Komedie na úrovni diktátorských režimů aneb Prezidentské volby v USA

Václav Umlauf
28. 12. 2020    e-Republika

USA hrozí podobný scénář jako Rusku za opilého Jelcina. Spojené státy však nemají Putina, anobrž asi budou mít zcela im/potentního “prezidenta” Bidena. Protože nevím, který fejk je pravdivý fejk, tak dávám celý titul budoucího “prezidenta” v USA tak, aby to bylo kompletní a minimálně v jedné verzi jistě správně.

Nejlepším komentářem k volbám USA je každoroční vánoční projev Donalda Trumpa, současného úřadujícího prezidenta USA. O tomto projevu prakticky nevíme. Korporátní média, která nesou nemalou odpovědnost za manipulaci voleb (a to nejen v USA), odmítla vysílat prezidentův integrální projev. Média udělala z amerického prezidenta klasického politického disidenta. To je na pováženou, protože je to miliardář z jejich rodného neoliberálního hnízda. Podobnost z naším prezidentem Zemanem a jeho sporem s médii je pochopitelně čistě náhodná.

Tento projev globální korporátky považují za klasické fake news a odmítly jej vysílat a komentovat. A co řeknou tito korporátní giganti, to je také zákon pro malé přicmrndávače na způsob oficiální české mediální scény. Korporace napojené na vojensko-průmyslový komplex Deep state, na zkorumpované politiky všeho druhu a na jimi vlastněná světová média provedla novodobý “únos Ameriky”, stejně jako zběsilý Diův býk provedl mytologický únos Evropy. Tady je Trumpův vánoční projev s českými titulky.

Za sebe bych nejprve a zásadně podotkl na adresu aktivistů, kteří projev přeložili, že je lepší jej dát také na ruskou a čínskou verzi digitrouby. V době studené války vedené reprezentanty Deep State se miliardářský chudák Trump na korporátním Google ani nestačí ohřát. Stačí se podívat na bílá políčka v našich starších článcích o Sýrii a Ukrajině. Pak snad každý pochopí, co si máme podle korporací z dění ve světě pamatovat a jak dlouho.

Úřadující prezident USA začal vánoční projev tím, že v USA se zmanipulovaly prezidentské volby tak, že byly de facto vytunelovány na český způsob Klausovy mafiánské privatizace. A korporátky tuto pravdu nepřímo potvrdily tím, že označily úřadujícího prezidenta za člověka z psychickými problémy na úrovni nezvládnutého egomana. A naopak propasírovaly ještě před řádným ukončením voleb do role prezidenta člověka, o němž se veřejně tvrdí, že má tzv. “kognitivní problémy”. U nás se tomu říká stařecká senilita či demence. Pokud bude Joe Biden zvolen kolegiem volitelů za dalšího prezidenta USA, tak půjde podle Trumpa o další formu fake news. Jinak řečeno:

 • Úřadující prezident prohlásil volby za fejk.
 • Fejkovým podvodem zvolený fejkový prezident a jeho klika, korporace a Deep state označili hlavní projev úřadujícího prezidenta za fejk.
 • Korporace fedrují fejkového “prezidenta”, kterém se fejkově prohlašuje, že má stařeckou demenci, což je jistě fejk jak bejk.
 • Už nyní mnozí nezávislí komentátoři spekulují, kdo bude vládnout místo Bidena, což je pochopitelně také fejk.
 • Seznam kandidátů na budoucí mocenské posty opravdu vzbuzuje hrůzu. A to bohužel není fejk, protože volby se vždy a všude manipulují proto, že na tom má někdo zásadní mocenský a ekonomický zájem.

Stačí se podívat, co se děje v Demokratické straně USA, kam už dva roky systematicky vstupují operativci CIA a Pentagonu. První díl investigativní žurnalistiky Patricka Martina pro volby 2018 (ZDE) a druhý díl pro prezidentské volby 2020 (ZDE). Republikánská strana zase patří miliardářům typu Trumpa. A to je ten nejlepší možný případ postavený mimo korporátní magnáty typu Soroše a společností jako Microsoft, Google a Amazon. A nyní k vlastnictví voleb, pardon, volebních automatů firmy Dominion používaných zhruba ve 30 státech USA (ZDE).

Korporace Dominion má těsné vazby na Demokratickou stranu. Ve firmě mají hlavní podíly přední demokraté jako Pelosiová, Obama a Clintonovi. Richard Blum, manžel kalifornské demokratické senátorky Dianne Feinsteinové, je hlavním akcionářem společnosti. Šéf kanceláře Pelosiové je hlavním manažerem společnosti Dominion. Firmu spoluvlastní privátní investiční fond Staple Street Capital. Jeho ředitel William E. Kennard zastával klíčové pozice ve správě Billa Clintona a Baracka Obamy a byl během Clintonovy vlády také předsedou Federální volební komise.

