Ben Kuras: Covidem to začíná. Mocní teď jdou přestavět svět. Už ví, že to funguje

Avatar
Původní autoři

Benjamin Kuras
13. 3. 2021 ParlamentníListy

Když si dáme do souvislostí několik zdánlivě nesouvisejících témat, uvidíme kompletní restrukturaci ekonomického, politického, kulturního, informačního a vzdělávacího systému západní civilizace. Tedy demokratického kapitalismu, vyrostlého z anticko-biblické kultury. Spisovatel Benjamin Kuras to dovozuje z průběhu aktuálního Světového ekonomického fóra v Davosu a jeho vize „proměněného kapitalismu“.


Probíhající Světové ekonomické fórum vyhlašuje, že obnova světa po covidu se má nést v duchu „proměněného kapitalismu“, který bude spolupracovat s vládami na jakýchsi vyšších cílech. Například na „zelených reformách“. Jak to na vás působí? Může se jednat o předzvěst nových regulací a jakési „světovlády“?

Zrovna jsem na toto téma dopsal dlouhý článek do Playboye, kam každý měsíc vedle zábavného sexu taky píšu nějaké „seriózní téma“. Ten se ale rediguje dva měsíce dopředu, takže článek vyjde až v polovině května. Zde tedy k němu trochu stručnější „aperitiv“.

Význam a dopad toho, co se v Davosu, tedy Světovém ekonomickém fóru WEF plánuje, pochopíme teprve, když nám začnou informačně splývat do jednolité souvislosti zdánlivě nesouvisející témata, která se na první pohled mohou jevit jako paranoidní konspirační teorie. Není to ani tak spiknutí nějaké „světovlády“ vybraných konkrétních osob, které nám konspirační teoretici často předhazují, jako spíš kompletní restrukturace ekonomického, politického, kulturního, informačního a vzdělávacího systému západní civilizace, tedy demokratického kapitalismu vyrostlého organicky za mnoho staletí z anticko-biblické kultury. Na této transformaci spolupracují miliony „pokrokových“ a „uvědomělých“ osobností, lidí i lidiček v politice, médiích, školství a managementu korporací. Mnozí bezděky nebo v dobré víře, že konají dobro.

Od miliardářů jako Gates a Soros po naivní školačky jako Greta Thunberg. Za spolupráce nadnárodních institucí, jako jsou různé agentury OSN a EU. A za pronásledování osob nabízejících jiné názory a jinak vnímaná fakta. V očích uvědomělých pokrokářů je existující organický systém porouchaný a nedá se už jen opravit a vylepšit, protože ohrožuje samotnou existenci lidstva a planety. Musí se tedy nechat zhroutit a místo něj postavit nový.

Aby to lidstvo dokázalo přijmout, a dokonce se na to těšit a žádat si to, je už na to nejmíň dvě generace myšlenkově programováno. Někdejší smysluplná ekologická zjištění se přeměnila v teorii globálního oteplování působeného lidskou činností, kterou proto musíme potlačit. To se pak povýší na New Green Deal, znamenající konec obecné ekonomické prosperity. Vedle něho už pod povrchem bublají všelijaké další projekty spoutání lidské činnosti, s využitím geniálních komunikačních technologií.

OSN tomu říká „sustainable development“ čili udržitelný vývoj. Má na to vypracované programy, jako „Agenda 21“ aktualizovaná na „Agendu 2030“. U různých politiků se to objevuje pod optimisticky znějícím názvem „Build Back Better“, čili postavme znovu lépe. V Davosu to teď pojmenovali „Great Reset“ čili velké přenastavení. Nechávají to vyplavat na informační hladinu zřejmě s důvěrou, že už je to připravena přijmout většina lidí, nebo alespoň většina těch, co dokážou jiné ovládat, třebas i na sebenižší úrovni obecního úřadu, čtenářského klubu nebo mateřské školky.

Covidová pandemie ten „udržitelný vývoj velkého resetu“ urychlila. Umožnila totiž otestovat kontrolu populace a její ochotu nechat se kontrolovat strachem a na omezení základních svobod si zvyknout. Davoští se domnívají, že už nás tam díky covidu mají. Jinak by asi nevydali knížečku zvanou „Covid-19: The Great Reset“.