Děvče z ČT Witowská se předvádí ve střetu zájmů svého přítele Koláře

Avatar
Původní autoři

-ps- 
16. 5. 2021  ČT Interview, PrvniZpravy

„Nezaslepení pedagogové žurnalistiky a politologie si při sledování současných publicistických a zpravodajských relací ČT musí mnout ruce. Kde jinde by svým posluchačům mohli ukázat na desítky otřesných, špatně, hloupě a závisle vedených rozhovorů a pořadů,” míní student politologie.

(Na snímku Vojtěch Filip v rozhovoru s redaktorkou ČT Světlanou Witowskou)

Už tušíte, že se jedná o studenta, který si nepřeje být jmenovaný, aby jej profesoři politologie nepovažovali za kolegu a spolužáci za idiota. Má k tomu vážný důvod zvláště v této zvláštní době.


Proč je redaktorka Witowská z České televize podle vás ve střetu zájmů svého přítele Koláře?

„Že redaktorka Witowská je víc než v přátelském vztahu s bývalým velvyslancem v Rusku a v USA a se současným poradcem předsedy Senátu s Kolářem není žádným tajemstvím, neboť se s tím televizní redaktorka sama pochlubila i v seriozních médiích. Kolář senior je politik TOP09, jeho syn je spolustraník a ještě starosta Prahy 6, který, jak sám řekl, nechal v roce 2020 odstranit sochu maršála Koněva, protože neměl roušku. Nu a o Witowské se ví, že má stejné smýšlení jako Kolářové. Proto nemůže dělat rozhovory s politiky z jakýchkoliv stran. Nakonec nedávné rozhovory například s ministrem Hamáčkem a zejména s předsedou KSČM Filipem ukázaly, že hájí zájmy Kolářů a jim podobným a to by zejména v médiu veřejné služby nemělo být.”

To je silné osočení? Jaké k tomu máte oprávnění?

„Cítím se být k osočování, jak vy říkáte, oprávněný především jako koncesionář České televize. Že se nemýlím, zjistí každý, pokud není zaslepený, když se podívá na rozhovor Filip – Witowská a bude vnímat bez sympatií a nesympatií ke KSČM chování redaktorky ČT. Stačí si jen všimnout, jak uklidila Filipovo tvrzení, že vztahy s Ruskem se zhoršily třeba po odstranění pomníku maršála Koněva. A kdopak jej odstranil? Přeci Kolář junior. Další z mnoha podrazů Witowské je její počínání, když nutila Filipa, aby se vyjádřil k současnému ohýbání Ústavy ze strany Hradu. To pak nenechalo děvče z ČT Filipa ani dokončit první větu, když se rozhovořil o ohýbání Ústavy ze strany Václava Havla. Neustálé dobírání zpovídaného Filipa, proč tento poslanec nedůvěřuje BIS, Witowskou ve svém předvádění přivedlo k úsměvnému argumentu,. Ona měla totiž rozhovor s poslankyní Černochovou a ta BIS věří. Tak by se dalo pokračovat. Nemusíte být zrovna voličem KSČM nebo ČSSD, ale pokud nejste zaslepení, tak musíte přeci cítit, že Witowská jako fanoušek jedné z opozičních stran nemá před vyhlášenými volbami v politické publicistice a zpravodajství, co pohledávat.”

Vždyť je to její profese? Bylo by to správné, zakazovat ji její práci?

“Ano, profesí Witowské je novinařina, ale ona je ještě fanatická propagandistka. A navíc, i když nebude na obrazovce, tak může i některé pořady silně ovlivnit. Nedávno byl asi náhodou Kolář senior v Událostech a komentářích. Bylo zajímavé, že ostatní pozvaní hosté, podle moderátora, odmítli účast při diskusi s ním. Kolář si pak několik minut povídal, co chtěl o vládě, o Hamáčkových cestách a o prezidentových velezradách a nikdo mu přitom vůbec neskákal do řeči. Snad nevěříte tomu, že by tato vlídnost byla náhodná?”