Poslouchat rady naší opozice je zločin, pane Babiši…

Jiří Vyvadil
17. 9. 2020 VašeVěc


Premiér Andrej Babiš úspěšně udržuje své hnutí ANO už po dva roky na hladině 30% volebních preferencí. Ne, že by jeho předchůdci ve funkci premiérů a předsedů vlád tohoto nedosáhli. Dosáhli, ale v podstatě jen při kulminaci kolem voleb. Lze si to vysvětlit různě. Ale možná nejlepším vysvětlením je, že po kulminaci jim opět sebrali body právě ti protivníci, které porazili. To ovšem by neměl být problém Andreje Babiše, protože i když třeba Piráti a částečně i ODS trochu rostou, v žádném případě nepředstavují onu alternativu, jakou vůči sobě a v zásadě rovnocenně proti sobě představovala ČSSD a ODS.

Přesto k nepochopení zejména svých voličů, premiér až úzkostlivě nabíhá na nesmysly opozice a poměrně často je, byť načas přebírá. Snad nejvíc se to projevovalo v průběhu koronavirové krize, striktní, ale účinná opatření navíc silně akceptovaná zpočátku nejširší veřejností záhy vedla k poklesu množství nakažení a Česko se doslova v krátkosti probilo mezi premianty. 

Ale nejen to. Naučili jsme svět nosit roušky a po vzoru našich manželek, milenek i babiček se i ženské v USA naučili šít roušky… 
Po měsíci epidemie opozice pochopila, že je k ničemu a nastartovala zběsilou protikampaň. Hysterčila z uzavírání hranic, že je tím ohrožen vývoj po roce 1989, hysterčila proti sociální distanci, že jde o omezování svobody, házela vládě klacky pod nohy v každé maličkosti. Andrej Babiš ani po šesti letech v politice nechápe, že opozice vždycky bude proti němu a vždycky bude brutální a chce si ji udobřit. A tak se okamžitě odstraňovala omezení, otevíraly hranice a nastával všeobecný tanec na Titanicu. 
Dnes tatáž opozice a titíž novináři, kteří Babiše kritizovali za restriktivní opatření jej kritizují, že unáhlené uvolňování. No, protože se z Andreje Babiše stal zbabělec, už není schopen například povolat Primulu a podobně jako Boris Johnson vystavit zákaz setkávání více než šesti osob. 
Je dobře, že ostatní státy vůči nám zavřely hranice, když my už jsme tak blbí. Andrej Babiš by měl rozhodně méně mluvit, možná vůbec ne. Chlubit se tím, že máme malou smrtnost je fakt na hraně politické idiocie. Lze pochybovat, že ten stav bude tak dobrý i za dva měsíce. Ta opatření jsou tak měkká a Babiš tak bojácný, že se stav zákonitě bude jen zhoršovat.