Šlechetná dárkyně EU: Premiér Babiš ví, jak to je, inteligentní lidé to dávno chápou, hlupáci to nikdy nepochopí

Ivan David
28. 3. 2020
Ti, kteří nevědí, nebo vědí, že tomu nerozumějí se ptají, například Jan Tym: “Dobrý den pane doktore, teď tady čtu, že jste nehlasoval pro pomoc z EU ve výši cca 32 mld. Proč? To byla půjčka nebo dar? Díky za odpověď.” Není to dar, protože nám věnují něco, co není jejich, ale co nám patří, možná nám půjčují naše peníze, protože je budeme muset vrátit, pokud je nevyčerpáme v souladu s jejich pravidly. Premiér Babiš má pravdu. Nedávají nám “nové peníze”. Přiznají nám zálohu 25% z 32 miliard. Těch 8 miliard jsou nevyčerpané dotace, které nebudeme muset vracet. Média a politici, kteří mluví o okamžité pomoci se mýlí nebo lžou, protože podle schváleného návrhu čerpání výslovně podléhá stejné složité proceduře jako dosud. 

Moje facebooková stránka dnes získala přes 300 fanoušků. Mám radost, jaká spousta lidí pochopila podstatu „unijní pomoci“. Paradoxní je, kolik si jich lze přečíst na facebookové stránce „Diagnóza Tomio Okamura s logem: „SPD v ČR nechceme“ ZDE


Například hezky to vystihl Aleš Kratochvíl: „A kdepak si myslíte, že se ty miliard, vzaly. Vyrostly v kancelářích EU parlamentu? EU nedělá léta vůbec nic, pouze přerozděluje vybrané peníze, které napřed vybrala od členských států.“
Petra Budelovska „Věřím mu, určitě ví co dělá. EU neumí a vlastně celá ta elitní banda “pomoci” jinak než úplatkem nebo jinak řečeno dotací = vazalství, závislost, područí. EU ztrácí vliv a ten si chce koupit, neb jinak to oni neumí. Na lidech jim opravdu nezáleží, potřebují jen poslušné konzumenty jejich bláznivých ideologií, další nakupovače hypoték, hadrů, zábavy nízké kvality… Jenže my jsme chytrý národ a tuhle hru jim už nebaštíme.“
Dave Řehák Opět demagogie demobloku. Žádná EU nám nic nevyplácí, neklamte společnost bludy. Jsou to naše peníze
Martin Trnka Dají nám naše peníze. To jsou ale hodní. Bez byrokratů v Bruselu, kteří sami nic neprodukují, bychom byli my lenoší v loji.
Petr Gefing Má pravdu. EUBORDEL se chce vykoupit penězi ze své neschopnosti
Dada Bastova Ma pravdu, veskere dotace statum mimo nemecko a fr jsou drzhubne vazalske uplatky, tem kteri ji pak vychvaluji
Horst Suchánek Nám dá někdo něco zadarmo…? Nenechte se vysmát…! Jenom za to bude chtít EU malou protislužbu… abychom náhodou nechtěli z EU vystoupit, aby jsme zůstali a krmili byrokraty z Bruselu…
Ladislav Hlozek Na jednu stranu ho celkem chápu když se zamyslím že už přemýšlí jak budou centrálně objednávat zdravotnické potřeby a další věci tak to vidím co se bude dít
Ladislav Drabek Vy blbouni vzdyt ti penize tam davame my
František Hendrych Přestaňte už z nás dělat blbce, protože EU nám dá pouze malou část co jsme ji poslali a co velmi dobře vědí i naši slavní politici, ale stále oblbuji.
Renata Carro Elefant A dobře udělal.. a kde byla celá EU celou dobu? Kterému státu pomohla?? Až zjistila,že si státy pomůžou samy a teče ji do bot, tak se probudila…aby nám zase zavřela pusu..
Mirek Voj V podstatě má pravdu, EU přece nic nevyrábí, jen přerozděluje peníze od členských států, a má peníze z celních dohod které ukradla z pravomoci státu, nic mám nedaruje, jen nám vrací naše peníze a ještě kolem toho dělá humbuk,,
Věra Šťastná Ano myslím si že EU to nedělá z dobrého úmyslu. Ale spíš si nás chce uplatit, určitě cítí že se něco děje. Nikdo se neptal s uzavřením hranic a taky se národ netají s tím že chceme CZEXIT. Tak si nás kupují taky z naších peněz.
Josef Dufek Já s ním souhlasím. Dostanem miliardy jen proto abychom se dál plazili po břiše a lezli jim dále do pr….
Petr Brázdil Aby nám zavřeli hubu pošlou prachy. Ty prachy se stejně rozjebou nebo rozkradou anebo je dají nadnárodní společnostem který nás drou z kůže. Takže si to vlastně nalijou do svých firem. Už jsem alergické na celou EU.
Eva Srbová Má naprostou pravdu,EU se po třech týdnech probudila a chce si jen zachránit reputaci
Martin Michael Pavlů Ty peníze rozdělí Evropská komise na projekty jí určenými za rok a půl nebo dva. Nejspíše politickým neziskovkam a na škody způsobené koronavirem nezbyde nic.

