Porošenko, Biden, Německo, Polsko, Slovensko – věci nabírají spád

Janka Šťastná
27. 5. 2020 Gazeta a NWOO
Blíží se americké prezidentské volby ( termín je v listopadu ) a globální elity potřebují ( pro zachování míru a civilizace na Zemi to potřebujeme všichni ), aby vyhrál jejich kandidát – Donald Trump. Připomenu, že na začátku května Ministerstvo spravedlnosti USA požádalo soud, aby zrušil obvinění vznesená proti Michaelovi Flynnovi.

Generál Flynn po Trumpově nástupu do Bílého domu v roce 2016 sloužil prezidentovi jako hlavní bezpečnostní poradce. Po 24 dnech v úřadu ale musel odstoupit kvůli svým nejasným “vazbám” na Rusko. Byl obviněn z toho, že lhal FBI o svém telefonickém rozhovoru s velvyslancem RF Sergejem Kisljakem. Flynnův případ vzešel z práce zvláštního vyšetřovatele Roberta Muellera, který objasňoval úlohu Ruska v amerických prezidentských volbách v roce 2016.

Co se týče Muellerova vyšetřování – v závěrečné zprávě z loňského dubna Mueller uvedl, že nenašel důkazy, že by Trump či jiný Američan ve volbách cíleně spolupracoval s ruskou vládou. Nejvyšší soud USA prozatím nepovolil vydat justičnímu výboru Sněmovny reprezentantů kompletní zprávu Roberta Muellera. Konečné rozhodnutí v této věci by nemělo padnout před prezidentskými volbami.

Rozhodnutí o zastavení trestního stíhání Michaela Flynna je vítězstvím Trumpovy administrativy. Aféra s „ruskou stopou“ se naopak pomalu a jistě mění na Obamagate, osvobození Flynna vede ke stíhání lidí z Obamovy administrativy.

Trumpův advokát a bývalý starosta New Yorku Giuliani začal zveřejňovat důkazy o tom, že po Majdanu v Kyjevě moc na Ukrajině převzala správa bývalého amerického prezidenta Baracka Obamy a jejich agenturní síť na Ukrajině pod vedením bývalého ukrajinského prezidenta Petra POROŠENKA. “Porošenko a BIDEN zpustošili Ukrajinu”, prohlásil Giuliani. Joe Biden je po odstoupení senátora Bernieho Sanderse z primárek jediným kandidátem na prezidenta za Demokratickou stranu. Jako předseda zahraničního výboru amerického Senátu prohlásil 10. října 2002, že Irák vlastní zbraně hromadného ničení a hlasoval pro válku v Iráku. V roce 2011 podpořil vojenskou intervenci NATO v Libyi, ve válce v Sýrii obhajoval vyzbrojování protivládních povstalců

Podle Giulianiho bylo ukradeno a odvedeno z Ukrajiny více než 100 miliard dolarů. Porošenko dostal “povolení” krást rozpočtové prostředky Ukrajiny pod podmínkou, že se rozdělí s iniciátory této kampaně – Bidenem a Clintonem, přičemž Porošenko měl dostat třetinu. „Chopili se moci, zničili obrovskou zemi ve středu Evropy a nyní se snaží ospravedlnit své zločiny demokracií a změnou kurzu na Ukrajině. Na Ukrajině se nestalo nic jiného než loupež”.

Ukrajinský poslanec Andrej Děrkač zveřejnil v úterý záznamy telefonních rozhovorů mezi ukrajinským exprezidentem Petrem Porošenkem, bývalým viceprezidentem USA Joe Bidenem a Obamovým exministrem zahraničí Johnem Kerrym. V jednom z rozhovorů Kerry Porošenkovi říká, aby zvážil výměnu generálního prokurátora Viktora Šokina, který vyšetřoval ukrajinskou energetickou společnost Burisma, která si najala Bidenova syna Huntera a ustavila jej členem své správní rady ( firma se zabývá těžbou zemního plynu na Ukrajině a obchodováním s plynem ). Šokin byl poté vyhozen z funkce. Záznamy obsahují i další informace, které naznačují zasahovaní USA do vnitřních záležitostí Ukrajiny.

Reakce na Ukrajině na sebe nenechala dlouho čekat – prokuratura Ukrajiny zahájila stíhání Porošenka pro vlastizradu a zneužití pravomoci veřejného činitele.

V loňském roce zveřejnily noviny Handelsblatt údaje z průzkumu veřejného mínění, podle nichž 86% Němců podporuje odstranění amerických atomových bomb ze země. Začátkem května vyzval Rolf Mützenich, předseda Sociálně demokratické strany v Bundestagu, ke stažení amerických jaderných zbraní z NĚMECKA a stažení Německa z programu NATO pro společné používání jaderných zbraní. V současné době se na vojenské základně Büchel v Německu nachází asi 20 amerických jaderných bomb B61.

O pár dní později se ozvala velvyslankyně USA v POLSKU, Georgette Mosbacher ( jmenována velvyslankyní 14. února 2018 prezidentem Trumpem ), která napsala na svůj twitter v polštině: „Pokud chce Německo snížit jaderný potenciál a oslabit NATO, pak by Polsko – které poctivě plní své závazky a chápe rizika a leží na východním křídle NATO – mohlo tento potenciál využít doma“. 

