Muži ve Francii napadají ženy za nevhodné oblečení


Ivan David

26. 9. 2020 

Jak píše server Idnes: „Soud ve východofrancouzském Mulhouse vyměřil dvouměsíční podmíněný trest mladíkovi, který napadl dvě ženy za to, že podle něj neměly vhodné oblečení. Jedna z nich na sobě měla šortky, uvedl server franceinfo. Policie vyšetřuje také podobný případ z  minulého týdne. Tři muži napadli ve Štrasburku studentku kvůli tomu, že měla krátkou sukni.“
Nepoučený člověk by řekl: „To se ti Francouzi zbláznili?“ Poučený člověk ví, že to byli „noví Francouzi“, jejichž „cudnost“ krátké sukně urážejí. V článku, který na násilí vůči ženám poukazuje, si opravdu někdo dal značnou práci, aby za žádnou cenu nepoužil slovo „muslim“.

Před týdnem se do ještě horší situace dostala dívka ve Štrasburku. 22letá studentka Elisabeth potkala na cestě domů tři muže a jeden z nich vykřikl „podívejte na tu děvku v sukni“, řekla Elisabeth rozhlasové stanici France Bleu Alsace. Dva z trojice ji pak chytili a třetí tloukl do obličeje. Po útoku jí zůstalo nateklé oko. Žena také řekla, že bití přihlíželo více než deset lidí a nikdo z nich nezasáhl. Vláda považuje incident za vážný a policie ho začala vyšetřovat. „Jde o velmi vážnou věc. Ve Francii musí být možné vyjít na ulici v tom, v čem chceme. Nemůžeme přijmout, aby byla ve Francii žena ohrožena nebo dokonce napadena či zbita za to, jak se oblékla,“ řekl vládní mluvčí Gabriel Attal.“
Opět – tři muži. Tři Francouzi, jaké vídáváme ve filmech s Delonem či Belmondem? Asi těžko. Politická korektnost nám naprosto zavádějícím způsobem sugeruje, že francouzští muži zničehonic, po staletích opěvujících ženu a lásku, najednou začnou ženy kárat, a když to nejde po dobrém, tak bít, aby ochránili jejich a svou cudnost.

Další příběh ze Štrasburku – 18letá Luane. Ji a její kamarádku Claire napadl 16letý mladík. “Incident se stal 26. srpna. Obě dívky se chystaly strávit odpoledne u jezera. Po cestě se na ně nalepil mladík, který je začal obtěžovat. Když ho dívky požádaly, aby je nechal na pokoji, jen své chování vystupňoval.
A tak se jedna z nich rozhodla situaci vyřešit rázně. Dala mu facku. „Byla to chyba. Začal mě mlátit. Dostala jsem tři údery do hlavy a když jsem spadla na zem, tak další,“ popsala Luane. Po útoku skončila v nemocnici, kde podstoupila operaci, protože utrpěla zlomeninu spodiny očnice. Rány do obličeje a zad utrpěla také Claire”, píší pro změnu Novinky.

Islámu lze vyčítat mnohé, jako každé ideologii, například povinnost šířit jej ohněm a mečem, ale co je snad nejodpudivější, je extrémně nepřátelský postoj vůči ženám. Žena je muži podřízena, má v poměru k němu poloviční hodnotu, je v podstatě jen nádoba na rození dětí, hlavně synů, vzdělání nepotřebuje, poslouchat musí, je dobré ji bít. Čest muže je pak mezi nohama ženy a prohřešky proti cti se trestají smrtí dotyčné.

I v Německu jsou to desítky případů ročně. Ne všichni muslimové takový islám chtějí a propagují, mnozí před ním ze své vlasti utekli do Evropy, ale v okamžiku, kdy se prostředí začne zahušťovat a příchozích z islámských zemí přibývat, nutně vítězí fundamentální podoba islámu se vším, co Evropa díky své osvícenecké tradici už dávno zavrhla. A objevuje se fenomén do nedávna nepředstavitelný – napadání žen za „nemravné“ oblečení, o kterém jsme dříve četli ve zprávách z Afghánistánu pod vládou Talibánu, ze Saúdské Arábie a Íránu.

Představa, že za sexuální zločiny si žena „může sama“, by měla být pro Evropu neakceptovatelná! Nebojovaly snad feministky i za to? A najednou většina z nich, těch nejhlasitějších, hájí „právo ženy na zahalování“. Zvláštní právo, které když žena odmítne, je v lepším případě bita, v horším zabita „z důvodu cti“. A jak se zdá, už se toto násilí netýká jen žen z muslimských komunit.
Však také byl zmíněný útočník z Mulhouse potrestán přímo exemplárně. Považte – dvouměsíční podmíněný trest, 75 hodin obecně prospěšné práce a povinnost absolvovat stáž o povinnostech občana. Ne, to není vtip, ale realita. Smutná. Podruhé si jistě rozmyslí bít ženu, když ví, že ho čeká školení. Člověka maně napadá, co je větší zločin – jestli bití ženy nebo shovívavé „trestání“ a zohledňování „kulturní odlišnosti.“

Do Štrasburku tento týden odjela zmocněnkyně pro záležitosti občanství Marlene Schiappaová k jednání o bezpečnosti žen na veřejnosti“, píše se v článku na Idnes, který o událostech poněkud zavádějícím způsobem informuje. To se tamní útočníci teprve řádně vyděsí a možná i týden dají pokoj. Pokud si paní Schiappaová tedy nevezme minisukni. 

Je možné považovat člověka, který na ulici napadne ženu, za plně integrovaného? Jistě, mnozí namítnou, že to dělají i „evropští“ muži. Rozhodně ale při tom nemají oporu ve vlastních zákonech, jako mají muslimové v právu šaríja, které mnozí z nich považují za nadřazené zákonům “nevěřících”. Podivná interpretace sexuálního pudu, v němž agresor může kdykoli tvrdit, že byl vyprovokován “děvkou v necudném oblečení”, nás vede hluboko do středověku.