Naproti tomu bojovníci proti SPD nabízejí jen vulgarismy a vtipy typu, že psychiatr se neliší od blázna. Nejaktivnější je anonym vystupující pod krycím jménem „autor“. Ten také nabídl status poslance EP piráta Mikuláše Peksy, že jsem jako jediný hlasoval „proti pomoci EU“. Je dost možné, že pan europoslanec Peksa je totožný s „autorem“. ZDE Jeho stránku velmi doporučuji k upřesnění diagnózy.

Ale i na jeho stránce s nízkou sledovaností se objevil názor:
Jaromír Kutílek To je tak, když EU posle peníze co vlastně patří všem Evropským státům. Takže panu Davidovi se nedivím že tak hlasoval. Zaplatíme to stejně my.. je potřeba EU zrušit a nikam peníze co posíláme neposílat a nechat je tam kde mají být.

Připusťme, že premiér Babiš o tom něco ví

“Chci upozornit, že na boj s COVID-19 nedává EU ani o korunu víc, než na kolik měly státy nárok už před pandemií. Schválených 30 miliard Kč, kvůli kterým média oslavují evropské instituce, nejsou peníze navíc. Jsou dávno naše,” reagoval dnes na hlasování Evropského parlamentu Babiš. “Komise umožnila jen rychlejší čerpání a vyšší flexibilitu přesunů v kohezních fondech,” doplnil. ceskenoviny

“Díky urychlené proceduře může Úřad vlády ihned peníze použít tam, kde jsou potřeba. Na to jsme nárok před COVID-19 fakt neměli,” upozornil na twitteru europoslanec Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) na to, že podle nového programu bude jednodušší peníze využít.

Pan Zdechovský návrh Evropské komise zjevně nečetl, EK poskytne zálohu 25%, na složité proceduře se ale nemění nic.

Bývalý eurokomisař Telička vysvětlil, že můžeme být rádi, že nám EK nesebrala nedočerpané peníze a v těžké chvíli nám je laskavě nechá:
“Pan premiér v tom má velký guláš. On si totiž myslí, že iniciativa EK nestáhnout zpět od členských států nevyužité peníze na předfinancování je snad samozřejmost,” připojil se bývalý místopředseda Evropského parlamentu Pavel Telička (Hlas).

Aktuálně.cz cituje Kateřinu Konečnou:

“V Evropském parlamentu se včera našel jeden jediný člověk, který hlasoval proti návrhu vyplatit členským státům EU 37 miliard eur jako pomoc v krizi (ČR 32 miliard korun)-Ivan David z SPD. Takže jsme v EU za blbce, když náš europoslanec hlasuje proti zájmům vlastní země #COVID19″

Já ovšem nejsem proti tomu, aby nám EU vrátila aspoň něco z toho o co v EU přicházíme. Jen se mi nelíbí návrh Evropské komise. Obávám se, že ho Kateřina Konečná nečetla a spokojila se s názvem. Ten zní moc hezky.

Moc se těším, jak bude Kateřina Konečná hlasovat pro výdaje na „zelený úděl“ a podporu imigrace. To jsou totiž hlavní evropské projekty, které podporuje její frakce. A když jí tolik záleží na zájmu vlastní země a je tedy taková vlastenka, ať si zkusí dát na stůl českou vlaječku. Její frakce „sjednocené levice“, která tak nadšeně tleskala zákazu státních vlaječek ji totiž okamžitě vyloučí za propagaci fašismu.