Svět ruskýma očima 617

Zajoch 

28. 6. 2021 Outsidermedia

Jiný pohled na summit v Ženevě než má P. C. Roberts  * * *  Celá Evropa na obranu práv a svobod pederastů  * * *  Je něco shnilého v království anglosaském

Politolog o setkání Putina s Bidenem v Ženevě: Úkoly, které byly stanoveny, byly splněny

Inna Novikova
21. června 2021

Politolog a generální ředitel Centra politických informací Alexej Muchin hovořil o posledních důležitých událostech v Rusku a v celém světě. Samozřejmě, že nejdůležitější událostí nejen tohoto týdne, ale možná i celého roku bylo setkání prezidentů Ruska a USA. Nejdůležitějším výsledkem byla domluva o přímém spojení a o uvolnění napětí. Úkoly, které byly stanoveny, byly splněny.

K setkání prezidentů byly velmi rozličné předpovědi a nyní se objevují velmi rozličná hodnocení. Jednou, že bylo v Ženevě všechno ohromné, jindy zase, že Biden předvedl svoji úplnou neschopnost a podobně. Přesto byla dosažena řada důležitých dohod, návrat diplomatů, konzultace o osudu Start III, o výměně vězňů. Dlouhou dobu bylo toto téma zakázané. Jak se na to díváte?

Na začátek bych připustil něco málo konspirologie. Samo setkání se zrealizovalo z iniciativy americké strany.

Biden také zavolal Vladimiru Putinovi, aby mohl vysvětlit, proč pozitivně zabručel v odpovědi na provokační otázku novináře, jestli považuje Putina za vraha. Vypadá to, že se prezidenti setkali a vedli dost efektivní dialog právě proto, že byla zorganizována provokace.

Na ruské straně byly splněny všechny úkoly připravené těmi, kteří setkání chystali. Za prvé dostaly Rusko a USA možnost dialogu. Přímý kontakt. Od nynějška bude mezi prezidenty Putinem a Bidenem nová forma komunikace. Je to dobře, protože máme několik regionů, v nichž by se přece jen mohly Rusko a USA střetnout, mohlo by dojít k vojenskému konfliktu mezi ruskými a americkými vojáky. Jsou to Sýrie, Antarktida a ve výhledu i Afghánistán.

Druhá dobrá věc je podepsání společné deklarace o tom, že země nechtějí připustit jaderný konflikt. Nyní si celý svět může oddechnout a přestat se tak moc znepokojovat. V poslední době se odborníkům, kteří tento proces sledují zdálo, že země mohou skutečně zajít až do tak nebezpečné zóny, z níž už odejít bude krajně složité. A jsou i další malé, zajímavé a zvláštní detaily.

Velmi zajímavá je otázka výměny vězňů. K pozornosti se dostávají dvě osoby, a to Viktor But a Konstantin Jarošenko. U Buta je to složité, je důvodné podezření, že se zde jedná skutečně o kriminální případ, ač z něho udělali jakési monstrum. Konstantina Jarošenka nezákonně a drze ukradli ve třetí zemi. Tam se jedná o porušení práva, naprosto strašné podmínky vazby, atd. Nyní jsou oba v úděsných podmínkách. Pokud je vrátí do Ruska bude to velký a důležitý krok, gesto dobré vůle Američanů. Co vy na to?

Dvě humanitární věci. Je to možná výměna vězňů. Vladimir Putin před setkáním vysvětlil, proč je to možné a jaké jsou s tím potíže. První potíž je v tom, že nemáme dohodu o vzájemné extradici. Potom jakákoliv výměna podobného druhu bude mít charakter výměny zajatců. Tyto akty mohou být humanitární – vzájemné ústupky ze strany hlav států. Ale čert se jako obvykle skrývá v detailech. Jaká jména zazněla od Američanů? Nebylo to řečeno, ale může to být Paul Whelan. ———-(Pozn.: Američan, ředitel podnikové bezpečnosti, propuštěn za špatné chování od amerického národního sboru, údajně před tím policista. Byl v Rusku zatčen v prosinci 2018 a obviněn ze špionáže.)—

Jehož vina byla dokázána…

Ano. Ale nebylo to veřejně řečeno. Bylo mluveno o Michaelu Calveym. U něho je to složité a není jasné, co a jak. Nyní je v domácím vězení.

