SCMP: Čínské letectvo se připravuje na válečný střet s USA !


-kou-
9. 8. 2020 SCMP.comPrvníZprávy


Ve třech z pěti čínských vojenských okruhů se konala výstražná cvičení leteckých sil za rostoucího napětí se Spojenými státy v Jihočínském moři, informoval SCMP.

Současně, jak zdůraznila čínská státní média, účel cvičení nebyl projevem síly, ale přípravou na reálnou válečnou situaci.

Výstražná cvičení letectva se konala ve třech z pěti hlavních čínských vojenských obvodů, protože v Jihočínském moři stoupá napětí v USA, uvádí SCMP s odvoláním na státní čínská média. Jedno letadlo bylo také údajně odesláno, aby upozornilo další letadla v této oblasti.

V úterý zveřejnila státní aplikace Haike News video ukazující několik letadel, včetně stíhacího letounu Su-30 a tankovacího letounu, které byly poslány do Subi Reef v Jihočínském moři, který se Čína změnila na umělý ostrov. Zpráva také uvedla, že cvičení trvalo 10 hodin a zahrnovalo letecké tankování, ale nezmínilo datum cvičení. „Naším cílem není posunout hranice nebo překonat rekordy. Všechna naše cvičení jsou zaměřena na přípravu na reálné válečné dějství,“ uvedla zpráva. Jak publikace připomíná, útes Subi na ostrovech Spratly je pod kontrolou Číny, ale nároky na ně si činí také Vietnam, Filipíny a Tchaj-wan.

V Jihočínském moři bude dusno: USA tam posílají letadlové lodě!

Ve druhém videu zveřejněném v úterý Haike News čínský vojenský pilot varuje letadlo před vstupem do „čínského teritoriálního vzdušného prostoru“. „Okamžitě odleťte! V opačném případě budete zachyceni,“ citovalo video pilota. Přičemž pojem “zachycení” se rovná “sestřelení”.

Dalším příznakem přípravy k válečné situaci bylo Velením jižního okruhu vojenských operací vyslání dvou bombardérů do nejmenovaného prostoru k bojovému výcviku během dne i v noci, uvedla publikace s odkazem na China National Radio.

Jak noviny připomínají, na konci minulého měsíce čínské ministerstvo obrany uvedlo, že několik bombardérů vypracovalo noční vzlety a nálety na dálkové cíle, aby se zvýšila připravenost na boj.

Čínská stíhačka J-11

Jiný státem provozovaný mediální výstup, deník People’s Daily, také uvedl, že příkazy Východního a Severního dokruhu také „nedávno“ uvedly letectvo do pohotovosti. Podle videozáznamu se cvičení týkalo bitevniků, bombardérů, námořních průzkumných letadel a letadel včasného varování, s alespoň jedním cvičením nočních stíhaček J-10.

Navíc čínský stíhací letoun J-15 poprvé dokončil tankování v noci, uvedla Lidová osvobozenecká armáda minulý týden na svém účtu na sociálních médií.

Jak uvádí noviny, tento „vichr“ cvičení leteckých sil přichází na pozadí zvýšené americké aktivity v Jihočínském moři minulý měsíc. V červenci například Spojené státy poslaly do Jihočínského moře 67 velkých průzkumných letadel.