Scénář bondovky pro slaboduché

David Martínek
18. 4. 2021 Facebook autora

Spojení výbuchů ve Vrběticích v roce 2014, ve skladu patřící ostravské firmě Imex, s nepřátelskou aktivitou ruské GRU je naprosto šokující zpráva.
Podle nejnovějšího vývoje a tvrzení české rozvědky jsou za výbuchy odpovědní dva ruští agenti, kteří jsou zároveň odpovědní i za otravu agenta Skripala v Británii.
Přiznám se, že tenhle scénář je pro mě naprosto nepochopitelný.
Ale skvěle by se hodil do nové Bondovky.
Dva ruští superšpióni, kteří cestují Evropou, vyhazují muniční sklady v Česku a likvidují zběha z GRU v Londýně.. Fascinující.

Úplně tu scénu vidím, záběr, ve kterém nejspíše Lavrov, nebo kdo, superšpionům říká. “Charašo, molodci, to jsme ale zasadili těm zlým Čechům krutou ránu.”
Problém je, že tahle hyperrealita mi naprosto nedává smysl. Proč by ruská GRU operovala a napadala zemi, která jako jedna z mála odmítá ortodoxní a konfrontační americký kurz, který se vrátil prakticky okamžitě s nástupem prezidenta Bidena. 
A riskovala okamžité vypovězení diplomatů, konflikt s Českem a prakticky zrušila svou účast v tendru na dostavbu Dukovan. V době, kdy na ukrajinských hranicích začíná nebezpečný konflikt, přesně v intencích Bidenovy zahraniční politiky ve vztahu k Rusku. Kde opět začalo vzájemné testování a poměřování sil.
Já jen připomenu. Tehdejší ministr obrany Stropnický o žádných ruských agentech nemluvil. V roce 2014 uvedl: “Nestalo se nic tak vážného. Je to nepříjemnost, která irituje – samozřejmě právem – obyvatele, je to nepříjemnost v tom, že to teď pozastaví sanaci a postupný odvoz munice, ale nemám potřebu na někoho ukazovat prstem,“ prohlásil.
Každopádně prohlášení premiéra Andreje Babiše, ministra vnitra Jana Hamáčka, za souhlasu Miloše Zemana, staví věc do velmi vážného světla. Andrej Babiš hovoří o jasných důkazech české kontrarozvědky. Je to natolik vážná věc, že by tyto důkazy měly být zveřejněny.
Proč?
Šok. Je to nepříjemná pravda, kterou teď vyslovím. Šok je prvotním aktem akcí typu false flag. Jejímž cílem je pokaždé přesvědčit veřejnost o věrolomnosti “nepřítele”. Omlouvám se, ale už jsem příliš starý na to, abych si z těch x akcí pod falešnou vlajkou, které jsem za svého života zažil, typově “jasné důkazy o chemických a biologických zbraních v Iráku” nevzal ponaučení.
Poprosím tedy, zda-li by bylo možné zveřejnit důkazy, kterými operuje česká kontrarozvědka.
Nezpochybňuji její práci. V žádném případě. Jen, s ohledem na děsivé dopady pro atmosféru v zemi, blížící se volby, poznamenanou krizovou situaci s covidem má tento typ zprávy prakticky potenciál rozvrátit, případně razantně změnit nastavení české politiky i společnosti.
Tak, abychom se nedočkali trapasu, jakým bylo po válce v Iráku nakonec přiznání, že žádné biologické zbraně se tam tehdy nenašly a válka vlastně byla postavena na lži. Z tohoto důvodu bude snad i dobré práci české kontrarozvědky zveřejnit. A nechat ji prověřit do detailu například médiím, to přinejmenším.