Velký úspěch “páté kolony”

Radim Valenčík

22. 8. 2020  blog autora

Jak by asi dopadl ten, kdo by po zahájení bombardování Londýna nacistickou Luftwaffe volal:
“Nechejte se zavřít pod zem!” – “Nenechejte se pohřbít zaživa!” – “Bomby jsou jen ohňostroj!” – 
“V bunkrech se šíří nemoci!” – “Nebojte se bomb, zabíjí vás jen leknutí či to, že nemůžete jít k lékaři!”

Asi by ho v lepším případě považovali za blázna, ale spíše by si to s ním lidé vyřídili na místě jako s nacistickým agentem, zrádcem, příslušníkem “páté kolony”.

Ale čím se to liší od dnešního: “Nenechejte si nasadit náhubek!” – “Nenechejte se se zotročit či srazit na kolena!” – “Koronavirus je jen chřipečka!” – “V roušce se množí choroby jako v Petriho misce!” –  “Zabíjí ne koronavirus, ale strach, včetně strachu jít k lékaři!”

A my si tuto propagandu necháme líbit. Jako ovce.

Že ten náš virus nebyl nikým výroben na rozdíl od nacistických bomb? – Z určitých důvodů (podle jeho specifického chování) si to také myslím. Ale slovy Yossariana z Hlavy XXII: “A je v tom nějaký rozdíl?”

Ostatně i v případě, že by byla pravděpodobnost jen 1:100, že byl vyroben uměle s cílem zabíjet a škodit, by si každý měl dávat pozor na to, kdo je nepřítel.

Těmi, kteří u nás vyvolali absurdní protirouškovou hysterii a použili hesla “páté kolony” se to začíná dařit. 506 za jeden den, to už se šíření dostává mimo kontrolu. Ještě před tím než nastane hromadný návrat z dovolených a prázdnin, ještě před tím, než se lidé začnou shlukovat ve školách a na pracovištích, navštěvovat instituce.

A do toho kratší den, další nákazy, které patrně povedou k závažným souběhům a průběhům nemoci, podstatně sníží možnost včasného rozpoznávání choroby či nastaví falešné terče.

Jste na pokraji velkého úspěchu, “pátá kolono”! Dokonce i vláda se bojí vašeho tlaku a začíná střečkovat. A co my, normální lidé? Poděláme se před arogancí nepřátel či v lepším případě jen bezohledných idiotů jako vláda, nebo se postavíme na účinný odpor alespoň tím, že každému, kdo říká nebezpečné pitomosti řekneme, že říká nebezpečné pitomost?!

– – –

K tomu pár poznámek:

Úplně náhodou to vyšlo tak, že jsem k dnešní ránní káviče, viz:
http://radimvalencik.pise.cz/8265-covi-kavicka-22-8-cr-506-komentar.html
v pravidleně připojovaném “retro” starém pěřsně 30 dní dal toto:
http://radimvalencik.pise.cz/8254-k-dobre-teorii-covid-19-analyza-vyvoje-107.html

Komentáře snad ani netřeba. Dokumentuje to, jak se pod tlakem nezodpovědných idiotů vláda podělala včetně premiéra a nechává se dotlačit k velkým chybám. A také to, že se musíme bránit i proti tomu, aby nás pod záminkou koronavirus někdo jiný chtěl zbavit naší skutečné svobody. (Kde byli odpůrci roušek, když ministr vnitra chtěl odložit volby?!)

Ve středu jsem udělal tento rozhovor pro jednu soukromou televizi s J. Skálou:
https://www.youtube.com/watch?v=2HvxFt2Pkrs&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3zgCFdTn6SOxxyVsAcvZ0MEYXJfyX0t0X99GVhCLGOI64t3j9Q6cmIT_Y
Je tam o té nešťastné epidemii a tomu, proč se jí věnuji a jak to vidím, víc.


Zdroj: http://radimvalencik.pise.cz/8284-506-velky-uspech-pate-kolony.html