Všichni čekali na Navalného, ale ten nebyl zmíněn. Pro Američany není tento člověk ničím. Vůbec se o něm nezmínili.

Převzato z Pravda.ru

***

Vláda Viktora Orbána podráždila roj vos

Dmitrij Sedov
23. června 2021

Maďarský parlament přijal řadu změn ústavy vyvolávajících v EU senzaci. Maďarští poslanci přijali rodinu založenou na manželství, na vztahu rodičů s dětmi, kde je matkou žena a otcem muž. V civilizované současné Evropě je toto revoluční krok! Ke všemu ještě maďarští zákonodárci odděleně sdělili, že jejich země brání právo dětí na sebeurčení v souladu s pohlavím, s nímž se narodili. V „základních hodnotách“ Evropy toto není! Je to diverze proti svobodě osobnosti, která může být sexuálně orientována tak, jak kdo má chuť. Stejně vyzývavě znějí dodatky k ústavě o výchově na základě hodnot křesťanské kultury. To je zpátečnické!

Co dalšího. Přijaté dodatky zakazují mládeži a dětem přístup k materiálům LGBT. Tady už EU přetekl pohár trpělivosti. Ministři třinácti evropských zemí zasedali 22. června a rozhodli, že je to diskriminace, která narušuje základní hodnoty EU. V tvrdém prohlášení bylo na zasedání uvedeno, že zákon porušuje právo na svobodu slova pod záminkou ochrany dětí. Iniciativu projevily Belgie, Nizozemsko a Lucembursko. Podpis připojili také zástupci Dánska, Estonska, Francie, Finska, Irska, Litvy, Lotyšska, Německa, Španělska a Švédska. Na obranu práv a svobod pederastů se postavila celá civilizovaná Evropa.

Podle ministrů „musí Evropská komise využít všechny způsoby nátlaku, aby Maďarsko donutila dodržovat evropské zákony a dostat Budapešť k řízení u evropského soudu“.

Dodatky k maďarské ústavě zakazují mládeži a dětem přístup k tištěné a video produkci s jakýmikoliv odchylkami od přirozených sexuálních vztahů. Zabraňují pohledu na homosexuály a transsexuály jako na normální součásti společnosti.

Maďarský ministr zahraničí obhajoval změny ještě před odletem do Lucemburku: „Reformy jsou směrovány především na prevenci sexuálního násilí na dětech a sexuální výchovu dětí nechávají na odpovědnosti rodičů. Většina těch, kteří zákony odsuzují, je dokonce ani nečetla.“ Ministr požádal novináře, aby nepsali hlouposti. Nato řekla ministryně zahraničí Belgie, že nový zákon četla. Žena s vůlí bojovnice Železné legie uvedla: „Není třeba se učit ani na střední škole, aby bylo možno pochopit, že je zákon přímým útokem na naše hodnoty. EU musí proti Budapešti přijmout absolutní kroky, pokud se potvrdí porušení evropského zákona.“

Podle ní si Maďaři pletou problémy pedofilie a sexuálních svobod a přilévají vodu na mlýn Rusku, které chce organizovat v členském státě EU hnutí za cenzuru práv sexuálních menšin homofoby. Viktor Orbán je dávno známý nepřijatelnými homofobními prohlášeními.

Podle organizace Human Rights Watch budou mít změny v hlavním zákonu Maďarska katastrofální následky pro poskytovatele zdravotních služeb, učitele a tvůrčí inteligenci. Asi se tím uvažuje o zastavení celého odvětví chirurgické změny pohlaví, zblázní se učitelé v oboru sexuálních menšin, zavřou se časopisy i weby s reklamou na zvrácenosti a mezi inteligencí vznikne panika.

Vedoucí vědecká pracovnice v oboru LGBT v Human Rights Watch Goschalová prohlásila: „Děti není potřeba chránit před projevy různé sexuální orientace, ale je potřeba chránit děti s netradiční sexuální orientací. A také jejich rodiče před diskriminací a násilím.“

Vláda Viktora Orbána rozdráždila roj vos.