Pevně doufám, že Republikánům patří ty zbylé firmy na volební software, aby byly zájmy obou stran v demokratické rovnováze. Ale tentokrát musel být zajištěn balanc ve prospěch Demokratů, tak fejkově makala ta správná firma. Automaty firmy Dominion podle právoplatného rozsudku místních soudů v USA prokazatelně a “systémově” falšovaly volby ve volebních okrscích (ZDE).

Soudem nařízený forenzní audit, který provedla Allied Security Operations Group (ASOG), zjistil, že systémy Dominion v okrese Antrim v Michiganu zaznamenaly při sestavování hlasů šokující 68% míru chybovosti. Zpráva uvádí, že vadný software daleko překračuje „přípustnou míru volebních chyb“ 0,0008 procent stanovenou federální volební komisí. Šokující bylo, že auditoři tvrdili, že rozšířené chyby byly funkcí, nikoli chybou, přičemž uvedly, že hlasovací systém „záměrně“ generuje vysoký počet chyb při hlasování, které lze poté použít k manipulaci s výsledky hlasování. Předběžná zpráva také zjistila, že došlo k pokusům o „manipulaci s důkazy“. Analýza ukázala, že 21. listopadu se „neoprávněný uživatel neúspěšně pokusil vynulovat volební výsledky,“ uvedli auditoři. Zpráva také zjistila, že všechny bezpečnostní protokoly ze dne voleb a dnů před a po 3. listopadu zmizely.

Při tomto stavu věcí opravdu nechápu, proč v USA vůbec pořádají volby a vyhazují peníze daňových poplatníků. Stačilo by svolat schůzi hlavních reprezentantů Deep state, korporací a médií a domluvit “demokratického” vítěze. Pak už stačí jen dát patřičný pokyn výdělečné akciové společnosti zajišťující provádění voleb, aby udělala co, se domluvilo u kulatého stolu. Žádné drama ohledně falšování voleb by vůbec nemohlo vzniknout. Bohužel, tento ideální stav bude až v dalším kole, teď ještě vládne ten mrzutý mezičas volebních fejků na entou.

Mezitím však může v USA vypuknout občanská válka a rozpad státu. Vytunelovat v jedné neoliberálně šílené generaci demokracii na úrovni grass roots, která se zde budovala 200 let – to opravdu nepůjde jen tak. Fejkovací experiment korporací a prodejných politiků nemusí vyjít. Komentátoři americké demokracie jako Thierry Meyssan (ZDE) považují současný stav za kulminaci demokracie elit v USA, který se týká způsobu provádění prezidentských voleb. Trump byl zvolen legálně, ale neměl absolutní většinu hlasů všech hlasujících v USA. K platnému zvolení tuto většinu vůbec nepotřeboval, jako další prezidenti před ním. Navíc platí, že kolegium volitelů je odpovědné voličům jen nepřímo, protože lid volí nejprve kolegium a jen oni mají poslední slovo ve volbě. A stejně tak fungují nominační sjezdy Demokratů a Republikánů, se stejnými hracími, pardon, volebními automaty. Partajní aristokracie je dosazená do kolegia partajních volitelů přímo a vůbec neprochází primárkami. Suma sumárum, jde o pokračování sporu elitního Jihu a demokratického Severu, ale na jiné úrovni dané elitním spojením korporací a Deep state.

To je také důvod, proč nemám rád jinak velmi slušného demokrata Bernieho Sanderse. S velkou pravděpodobností platí, že tento politik si nechal ukrást volby v Demokratické straně celkem třikrát. Pokaždé mlčel a po další porážce znovu zmobilizoval lidi, kteří mu věřili. Vůbec si nemyslím, že Sanders trpí stařeckou demencí, jako fejkový Biden. Vulgární a politicky neschopný miliardář Trump se rozhodl nemlčet. Tento demagog investoval milióny, aby si uskutečnil chlapecký sen být prezidentem. A teď mu tento sen někdo hnusně poplival a ukradl před nosem. Být americkým egomanem typu Trumpa, tak dělám totéž. K Sanderově zradě voličů je jediné racionální vysvětlení, a to je nekritická věrnost partaji, která se postupně stala hnízdem lupičů a lhářů.

