Česká televize je aktivní nenávistná propaganda, nikoliv jen cenzura.

Roman Hronek
18. 9. 2020

Vážený pane inženýre,

přečetl jsem si Váš otevřený dopis řediteli ČT. Je to krásně napsané a hlavně pravdivě. Jestli se tady někdo chová xenofobně, rasisticky a vybízí k násilí na skupině lidí tak je to Česká televize. Být Rus, vzdělaný Syřan, Libyjec či vlastenecký Čech je podle nich zločin samo o sobě. 
Pokud sekáte hlavy za odpadlictví od víry či cizoložství v Saúdské Arábii, nebo upalujete protestující v ukrajinské Oděse, bombardujete civilisty po celém světě jako USA, tak jste demokrat. 
To, co ČT za naše peníze předvádí, není cenzura. Cenzura jen škrtá pasáže, které se jí nelíbí. Toto je aktivní nenávistná propaganda, která je hlavní náplní všeho. 
Od filmů, kde jiný než americký krvák už ani neuvidíte, po zpravodajství či diskusní pořady. 
Na diskusní pořady jsou zváni přitroublí štváči, kteří danému tématu nerozumí, dokonce ani tu svoji zvrácenou propagandu neumí nějak logicky zdůvodnit. Romancov, Mitrofanov, Štětina.. ( vesměs lidé, kteří nám dříve oslavovali Stalina ). 
Za komunistů se sice v televizi také hlásaly nepravdy, ale ne tak nehorázné jak teď. Museli jsme být neustále vděčni SSSR za osvobození, ale v zásadě to byla pravda. Ne jako teď, kdy byla Evropa osvobozena americkou armádou ( přitom 3 roky byla sovětská fronta jedinou frontou v Evropě proti Německu a i po invazi v Normandii nadále vázala přes 65 procent všech sil nacistického Německa ). 
Na osvobození Osvětimi sovětskou armádou byli pozváni všichni, včetně lidí, jejichž rodiče dělali dozorce v koncentráku, jenom ne ti, kdo tu Osvětim osvobodili. 
Jako osvoboditel je oslavován americký generál Patton, nepřítel Židů. Mohu poskytnout výpisky z jeho válečného deníku, kde píše o Židech, že je to špinavá podřadná verbež, která si zaslouží v těch koncentrácích zůstat. Skvělý demokrat, určitě ne xenofobní. 
Za minulého režimu naše televize vysílala kromě mnoha krásných českých filmů, mnoho francouzských, italských a jiných kvalitních filmů. Teď nás krmí od rána do večera tím, že USA jsou zemí svobody a demokracie. Jaksi opomínají zmiňovat, že USA masově dovážely otroky z Afriky, že “zakládající otcové” USA jako Washington, Jefferson atd. vlastnili sami veliké množství otroků a existují jejich výroky kritizující “extremisty”, kteří tvrdili, že černoch je člověk se stejnými právy jako běloch. 
Když jsem byl v USA v Alabamě v roce 1971 tak to bylo jen 6 let po tom, co tam policie a Národní garda doprovázela dva černošské studenty, kteří se chtěli zapsat na místní univerzitu. Jinak by je lidé lynčovali a v čele těchto rasistických lumpů byl guvernér Alabamy. Teprve v šedesátých letech 20. století byly postupně odstraňovány lavičky jen pro bílé, záchody jen pro bílé a restaurace jen pro bílé. Opravdu vrchol demokracie. 
A tito výtečníci nás budou obviňovat z xenofobie.U nás jsme zrušili otrokářství tisíc let před tím, než ho USA zavedly. Východní Evropa je obviňována z xenofobie a nedostatečných demokratických tradic. 
Česká televize to halasně roztrubuje. A kdo že jsou ty západní země s hlubokými a dlouhými demokratickými tradicemi?!? – Fašistické Německo, fašistická Itálie? Fašistické Španělsko, kde se sloužily státní mše za Hitlera ještě desítky let po válce? Fašisticko-diktátorské Salazarovo Portugalsko? Rakousko, rodiště Hitlera, kde Adolfa vítaly nadšené davy při anšlusu Rakouska nacisty? Kolonialistické země Británie, Francie, Belgie, Holandsko a další, které jednaly s domorodci, většinou černé pleti, jako s podlidmi? – 
Připomínám, že koncentráky nevymyslel Hitler, ale Britové v jižní Africe, kde tyto koncentrační tábory pro ženy a děti Búrských bojovníků měly za úkol tyto rodiny vyhladit hladověním. Což se jim do velké míry podařilo. To jsou ty vyspělé demokracie s dlouhými demokratickými tradicemi? 
Neustálým opakováním těchto žvástů tomu začínají lidé pomalu věřit. 
Kulturně vyspělé Německo vypálilo většinu evropské části SSSR, vyvraždilo jen v Bělorusku 660 vesnic, vypálilo a vykradlo paláce v Kyjevě, okolo Petrohradu, v Oděse, na Krymu atd. Zlikvidovali všechny průmyslové objekty v této části světa a zlikvidovali obživu pro desítky milionů lidí. A hlavním tématem ČT na výročí konce války bylo to, že se sovětští vojáci chovali v Německu necivilizovaně.
 Chovali se skvěle vzhledem k tomu jak se chovali Němci k nim. Mimochodem, byl jsem v Berlíně na výročí konce války a ke cti Němců budiž řečeno, že oni podobné lži jako ČT nešířili. Viděl jsem tam velké fotografie z roku 1945 jak ruští vojáci rozdávají obyvatelům Berlína jídlo, atd. 
Takže naše ČT je opravdu i na poměry EU a NATO nadprůměrně prolhaná. Je dobré si připomenout, že v minulosti to bylo mnohokrát tak, že rozumný myslící člověk byl označován za blbce, kacíře, lháře a extremistu. A říkali mu to “odborníci” tvrdící, že země je placatá. Takže vlastně když vám ČT nadává, tak je to důkaz, že jste slušný a myslící člověk. 
Ještě jednou Vám děkuji, 
Ing. Roman Hronek