Štefec: Námluvy Babiše s Fialovou ODS nevěstí pro nás lidí nic dobrého

28. 11. 2020  PrvníZprávy

Pokud ministr zdravotnictví, kterým by měl být za současné epidemické situace kvalifikovaný a tvrdě se prosazující odborník, schopný alespoň přibližně odhadnout vývoj nemocnosti a úmrtnosti s ní související, řekne o dopadech tzv. “rozvolňování”, že to je tak “padesát na padesát”…

Jaroslav Štefec…. je jasné, že je něco opravdu špatně. A že vláda aktuálně nemá pravděpodobně nejen epidemii v naší zemi vůbec pod kontrolou.

Odstavením Prymuly z naprosto malicherných příčin, které se s tímto lapsusem Blatného nedají vůbec srovnat, Andrej Babiš prokázal, že skutečně to jediné, o co mu jde, jsou vyhrané volby. Což je sice snaha naprosto legitimní z pohledu politiků (a politologů), ale rozhodně ne z pohledu nás, občanů, kteří za toto jeho lavírování budeme muset tak nebo tak platit. Někteří z nás i vlastními životy.

Nevím, jakým tlakům je premiér vystaven. Rozhodně to nemá jednoduché. Ale jeho námluvy s Fialovou ODS nevěstí pro budoucnost nás, lidí, kteří tady musíme žít, nic dobrého. Je sice hezké, že přidává důchodcům a ruší nesmyslnou superhrubou mzdu, ale pokud to vnímám správně, pouze využívá této vlastně poslední velké předvánoční příležitosti před blížícími se volbami, aby se “zapsal” do myslí důchodců a lidí práce jako jejich dobroděj.

Nezapomínejme, že zlodějnu nazvanou superhrubá mzda zavedla druhá vláda ODS, vedená Mirkem Topolánkem. Nic na tom nemění ani fakt, že celý tento podvod na peněženky zaměstnanců i podnikatelů připravil tehdejší ministr financí za KDU-ČSL, Miroslav Kalousek. Není proto nejmenší důvod očekávat, že se koalice ANO – ODS bude po vyhraných volbách chovat k nám, sprostým kmánům, jakkoliv vstřícně. Zejména v souvislosti s neoddiskutovatelným faktem výrazné proněmecké orientace obou jejích šéfů, opepřené navíc otevřeným “panevropanstvím” současného vůdce ODS.