V Česku víme přesně jen to, že nevíme nic

Jiří Jírovec
9. 5. 2020
V mediích se objevil článek o Rusákovi, který přiletěl do Česka s ricinem v kufříku a schoval se okamžitě na ruské ambasádě.
BIS prý nemá nic společného s tím, že se to prošvihlo, což v náznaku znamená, že si to novinář nevymyslel.
Prezident nic neví, premiér nic neví a stejné to je s těmi, kteří mohou tajné informace dostávat. Občan již neví vůbec nic, protože tajné služby mu nesmějí ani naznačovat.

 

V Česku, podle Cimrmana nehledáme pravdu, ale vždy jen vyvracíme omyl.
A pak se to stane: Dřív než mohl být proces poznání dokončen a omyl zcela vyvrácen, do hry vstupuje, jako Deus ex Machina, Česká policie.
Tři politici jsou pod její ochranou, zní její prohlášení.
Představení je zachráněno a hra může pokračovat.
Policie nahradila pochybnosti o mužíkovi s ricinem kouskem pravdy.
Kdyby politikům nebezpečí nehrozilo, ochranu by neposkytla, to dá rozum.
Český občan ví, že jsme v zastrašování a fackování soběstační.
Mužiky z dovozu nepotřebujeme.  
Cožpak není na přesdržku, když jeden z chráněnců policie prohlásí:
„To jsem měl při včerejší předtáčce pro OVM vědět, že ve studiu bude dnes opět ta svině Vojtěch Filip. Musí tam toho duševního mrzáka zvát. Co jako lži toho chudáka vyváží?“ ptal se Novotný a záhy doplnil: „Jestě jednou řekne, že jsem si požádal o ochranu, a normálně pojedu na ty Kafky a rozbiju tomu zmrdovi hubu.“
Dalo by se to přehlédnout, kdyby se do hry nevložil šéf NATO:
“Generální tajemník NATO Jens Stoltenberg se postavil za pražského primátora Zdeňka Hřiba (Piráti) a další starosty, kteří kritizují Rusko a byla jim nedávno přidělena policejní ochrana. V rozhovoru pro Českou televizi Stoltenberg uvedl, že NATO důrazně odmítá jakékoli podobné zastrašování. Policejní ochranu nedávno dostali primátor Hřib, starosta Prahy 6 Ondřej Kolář (TOP 09) a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).”
A vše se dál větví: Stoltenberg buď nalítl na kachnu z malého českého rybníku nebo je celá věc součástí propagandistických akcí proti Rusku.
Válku jsme už dlouho neměli a pod nenávist je třeba přikládat.
Fascinující, říká si možná nad nebeskou kávičkou Tereza Spencerová.