Vladimir Putin: Americká vláda bude muset počítat se zájmy Ruska – Biden ztratil tvář, nyní za ni bude muset zaplatit Amerika

Avatar
Původní autoři

Aleksandr Vladimirov

23. 3. 2021   institut RUSSTRAT

Americký novinář, politický konzultant a analytik George Stephanopoulos provedl 16. března 2021 za ABC News rozhovor s americkým prezidentem Joe Bidenem.Začněme s Georgem Stephanopoulosem. Jeho postava si zaslouží zvláštní pozornost, především kvůli jeho blízkosti ke Clintonům, jednom z nejvlivnějších klanů ve Spojených státech. Během prezidentské kampaně Billa Clintona v roce 1992 působil Stephanopoulos jako jeho ředitel komunikace a po Clintonových volbách působil v řadě administrativních pozic, včetně pozice vyššího politického a strategického poradce.

Stephanopoulos, který již jako novinář několik let věnoval Clintonově nadaci značné částky, aniž by o tom informoval svého zaměstnavatele ABC News. Celková částka darů činila 75 tisíc dolarů. To se stalo známým, propukl skandál a byla zpochybněna nestrannost Stephanopoulose jako novináře.

Je třeba poznamenat, že Stefanopoulos dělal rozhovory s ruským prezidentem Dmitrijem Medveděvem v roce 2010 a ruským prezidentem Vladimirem Putinem v lednu 2014.

Velmi důležitý detail. Otevřené zdroje tvrdí, že George Stephanopoulos je členem Bilderberg Clubu, každoroční soukromé konference se 120 až 150 nejvlivnějšími světovými osobnostmi ze zákulisí.

Je zřejmé, že člověk jako Stefanupolos nedělá nic náhodou, zvláště během rozhovoru s první osobou ve státě. Proto jeho otázka na Joe Bidena „Takže znáte Vladimíra Putina. Myslíte si, že je zabiják? (Takže znáš Vladimíra Putina. Myslíš si, že je zabiják?) „Byl to domácí úkol. Joe Biden okamžitě odpověděl a souhlasně přikývl: „No jo. Ano. (Uh-huh. Ano.) “. Mimochodem, Biden našpulil spodní ret, když začal s odpovědí.

Bližší pohled na video z rozhovoru Joe Bidena s Georgem Stephanopoulosem vyvolává dojem, že mluví dva známí lidé a oba dělají totéž. Můžete také s velkou jistotou říci, že americký prezident věděl o této otázce, a verze, kterou Stephanopoulos Bidena zaskočil je po přehrání videa okamžitě smetena. Tuto práci potvrzují také lidé, kteří osobně dobře znají Bidena, kteří vždy předem obdrží seznam otázek položených během pohovoru.

Odpověď ruského prezidenta Vladimira Putin na tuto provokaci se podmíněně skládala ze čtyř částí. V první části osobně odpověděl Bidenovi. Jak řekl turecký prezident Recep Erdogan: „Putin odpověděl rozumně a elegantně.“ Erdogan rovněž označil Bidenovo prohlášení za nepřijatelné pro hlavu státu.

Vladimir Vladimirovič dne 18. března, během setkání se zástupci veřejnosti Krymu a Sevastopolu, které se konalo prostřednictvím video odkazu, si vzpomněl na své oblíbené rčení „Jak se na někoho volá tak se i jmenuje“, a také „bez ironie, bez vtipů“ popřál Bidenovi dobré zdraví. Mimochodem, Vladimir Putin dříve toto přísloví v roce 2009 veřejně použil v reakci na tvrdá prohlášení vůdce malého státu přátelského k Rusku.

Přání dobrého zdraví přišlo Bidenovi vhod. Následujícího dne, 19. března, Joe Biden, který hovořil o opatřeních k boji proti epidemii koronavirů ve Spojených státech, jmenoval americkou viceprezidentku Kamalu Harrisovou prezidentkou. Ve stejný den se Biden, který chtěl předvést dobrou fyzickou kondici, pokusil rychle vyběhnou po schůdcích do letadla, ale třikrát zakopl a spadl.

Druhá část odpovědi Vladimíra Putina byla adresována celému americkému establishmentu, tj. Bidenovi, lidem kolem něj a lidem za ním – takzvaným „neznámým otcům” – deep state. Zde Vladimir Vladimirovič vysvětlil základy amerického světonázoru o jejich výjimečnosti, podle kterého zaujímají Spojené státy zvláštní místo mezi ostatními národy, pokud jde o jejich národního ducha, politických a náboženských institucích.
Zde je plný citát: „Co se týče amerického establishmentu, vládnoucích a vládnoucí třídy, její vědomí se formovalo za určitých a obtížných podmínek, protože rozvoj severoamerického kontinentu Evropany byl spojen s vyhlazováním místního obyvatelstva, s genocida, jak se nyní říká, s přímou genocidou indiánských kmenů. 

