Budoucí mluvčí Bílého domu dohnala rusofobie, kterou sama roztáčela!

-kou-
5. 12. 2020 FoxNews.comPrvníZprávy

Jen Psaki, kterou Biden hodlá jmenovat tiskovou mluvčí Bílého domu, se ocitla uprostřed skandálu, který byl byl bagatelní, nebýt vybičované protiruské hysterie v USA.

Jen Psaki v “ušance” se srpem a kladivem (Paříž leden 2014 – vlevo ministr zahraničí Ruské federace Sergej Lavrov, vpravo mluvčí ruského Zamini Maria Zacharovová a americký státní sekretář John Kerry)
Poté, co se na internetu objevila její stará fotka v čepici se sovětskými symboly, Psaki uvedla, že každý, kdo ji chtěně nebo nechtěně kritizuje, pracuje pro ruskou propagandu, uvedla televize Fox News.

Budoucí tisková mluvčí Bílého domu Jen Psaki zesměšnil kvůli tvrzení, že její kritici byli loutkami ruského propagandistického stroje, poukázala Fox News.

Psaki sloužila jako tisková tajemnice amerického ministerstva zahraničí během Obamovy vlády a následně pracovala pro CNN. Krátce poté, co ji nově zvolený prezident Joe Biden zařadil do svého týmu pro styk s veřejností, se zveřejnila fotografie Psaki z roku 2014 v růžové komunistické čepici. Na snímku kromě ní je i její bývalý šéf John Kerry, ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov a mluvčí ruského ministerstva zahraničí Maria Zacharová.

Jak uvedla Fox News, růžovou čepici se srpem a kladivem dala Psaki její kolegyně Maria Zacharová v rámci výměny dárků. Autor článku připomíná, že srp a kladivo byly ve znaku SSSR a také „se staly symbolem ekonomického a politického potlačování, ke kterému dochází za komunistických režimů“.

Nation: USA platí za „russiagate“ podkopáním demokracie!

Když byl bývalé zaměstnankyni ministerstva zahraničí připomenut „kontroverzní“ příběh s čepicí, řekla, že je to všechno „ruská propaganda“.

„Pro kohokoli, kdo nebyl terčem ruské propagandy (kopie Michaelovi McFaulovi a Hillary Clintonové): Cílem je zdiskreditovat mocné hlasy a šířit dezinformace, aby zmátly veřejnost,” napsala Psaki na Twitteru. „Každý, kdo to opakuje (z nevědomosti či nikoli), je jen loutkou propagandistické mašinérie.“

„´Pokud mě kritizujete, jste Putinovou loutkou´ – skvělý začátek pro Bidenovu tiskovou mluvčí,“ komentoval to rozhlasový moderátor Larry O’Connor.

Je ironií osudu, že Psaki pracovala jako politická analytička pro CNN, když kanál intenzivně kryl vyšetřování údajné „tajného spiknutí“ mezi ústředím kampaně Donalda Trumpa a Ruskem, poznamenává Fox News.

Psaki tweet okamžitě vyvolal kritiku a výsměch od ostatních uživatelů sociální sítě. Například bývalý inspektor OSN Scott Ritter napsal: „S takovým absurdním tweetem jste právě ukázala své mentální omezení … Stanovila jste standard pro příští čtyři roky – to je dno.“

Uživatel Grumpy se divil: „Jak budou jednat s Ruskem poté, co poslední čtyři roky strávili tím, že ho ze všeho obviňují?“

A novinář Max Blumenthal napsal: „Jak Stephen Cohen přesvědčivě řekl, russiagate byl zvednut koalicí demokratů a neokonzervativců s cílem kriminalizovat diplomacii s Ruskem. Nyní, když je toto Frankensteinovo monstrum, které vytvořili, je začalo pronásledovat, reflexivně obviňují „ruskou propagandu“.

Další uživatelé poznamenali, že příběh s čepicí lze jednoduše odmávnout a tisková mluvčí Bílého domu by neměla být tak zranitelná.