Drzost Západu sankcionovat Bělorusko – jeden z nejnovějších případů

Avatar
Původní autoři

 

Peter Koenig
TheSaker, překlad Zvědavec

Ukázkový příklad je Bělorusko. Prezident Lukašenko nařídil 23. května 2021, aby letadlo společnosti Ryanair letící z Atén do Vilniusu, hlavního města Litvy, na jehož palubě byl jeho odpůrce, neonacisty ovlivněný aktivista Protasevič se svou přítelkyní, bylo odkloněno do Minsku. Učinil tak poté, co obdržel od švýcarského poskytovatele elektronické pošty Proton Mail zprávu o bombové hrozbě na palubě letadla. Společnost Proton později uvedla, že zpráva byla odeslána až poté, co bylo letadlo odkloněno. Komu věřit? – Pokud má Proton Mail pravdu, proč tedy vůbec zprávu posílal? – Neutrální Švýcarsko je opět přistiženo přímo při činu – a s ostudou.Opoziční aktivista Roman Protasevič a jeho přítelkyně Sofia Sapegová byli bezprostředně po přistání v Minsku zatčeni a nyní jsou ve vězení, kde čekají na rozsudek a/nebo vydání na Ukrajinu, kde je Protasevič obviněn z účasti v bojích proti Donbasu v řadách kyjevského neonacistického praporu.

Jak informovala RT, úřady samozvané Luhanské lidové republiky (LLR) obvinily Romana Protaseviče z toho, že byl součástí neonacistického praporu Azov. LLR je neuznaný stát na území Ukrajiny, existuje od roku 2014, kdy na Donbasu vypukla Západem vyvolaná „občanská válka“ a separatisté jednostranně vyhlásili nezávislost na Kyjevu. Prapor Azov je ultrapravicová vojenská jednotka, která je nyní začleněna do Národní gardy Ukrajiny.

RT uvádí, že Azov bojoval v době eskalace války v Donbasu, a že se poprvé zúčastnil bojů v bitvě o Mariupol. Skupina je silně spjata s neonacistickou ideologií, jejich logo zobrazuje Vlčí hák (Wolfsangel), symbol mnoha divizí nacistické německé armády za druhé světové války. Stát se členem praporu Azov je v Donbasu, stejně jako v Bělorusku, nelegální.

Jak uvedl prokurátor LLR, existují důkazy, že Protasevič bojoval ve válce na Donbasu na straně Kyjeva. Viz totototo.

Vzhledem k napjatým poměrům, nazvěme je západní agrese, by mohl po drtivém volebním vítězství prezidenta Lukašenka existovat dobrý důvod, aby Lukašenko nechal zatknout svého úhlavního nepřítele Protaseviče, který by mohl kvůli své nepředvídatelnosti – a zejména kvůli tomu, že s největší pravděpodobností plní příkazy Západu, především USA a jejich „kompradorů“ z EU – představovat hrozbu pro život Lukašenka.

Zatčení Protaseviče byl oficiální důvod, proč převážně USA a hned po nich vazalští Evropané zahájili sérii „sankcí“ proti Lukašenkově vládě a Bělorusku. Sankce zahrnují zákaz cestování pro významné osoby, zmrazení běloruských státních aktiv a soukromých aktiv v USA a EU a na Západě obecně. Čtenářům, kteří to neví, je třeba říci, že tohle je možné jen z toho důvodu, že západní ekonomika, založená na dolaru, je zcela pod kontrolou bank USA/Wall Street. Jakákoli peněžní transakce v západní měně automaticky probíhá přes americkou banku – většinou prostřednictvím systému SWIFT – takže může být kdykoli na příkaz Washingtonu přerušena a zkonfiskována.

Jde o to, že Západ – opět zejména USA – se chce zbavit Lukašenka, blízkého spojence Kremlu. Chtějí nahradit Lukašenka osobou, nakloněnou Západu, aby se mohli s NATO dostat do Běloruska a být tak o krok blíže k Moskvě.