V minulosti polský ministr zahraničí Jacek Čaputovič ( takové “pěkné” jméno ) prohlásil, že Varšava chce, aby USA rozmístily své jaderné rakety v Evropě a nevyloučil, že by se nemohly objevit v Polsku. «My si to nepřejeme, ale všechno záleží na tom, jak se bude v budoucnu chovat Rusko”.

https://www.gazeta.ru/army/2019/02/01/12158617.shtml

Poláci také dříve vyjádřili zájem vybudovat na svém území americkou vojenskou základnu, za kterou nabídli zaplatit až dvě miliardy dolarů. ****Polské podpindosnické elity si zřejmě nadále sní svůj sen o Velkopolsku od moře k moři, ke kterému jim mají pomoci Američané, nechápou globální politiku, pletou se Trumpovi pod nohy v boji s americkou státní elitou ( neokony ) a tak jim to Trump dal už několikrát “sežrat”, např. přijetím zákona 447, na základě kterého si Američani osobují právo podporovat různé organizace, které se zabývají otázkami restitucí a kompenzací za ztracené židovské majetky. Řeč je o 65 miliardách USD, které požaduje od Polska židovská komunita – tedy Poláci by měli platit Židům válečné reparace.*****

https://www.hlavnespravy.sk/budu–poliaci–platit–voj…/1399650

V Moskvě odsoudili výrok velvyslankyně USA a prohlásili, že skutečným přínosem pro posílení bezpečnosti by bylo navrácení amerických hlavic na území USA.

Tento manévr by mohl vést k úplnému odsunu amerických jaderných zbraní z Evropy. Polské “elity” si budou muset rozmyslet, co vlastně chtějí. Umístit si na vlastní území jaderné zbraně není jen tak, protože by se Polsko stalo automaticky cílem případného odvetného úderu.

Zřejmě nebude náhoda, že při plánování otevírání hranic se sousedními státy naše vláda hovoří o Polsku jako o rizikové zemi.

„Určitě bychom chtěli otevřít hranice s Polskem, zejména z ekonomických důvodů, ale tam sledujeme situaci v regionech, kde je zaznamenán nárůst pozitivních případů,” prohlásil ministr zahraničí Petříček.

****Když je řeč o Petříčkovi – ten je takovou nesamostatnou figurkou, která se nechá řídit. Hraje se o to kým: prezident Miloš Zeman obvinil Tomáše Petříčka z nedodržení slibu. Mluvil o tom, že Petříček má dosud neustálé kontakty s bývalým europoslancem Miroslavem Pochem, a to nehledě na svůj příslib přerušit tyto styky. Podle Zemana právě v den autonehody měl Petříček schůzku s Pochem. V rozhovoru poskytnutém pro MF DNES Zeman promluvil o svém zklamání z chování ministra zahraničí a místopředsedy ČSSD Tomáše Petříčka.****

Na SLOVENSKU to vře. Slováci, kteří se vracejí ze zahraničí, musí na rozdíl od ČR ( a zřejmě na rozdíl od jakékoli jiné země ) do státní karantény, tzn. že jsou policií sváženi do vyčleněných ubytovacích zařízení, kde musí zůstat po celou dobu karantény. Jsou k dispozici videa zoufalých lidí v karanténě, kteří jsou umístěni i vedle lidí s pozitivním testem na koronavirus nebo kteří tam jsou drženi mnohem delší dobu a v nedůstojných podmínkách. Vláda na začátku tohoto týdne slíbila, že v pátek bude spuštěna aplikace “smart karantény” a že lidé budou moci být v karanténě doma. Ještě v pátek v 15 hodin byla na oficiálním webu informace, že v 15 hodin bude aplikace spuštěna. Na hranicích se nahrnulo mnoho aut se Slováky vracejícími se ze zahraničí ( i z daleka ) a čekajícími na spuštění aplikace. Jenže něco se “pokazilo”, jak je u této Matovičovy vlády už celkem běžné. Lidé zůstali na hranicích, protože aplikace nebyla zprovozněna a po několika hodinách zablokovali hranici, aby donutili vládu konat. Vytvořily se fronty aut až k Vídni, ale premiér Matovič přes sociální sítě lidem vzkázal, že nátlakem nic nedosáhnou.

Celá tato vláda od začátku ( od března ) ukazuje svoji nekompetentnost. To je jasné i globálnímu zákulisí, které hledá náhradu. Zároveň mu ale vyhovuje, že Matovič likviduje slovenskou ekonomiku, kterou by pak snadněji mohly převzít rakouské “elity.” Podle různých akcí je možné vypozorovat, že dochází k sondování slovenské politické scény. Sonduje se možná koalice strany Smer a LSNS ( úmysl založení konzervativní platformy v Národní radě a sledování reakce některých politiků ).

Globální elity by ale chtěly Smer bez Fica. Proto se objevují články o sporech ve straně Smer, v každé straně se najdou členové ochotní za 30 stříbrných ****udělat podraz. Hraje se o hodně, hraje se o koaliční potenciál a orientaci příští vlády. Fico představuje skutečnou patriotickou část strany a jako konceptuálně zdatný politik zná řešení na to, aby Slovensko ( a s tím souvisí i budoucnost ČR ) nespadlo do plánovaného nového žaláře národů, Rakousko–Uherska.**** Řešení naznačil i blogger Oracle 911: https://oracle911blog.wordpress.com/2020/05/22/uz–som–povedal–ze–snp–ii–je–politicka–nevyhnutnost/