Převzato z Fondsk.ru

***

Britské vydírání od projevu ve Fultonu až po torpédoborec Defender

Sergej Čerňachovskij
26. června 2021

Když uvěříme tomu, že proplutí torpédoborce Defender ruskými vodami kolem Krymu skutečně nařídil Johnson, a ne jeho admiralita, velení NATO, anebo USA, a to po schůzce v Ženevě, potom z toho může plynout vzpomínka na plán Unthinkable (Nemyslitelné), který připravil Churchill a na jeho projev ve Fultonu v roce 1946.

Plán Unthinkable měl využít dosud nepřerušené spojenectví SSSR a Západu k válce proti Sovětskému svazu při využití dosud existujících jednotek Wehrmachtu a vystoupení ve Fultonu spustilo železnou oponu a zahájilo studenou válku proti SSSR.

Pro Churchilla a Spojené království byly důležité nejen obecné příčiny protikladu dvou systémů, ale hlavně se muselo najít místo v tvořícím se světě dvou velmocí. Zvýšit svůj význam v podmínkách střetu. Vypadá to, že něco podobného probíhá nyní i v současné Británii. Johnson byl orientován na Trumpa a republikány, kteří podporovali odchod Británie z EU a na konfrontaci s kontinentální Evropou. S Bidenem se nesetkal moc úspěšně. Ten Johnsonovi zdůraznil nutnou orientaci Angličanů na usmíření s EU a možná je poučoval o dialogu s Ruskem. Pro Bidena zůstane jako vždy hlavním úkolem upevnění svého postavení jako protiváha snah soupeřících klanů Demokratické strany udělat z prezidenta formální postavu.

Tak jako tak vyznačil Biden oficiální postoj: Dnes potřebuje v mezinárodních vztazích stabilitu a předvídatelnost. Především ve vztazích Evropy. Pro britskou věrchušku to znamená vzdát se v jejich vztazích s Evropou svých pozic. Angličané potřebují atmosféru konfliktu, kde mohou vyhrát víc než předvedl Johnson Bidenovi. „Jsme významnější než si myslíš. … Můžeme ti znemožnit vyplnění tvých cílů, můžeme začít konflikt, který dnes nepotřebuješ!“

Britské úřady se mohou snažit zvýšit svoji cenu v geopolitice a rovněž dát znamení těm zemím EU, které nejsou spokojené s vedením Německa a Francie v Evropě. Mezi takové země patří jak limitrofy mladé Evropy, tak bohaté státy staré Evropy (jako Holandsko), kterým vadí posilování Německa, spojené s jeho budoucí rolí plynového uzlu i s rolí, kterou mu navrhuje Biden – amerického prokurátora v Evropě.

Zde se britská provokace torpédoborcem mísí s holandskou demarší kvůli pozvání Ruska na summit EU a s odporem proti takovému pozvání asi třetiny zemí EU.

V EU se vytvářejí tři skupiny zemí a tři tendence: Ti, kteří se hlásí k euroatlantické integraci; ti, kterým ladí suzerenita – omezená svrchovanost vůči USA a jejich zástupci Německu a ti, kteří si přejí přímé vztahy s Amerikou. Přitom jsou někteří ochotni vést dialog s Ruskem a druzí to z principu nechtějí.

Londýn potřeboval incident s Defenderem, aby mohl zjednodušit zamotané vztahy v Evropě a vyzvat k solidaritě s Británií s tím, že bude vyzvednuta do popředí evropské politiky (podobně jako při inscenovaném případu Skripalů). Tak by si Británie mohla nárokovat evropské vůdcovství a oponovat Německu.

Za Trumpa si v Londýně mysleli, že budou dohlížet na Evropu. Za Bidena tuto roli ztratili. Johnson začíná hledat svoji mnohovektorovost, snaží se vydírat Bidena svojí nepředvídatelností a zároveň si chce zahrávat s jeho oponenty v USA. Naznačuje koalici s nespokojenci s rolí Německa v Evropě a ještě posílá signály do Moskvy, naznačuje možnost schůzky Británie s Ruskem.

Takto působí vytvoření konfliktu jako svým způsobem vytvoření základu pro setkání k vyřešení konfliktu. … Ač Johnson mluví o možnosti svého setkání s Putinem, nemá na mysli dosažení konkrétních dohod, ale svérázné vydírání Bidena.

Převzati z Fondsk.ru