To je ten klíčový důvod. Západ se nezajímá o lidská práva, ale přitom to uvádějí jako důvod pro uvalení sankcí. Západ se nikdy nestaral – a za současné sestavy se nikdy starat nebude – o lidská práva. Západ je ve skutečnosti největším a nejbrutálnějším provinilcem na světě, pokud jde o porušování občanských i lidských práv. A to nebereme v úvahu Západem vyvolané celosvětové covidové drama, decimující světovou populaci i světovou ekonomiku.

Představte si opačnou situaci, jak se hrůzu nahánějící nepřítel Bidenovy administrativy z Východu na palubě letadla blíží k USA, ale má namířeno do sousední země, řekněme do Nikaraguy, Mexika nebo, nedej bože, na Kubu – a hrozí, že uškodí prezidentu Bidenovi nebo lidem z jeho blízkého okolí. Nechaly by to USA jen tak plavat? To si rozhodně nemyslím. Kdyby měl Washington možnost přivést nepřítele z Východu na americkou půdu a zatknout ho, udělali by to.

Začal by Východ, a tím myslím celou východní alianci ŠOS (Šanghajská organizace pro spolupráci) – zhruba ekvivalent západní aliance – uplatňovat sankce vůči USA, především vůči americkému prezidentovi a jeho blízké podpůrné skupině; sankcionovat EU, zavádět zákaz cestování pro politické představitele a vysoké úředníky administrativy USA/EU – plus nesčetné ekonomické sankce, tj. přerušení východního dodavatelského řetězce pro západní spotřební zboží, ale především pro východní (většinou čínské) farmaceutika, na nichž je Západ silně závislý?

Uvalily vůbec někdy východní země sankce na Západ? Nikdy, pokud vím z odborné literatury, která byla vydaná a vytištěná na Západě. To není součástí východních kulturních a etických norem trestat jiné země – dokonce ani jejich samozvané nepřátele na Západě – za jejich autonomní a suverénní nezávislé chování. Státům, jako je Čína, Rusko, Sýrie, Írán, Venezuela, Kuba, Severní Korea – abychom jmenovali alespoň některé – se to nemusí líbit, ale „sankcionovat“ autonomní suverénní stát, například přerušením dodávek energie, pro Východ neplatí.

Je s podivem, že se Východ stále více vydává svou vlastní cestou, nabízející začlenění těm, kteří chtějí mírový sociální a ekonomický rozvoj, ale již ne cestou závislosti a poslušnosti vůči Washingtonu a západním loutkám. Omlouvám se, že nazývám Evropany „loutkami“ washingtonského impéria. Jsou sice „rodiče“, tj. mateřské impérium dnešního amerického impéria, ale to, že jdou ve zločinných šlépějích svých potomků, není důvodem k oslavě cti nebo inspirujícího respektu.

Zpět k Bělorusku. Lukašenko udělal, co musel, aby ochránil integritu své země a vlády – a díval se dopředu s nadhledem – aby ochránil svého spojence Rusko před dalším přiblížením NATO k Moskvě. A stejně tak učinil i prezident Putin, když nechal zatknout svého úhlavního nepřítele a zrádce Alexeje Navalného. Navalnyj tvrdil nesmyslné věci, že ho nechalo Rusko otrávit – přičemž ho samotné ruské úřady nechaly odjet na Západ, do Berlína, aby se tam léčil z „otravy“. Okamžitě následovala obrovská západní protiruská propaganda.

Uvalilo Rusko sankce na Německo, EU nebo USA za tyto odporné lži?

Zdá se, že západní lži a manipulace s pravdou neznají mezí – ať už jde o jakékoli téma, jakoukoli záležitost. Alespoň doposud tomu tak bylo. To se však možná změní, neboť se probouzí stále více lidí, kteří začínají vidět mnohem jasněji skrze ztenčující se falešnou clonu.