Bidenovi ubližuje zabiják Putin

Avatar
Původní autoři

Ivan David

17. 3. 2021
Americký prezident Joe Biden opět vyhrožoval svému ruskému protějšku Vladimírovi Putinovi, že bude nést následky údajného zasahování do amerických voleb loni v listopadu. „Zaplatí tvrdou cenu,“ řekl Biden v rozhovoru pro ABC. V telefonickém rozhovoru s Putinem koncem ledna mu kvůli narušování americké suverenity ze strany Moskvy řekl: „Znám tě a ty mě. Pokud zjistím, že se tak stalo, buďte připraveni. “ Když se ho moderátor ABC George Stephanopoulos zeptal, zda věří, že Putin je „zabiják“, Biden odpověděl: „Ano, tomu věřím.“
Podle amerických zpravodajských agentur vedlo Rusko v listopadových amerických volbách kampaň za tehdejšího prezidenta Donalda Trumpa a pokusilo se Bidenovi ublížit. Podle zprávy kanceláře koordinátorky amerických zpravodajských služeb Avril Hainesové chtěla Moskva ovlivnit výsledek voleb a zasít sváry v zemi. Putin a jeho vláda opatření „schválili a provedli“. Protože obvinění není podloženo ničím konkrétním, mohlo to být cokoli nebo také nic. Zpráva USA mimo jiné tvrdí, že se ruské úřady během loňské volební kampaně údajně pokusily očernit dosavadního prezidenta Joe Bidena a jeho Demokratickou stranu. Podle tohoto dokumentu americké orgány na základě těchto zjištění zavedou sankce.
A reakce Kremlu? Kreml považuje tvrzení o údajném zasahování Ruska do amerických prezidentských voleb v roce 2020 za neopodstatněná, řekl ve středu novinářům ruský prezidentský mluvčí Dmitrij Peskov. Rusko nikdy nezasahovalo do amerických voleb, řekl novinářům. „Nesouhlasíme se závěry zprávy o naší zemi,“ řekl dále mluvčí Vladimíra Putina. „Rusko nezasahovalo do předchozích voleb a nevměšovalo se ani do voleb z roku 2020, na které se zpráva vztahuje,“ zdůraznil Peskov. „Rusko nebylo zapojeno do kampaní proti žádnému z kandidátů,“ dodal.
„Domníváme se, že tato zpráva je velký omyl,“ řekl mluvčí Kremlu. „Je to naprosto neopodstatněné a neexistují žádné důkazy,“ zdůraznil. Kreml lituje, že tvrzení o ruském „vměšování“ do amerických prezidentských voleb založená na nekvalitních materiálech budou použita jako důvod pro možné kolo nových sankcí, řekl dále Peskov novinářům. Podle něj „tato linie poškozuje již tak churavějící rusko-americké vztahy“. „A samozřejmě tento druh linie ani zdaleka nepodporuje určité úsilí, projev alespoň určité politické vůle tyto vztahy normalizovat,“ tolik Peskov.
Co na to říci? Miliony Američanů nepovažují Joe Bidena za legitimního prezidenta, od nástupu do úřadu podepsal řadu dekretů, které mají dalekosáhlé následky pro americkou bezpečnost, viz téměř naprostou podporu migrace. Tyto prezidentské dekrety vyvolaly v kongresech států u mexické hranice negativní emoce a přijetí legislativních protiopatření. Západní pobřeží USA zase trpí bezprecedentním násilím stoupenců hnutí BLM a spřátelených skupin, naposledy minulý víkend. Tak tedy k odvedení pozornosti od domácích problémů použijeme osvědčenou ruskou kartu, poukážeme na to, že za vše může Putin a budeme chystat válku. Namátkou mě napadá Ukrajina. Pochybuji, že to na americkou veřejnost zabere stejně jako „zbraně hromadného ničení v Iráku“ a následné války, včetně těch, které vedl a vede Islámský stát. Ale americké veřejnosti už se nikdo ptát nebude…. Ne doopravdy. Mainstream pojede kampaň proti Rusku, v USA i u nás, neb jsme věrný satelit. Není chléb, budou hry. Válečné.