Poté následovalo těžké, velké a obtížné období otrokářství a otroctví, období velmi kruté. A to vše prochází historií až do současnosti, doprovází život Spojených států. V opačném případě, odkud by se vzalo hnutí Black Lives Matter – Na životě černých záleží? Afroameričané dosud čelí nespravedlnosti a vyhlazování. “

Vladimir Putin tak ukázal pravou tvář americké elity, s níž musí Rusko a další země jednat. Tvář šelmy je ale ve skutečnosti skryta pod maskou americké demokracie: mentalita amerického establishmentu je založena na masovém vyhlazování jiných lidí (genocida), stejně jako na krutém vykořisťování (otroctví).

Při této příležitosti Vladimir Putin také připomněl americké elitě jaderné bombardování Hirošimy a Nagasaki. USA jsou jedinou zemí na světě, která použila atomové zbraně na konci druhé světové války proti mírumilovným městům Japonska, proti nejadernému státu. Současně „v tom nebyl absolutně žádný vojenský smysl, šlo o přímé vyhlazení civilního obyvatelstva“.

Uveďme počet obětí amerického jaderného bombardování. Celkový počet úmrtí při samotné atomové explozi se pohyboval od 90 do 166 tisíc lidí v Hirošimě a od 60 do 80 tisíc lidí v Nagasaki. Poté zemřelo asi 200 tisíc lidí na nemoc z ozáření.

Ve druhé části odpovědi prezident Ruské federace naznačil, že Rusko může pracovat také na domácí americké agendě. USA jsou znepokojeny problémy Alexeje Navalného a Rusko je zase znepokojeno některými problémy obyčejných Američanů. Z nějakého důvodu jsem si okamžitě vzpomněl na frázi z reklamy na prací prášek: „A teď k tobě přicházíme.“

Vladimir Putin ve svém projevu vzdal hold celému americkému lidu, oddělil jej od amerického establishmentu: „Pokud jde o americký establishment, ne americký lid jako celek, je zde hlavně mnoho čestných, slušných, upřímných lidí, kteří chtějí žijte s námi v míru a přátelství a my o tom víme, vážíme si toho a budeme se na ně v budoucnu spoléhat.“ A výše v tomto textu byly zmíněny problémy afroameričanů ve Spojených státech.

Mimochodem, tato zpráva byla okamžitě slyšet ve Washingtonu. Tisková Bílého domu Jen Psakiová téhož dne, komentujíc prohlášení ruského prezidenta Vladimira Putina, uvedla na vysílání kanálu MSNBC: „V tomto případě můžeme být sebekritičtí. USA uznaly, že musíme bojovat proti rasové nespravedlnosti a zlepšit se. Pracujeme na tom “. Washington se obává zachycení vnitřního příběhu zvenčí protože existuje spousta vnitřních, prakticky neřešitelných problémů.

Třetí část reakce Vladimíra Putina na provokaci, stejně jako druhá, má geopolitickou povahu. 
To bylo vyjádřeno 18. března v jeho uvítacím projevu na koncertě v Lužnikách na počest státního svátku – Dne znovusjednocení Krymu a Sevastopolu s Ruskem.

Ruský prezident zaznamenal dva důležité body. První citát: „Ve 20. letech minulého století bolševici, kteří formovali Sovětský svaz, z nějakého důvodu stále nejasného, přenesli významná území, geopolitické prostory na adresu kvazistátních útvarů. A poté, co se zhroutili sami, zhroutili svou zemi zevnitř, zhroutili Sovětský svaz, vedli k tomu, že Rusko ztratilo kolosální území a geopolitické prostory.

Chci ale říci, že jsme připraveni žít v nových geopolitických podmínkách. Kromě toho považujeme naše sousedy nejen za geograficky blízké sousedy, považujeme národy těchto zemí za bratrské národy, jsme připraveni jim poskytnou rameno a paži, abychom zajistili rozvoj, postupovali společně, kupředu pomocí našich konkurenční příležitosti, a je jich dost.“

Druhý citát Vladimíra Putina hovoří o nevyhnutelné reakci Ruska na negativní scénář: „Nikdy však nebudeme souhlasit s jedinou věcí: že by si někdo měl dovolit použít ruské velkorysé dary k poškození samotné Ruské federace. Doufám, že to je slyšet. 


