tedy krom kolaborace, kamaráčoftu s landsmanšaftem a potomky nacistů, či análního alpinismu vůči EU a USA, což občanům, ale i republice působí spíše škody a na mezinárodním politickém fóru to z nás dělá pitomce.


Pan Foldyna byl jedním z mála posledních sociálních demokratů, kteří vnímali politiku realisticky a s minimem odkazů na svůj osobní hmotný profit, čímž si udělal ve straně spoustu nepřátel a stal se pro socany svým způsobem nebezpečný. Nepřátelství spolustraníků vyvolávalo i to, že se pan Foldyna nebál veřejně mluvit o ožehavých tématech a to i ve smyslu toho, když předáci ČSSD vymýšleli kraviny, čí dělali politiku, která byla v přímém rozporu se zásadami sociálně demokratické politiky. Musím zmínit i to, že pan Foldyna přestože byl a je politik a poslanec, tak mezi lidmi nedělá rozdíly, hovoří s každým, nechová se arogantně, a i když hovoří s někým méně chápavým, tak je schopen mu danou problematiku vysvětlit. Dokonce si dovolil veřejně se setkat s ruskými motorkáři, kteří přijeli uctít památku svých padlých předků v naší zemi, kteří položili své životy při osvobozování NAŠÍ ZEMĚ od nacistů!!! Vzpomínáte, jak to mainstreamu a mnohým našim politickým elitám vadilo??? Setkání s Rusy moc vadí, ale bratříčkování se sudeťáky, kteří vraždili naše lidi – to je v pořádku – viďte pane Hamáček. Ba ne vážení – Foldyna udělal dobře a totéž by měli učinit i ti, kdož to s naší zemí a našimi občany ještě myslí dobře.

Bohužel je už historicky dáno, že sociální demonstrace je zrádnou stranou. Vlastně díky sociální demokracii vznikla KSČ, jak jistě víte. Ti, kteří se už nemohli dívat na zrádcovství socanů a chtěli se držet nadále čistě levicového programu a politiky pro lidi, tak založili v roce 1921 KSČ. Trochu jsem to zjednodušil, ale v zásadě je tomu tak. To, co předvádí sociální demokracie v současnosti, bych nazval jejich labutí písní a zradou národa. Osobně jsme přesvědčen, že občanská veřejnost to ví a při volbách dá ČSSD navždy sbohem.

Aby se však nesvádělo vše jen na socany, tak nutno říci, že lidovci nejsou o nic lepší. Lidovci kolaborují s každým a prokázali to mnohokrát. Je jim jedno, zda své síly spojí s nacisty, komunisty, socany a snad i marťany. U nich je to tedy jednoznačné, takoví lidé nemají ve sněmovně, co dělat a taková partaj má být zakázána.

Pan Foldyna však nechtíc nastavil zrcadlo i KSČM! I ta by měla zvážit, co činí. Hlavně však její čelní představitelé, včetně Vojtěcha Filipa a jeho stranického klanu. Jejich politika nemá vůbec nic společného s politikou komunistickou a strana to samozřejmě pociťovala poklesem preferencí, ale i znechucením členské základny. Mnozí členové strany v ní zůstávají jen ze setrvačnosti, ale je i hodně těch, kteří odešli. Já se musím počítat mezi ty, kdož odešli. Bohužel, nebo bohudík jsem dosud nenašel žádnou politickou stranu, která by mě svým programem natolik oslovila, že bych opět vstoupil. Mám to poněkud složitější, protože já hledám ideologický základ a program musí být v přímém kontextu s oním základem. Tento aspekt zatím na politické scéně nesplňuje žádná politická strana!! Pro mě není žádným ideologickým základem zisk, peníze nebo moc. Tedy proto už nikam nevstupuji. Snad v příštím životě.

Pan Foldyna si svým postupem zachoval čest a to je víc než peníze a moc. Nemusí se smiřovat se svým svědomím! Totéž bych doporučil i komunistům v KSČM. Víte – členů strany jsem potkal za svůj život už mnoho, ale komunistů tak žalostně málo. On totiž není komunista každý, kdo má stranickou knížku KSČM! Komunistovi nejde o peníze a moc. Tomu jde o rovnoprávnost, sociální rovnost, beztřídní společnost atp. Cílem komunisty není to, aby seděl ve sněmovně nebo ve vládě. To už je bonus soudruzi a to snad víte.

Závěrem mi dovolte, abych panu Foldynovi poděkoval. Nastavil nám všem zrcadlo a měli bychom se do něj ve svém vlastním zájmu podívat. Vím, že je to třeba nepříjemné a někdo tam uvidí člověka, jiný krysu či prdel, ale jen to první je správně a od toho se odvíjí vše. Dokonce i politika.