Nezávislí američtí komentátoři jako Saker, Paul Roberts, Escobar dělají nad USA kříž. Tito známí psavci vysvětlují, proč se USA staly banánovou republikou, které hrozí občanská válka a rozpad státní autority. Systém, který se zásadně opírá o autoritu federálních institucí, je odsouzen k zániku v momentu, kdy tyto instituce ztratí legitimitu u normálních lidí. A to se nyní děje, prakticky masově. Jednoduše řečeno, polovina obyvatel v USA si myslí, že prezidentské volby byly tak či onak přímo zmanipulovány, nebo přinejmenším nedemokraticky ovlivněny.

Připomeňme, že během srpnového puče 1991 v Rusku elitní jednotky Specnaz odmítly splnit rozkaz armádního vedení a neprovedly obsazení hlavních politických institucí v Moskvě. Putin z KGB si získal autoritu těchto jednotek a nezkorumpovaného vedení armády během první a druhé války v Čečensku a zkrocením neoliberálně loupeživých oligarchů. USA hrozí podobný scénář jako Rusku za opilého Jelcina. Spojené státy však nemají Putina, anobrž asi budou mít zcela im/potentního “prezidenta” Bidena. Protože nevím, který fejk je pravdivý fejk, tak dávám celý titul budoucího “prezidenta” v USA tak, aby to bylo kompletní a minimálně v jedné verzi jistě správně.

USA vstoupily do nové éry umírajícího impéria. A když umírá tak velký a napolo šílený kůň, tak kolem sebe asi bude dost kopat. Proč je to varovný příklad i pro nás?

 • Koupení či zmatení a politicky infantilní Piráti a naprosto nezmatení Kalouskovci chtějí volební automaty a těší se na to, že budou blaženými vlastníky a uživateli těchto firem, viz příklad korporátky Dominion.
 • Zblblá levice u nás i v USA skáče podle taktovky korporací a sorošovců a mlčí k falšování voleb v USA. Podle nich je Trump blázen a má zmizet za každou cenu, korporátní účel světí korporátní prostředky.
 • To je naprosto scestné myšlení ignorující demokracii. V příštím kole bude noc dlouhých volebních nožů provedena na tyto pitomce. Pak budou hledět na výsledky “voleb” s otevřeným hledím, jako to nyní dělá demagog Trump.
 • Podvedená strana v USA pochopila, že volební systém je manipulovaný systematicky, viz články o systémové eliminaci chudých voličů v USA. Pak je ovšem zbytečné volby pořádat.
 • Ušetřený volební čas a peníze je za těchto okolností lépe investovat do koupě další M16, nebo mnohem spolehlivějšího a účinnějšího kalašnikova. Další “volby” už může rozhodovat galérka a občanské milice, viz článek USA jdou od korporátní barevné revoluce k politické anarchii.
 • Jak poznamenali komentátoři, volby v banánové republice může ovlivnit každý, kdo si zaplatí volební automaty, politiky, aparát Deep state, volební komise a jejich dozor atd.

Mluvit o “volebním spiknutí” je zatím možné, ale od od toho je třídně uvědomělá inteligence korporátních vyhledávačů a médií jako Google, Facebook a Twitter, aby podobné excesy eliminovala, zatím jen na sítích. Až bude konečně ten správný zákon o správných fake news, opozičníci konečně půjdou do převýchovného tábora.

O politické situaci v USA jsme napsali v posledních dvou letech dost článků, takže je možné vidět postupný pád do propasti:

 1. Americký manifest pro českou levici
 2. Politická satira v USA aneb Praní volebních peněz v přímém přenosu
 3. Jak prohrát vyhrané prezidentské volby
 4. Pokud nemůžete vyhrát, změňte pravidla
 5. Průzkumy veřejného mínění: Američané se více bojí své vlády než teroristů
 6. Robert Reich o polarizaci americké politiky
 7. Průlom aktivistických demokratů v New Yorku
 8. Předpovězený konec demokratů, nástup nové levice v USA
 9. Skutečná bitva o budoucnost Demokratické strany v USA
 10. Proč revoluce Bernieho Sanderse není v televizi
 11. Sanders se prodal Clintonové a zpečetil osud Demokratů v USA
 12. Moji američtí spoluobčané: Jsme blázni!­
 13. Plíživá destrukce demokracie a nástup korporátního fašismu
 14. Jak Republikánská strana 30 let oblbuje Spojené státy
 15. Pitva mrtvé Demokratické strany v USA
 16. Jak šlape prezidentský korporátní cirkus
 17. Výsledky primárek v USA ukazují novou epochu třídního boje
 18. USA jdou od korporátní barevné revoluce k politické anarchii
 19. Prezidentské volby v USA – tragikomedie pokračuje