Čtvrtá část odpovědi
ruského prezidenta na drzý útok Spojených států je adresována osobně Joe Bidenovi. Vladimir Putin nabídl, že uspořádá veřejnou debatu s prezidentem Spojených států, ale pouze naživo. Ve stejný den vyšlo najevo, že se s Bidenem „spojili“. Jaké jsou možnosti? Progresivní demence se neustále projevuje v těch nejnevhodnějších okamžicích.

Syn 45. amerického prezidenta Donalda Trumpa mladšího se k této situaci vyjádřil na své stránce na Twitteru : „Putin právě vyzval Joe Bidena k živé debatě. Celý svět ví, že na samém vrcholu nemáme žádné vedení, pouze prázdný oblek s teleprompterem (a ten nedokáže ani správně pouužívat). Právě teď se dívají na slabost Ameriky a slintají. “

Na závěr čtvrté části odpovědi ruského prezidenta je vhodné citovat prohlášení členky Výboru Státní dumy pro mezinárodní záležitosti, ředitelky institutu RUSSTRAT Eleny Paninové: „Je třeba připustit, že fungovala metoda politického aikida, kterou použil Vladimír Putin tím, že pozval Bidena na živou debatu. Úder zasáhl nejslabší místo americké administrativy a odhalil neschopnost současného prezidenta USA celému světu. “

Pojďme tedy shrnout. Odpověď na Bidenovo americké dovádění začala Bidenem a tím i skončilo. Kruh se uzavřel.

Ruský velvyslanec ve Spojených státech Anatolij Antonov byl 17. března odvolán do Moskvy ke konzultacím. Uvádíme slova ruský ministr zahraničí: „Ruský velvyslanec ve Washingtonu A. A. Antonov byl odvolán do Moskvy ke konzultacím s cílem analyzovat, co dělat a kam směřovat v kontextu vztahů s USA.“

18. března během denního briefingu tisková tajemnice Bílého domu Jen Psaki řekla: „Náš velvyslanec Sullivan zůstává v Moskvě. Podporujeme … on a jeho tým jsou v kontaktu s Rusy. “ Washington tedy ještě není připraven vážně prohloubit vztahy s Ruskem. V diplomatické praxi je zpravidla odvolání velvyslance jedné země doprovázeno symetrickou reakcí jiné země.

Promluvme si o vyhlídce na válku. Hrozná válka v plném rozsahu nebude, hybridní konfrontace bude pokračovat. Strategické jaderné zastrašování stále funguje a program START III byl  prodloužen do 5. února 2026. Přestože spojenci USA v Evropě i v asijsko-pacifickém regionu jsou mimochodem z tak nedostatečného chování současné americké vlády v mírném šoku. Mimochodem, v šoku je i část jejich populace.

Pro Rusko vznikla dobrá příležitost pro  informační práci zaměřenou na zničení severoatlantické solidarity a omezení její role nebo dokonce konečného rozpadu NATO. USA v NATO hrály vždy dominantní roli a používají Alianci jako nástroj přísné kontroly svých spojenců a partnerů.


Směřování ke strategické autonomii Evropské unie byl díky Bidenovu výroku dán nový impuls: nikdo nechce zemřít kvůli špatně předvídatelným krokům hegemona.  Mimochodem, Trump, přes veškerou svou výstřednost, tolik neděsil spojence a partnery a nevyvolával na ně tlak.
Pokud jde o stav rusko-amerických vztahů, charakterizují je slova Vladimíra Putina z listopadu 2020: „Poškozený vztah nemůžete zkazit“. Je zřejmé, že existuje také vyhlídka na zlepšení, ale pouze při zohlednění ruských zájmů.

Ruský prezident shrnul  18. března 2021 vyhlídky na vývoj vztahů se Spojenými státy během setkání se zástupci veřejnosti na Krymu a v Sevastopolu formou videokonference: „A budeme s nimi pracovat, ale v těch v oblastech, které nás samy zajímají, a za podmínek, které považujeme za výhodné pro sebe. A oni [americký establishment] s tím budou muset počítat, navzdory všem pokusům o zastavení našeho rozvoje, i přes sankce, urážky, s tím budou muset počítat. “

Věnujte prosím pozornost hlavní myšlence, která se opakuje třikrát pro ty, kteří nerozumí: „Budou s ní muset počítat .