Rodina Schwarzenberga vydělá 2x na zbouraném vepřínu v Letech u Písku

12. 7. 2020   PrvníZprávy, Muzeum romské kultury

Nejstarší poslanec v zemi Karel Schwarzenberg ještě před rokem kritizoval každého, který kritizoval vládu za rozhodnutí o zbourání vepřína v Letech u Písku a další náklady převyšující půl miliardy korun za odstranění stavby. Jeho rodina na odstranění vepřína a po zřízení zalesněného památníku totiž vydělá 2x.

Komu nejvíce smrděl vepřín v Letech u Písku poslanče Schwarzenbergu?
Abychom pochopili útoky Karla Schwarzenberga na všechny kritiky zbouratelného vepřína, je nutno vědět i účel, proč politikovi TOP 09 vepřín v Letech u Písku tolik smrděl. Karel Schwarzenberg byl totiž až v dospělosti adoptovaný svým strýcem, aby po něm získal nárok na jeho majetek. Tak současně adoptovaný syn po roce 1990 restituoval nejenom strýčkův majetek, ale k tomu přidal i majetek po svých skutečných rodičích, což podle Wikipedie české ani československé zákony neumožňovaly, ale koho dnes zajímá, jak šlo získat neuvěřitelně obrovský majetek v zemi.

Na jedné straně nejstarší poslanec v zemi vždy chválil zbourání vepřína a bojoval za zmonumentování pietního místa v Letech u Písku s úctou k  postiženým a v mnohém případě i na následky vypuklé epidemie umírajícím v pracovním táboře zadržovaným občanům Protektorátu, ale už zapomíná dodat, že hned sousední pozemky vedle vepřína jsou ve vlastnictví jeho syna Jana Schwarzenberga, na něhož převedl své restituované pozemky, když se stal ministrem zahraničních věcí.

A jak jsme přišli na to, že na zbourání vepřína poslancova rodina vydělala? Na to nemusíte být realitní znalci, abyste potvrdili, že pozemky a nakonec i ten rybník bude mít vyšší hodnotu, když vedle nich už nebude smrdící vepřín.

Ale to není všechno. Rodina poslaneckého veterána totiž vydělá i při zřizování nové podoby památníku, který v případě vítězného návrhu řešení jako na potvoru prosazuje výsadbu stromů a hádejte odkud by měly být podle vítězných tvůrců památníku sazenice těch stromů.

Muzeum romské kultury totiž nedávno zveřejnilo výsledky soutěže o podobu památníku, který bude zřízený v Letech u Písku v prostoru původního tábora, který ještě před druhou světovou válkou zadržoval jen lidi “štítící se práce”.

Vítězný návrh dal přednost lesnímu porostu a navrhovatelé dokonce mají jasno, odkud by měly být sazenice.

Líbil se vám článek? Máte k němu nějakou připomínku nebo zajímá vás diskuse k němu?
Více na facebookovém profilu webu Prvnizpravy.cz zde …