Jaroslav Štefec: Pozor, máme jen jeden pokus!

Už jsme si tak nějak zvykli, že o postojích ČR nejen k Rusku, ale i k dalším zemím se rozhoduje na pokyn ambasády „jisté nejmenované mocnosti“ tu na úřadě městyse Řeporyje, tu na městských úřadech čtvrtí města Prahy, případně v českém Senátu.

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec

Zdroj: Facebook

Už jsme si tak nějak zvykli, že o postojích ČR nejen k Rusku, ale i k dalším zemím se rozhoduje na pokyn ambasády „jisté nejmenované mocnosti“ tu na úřadě městyse Řeporyje, tu na městských úřadech čtvrtí města Prahy, případně v českém Senátu.

Což je bohužel instituce, která dnes nejenže přímo ostentativně staví na odiv svou naprostou zbytečnost v politickém systému ČR, ale z některých kroků a vyjádření jejího vedení i řadových senátorů přímo čiší fakt, že funguje spíše jako poslušný likvidátor české státnosti a těch několika málo zbylých ostrůvků naší samostatnosti, píše na facebooku Jaroslav Štefec.

Zvykli jsme si, že kroky vlády řídí všemocný a neodvolatelný šéf jisté tajné služby, která je tak tajná, že vydává veřejné zprávy o své činnosti a o jejích krocích a nejutajovanějších operacích referuje tisk často ještě před tím, než k nim vůbec dojde. Samozřejmě aniž by z toho kdokoliv vyvodil jakékoliv důsledky.

Zvykli jsme si také, že to, čemu se běžně říká „ústřední vláda“, nebo „vláda státu“, je v případě ČR sbírka slabochů a zbabělců, která nejen že nedokáže prosadit jednotnou a nezávislou zahraniční, bezpečnostní, zemědělskou nebo energetickou politiku, výhodnou pro české občany a nikoliv pro zahraniční korporace, ale nedokáže ani umravnit psychopaty, kteří svými fyzickými i duševními exhibicemi ostouzí nejen sebe, ale především český stát. A také nás, občany, kteří jsme navíc díky její neschopnosti sjednat pořádek a volat tato psychopatická individua k odpovědnosti nuceni jejich stupidní výlevy nejen snášet, ale, což je podstatné, také za ně platit tvrdé účty. Aniž by se nás naše vlastní vláda jakkoliv zastala.

Slabost české vlády, její neschopnost odolávat vnějším vlivům a hájit zájmy českého státu se v poslední době začíná projevovat ještě markantněji tím, že české instituce začínají čím dál častěji skákat nejen podle taktovky z Tržiště 15, ale i podle „pokynů“ a „stížností“ z Charlese de Gaulla 29. Ukrajinskému velvyslanci se nelíbí tu účast světoznámé rusko-ukrajinské umělkyně na festivalu Pražské jaro, tu články v českých médiích, údajně negativně vykreslující poměry na Ukrajině. Případně vehementně žádá o zadržení ruského občana, údajně se „podílejícího na anexi Krymu“. A české orgány a instituce mu jdou z pro mě záhadných důvodů ochotně „na ruku“.

V naší malé zemi našly a nacházejí práci a novou existenci desítky tisíc občanů Ukrajiny. Zřejmě je doma pálilo dobré bydlo, plně fungující ekonomika a nadbytek demokracie. Proto hledají trochu toho nepohodlí, nedostatku a nedemokratického přístupu jinde. Aspoň tak lze soudit z dopisů a vyjádření ukrajinského velvyslance. Bohužel, lze tak soudit i z chování českých úřadů a jejich snaze dělat, co panu velvyslanci na očích vidí. Bez ohledu na fakt, že jeho „akce“ na „ochranu zájmů vysílajícího státu“ významným způsobem porušují článek 41 Vídeňské úmluvy o diplomatických stycích, v němž se v bodu 1 o pracovnících diplomatické mise všech úrovní jasně praví: „S výhradou svých výsad a imunit mají všechny osoby, požívající takových výsad a imunit, povinnost dbát zákonů a předpisů přijímajícího státu. Jsou rovněž povinny nevměšovat se do vnitřních záležitostí tohoto státu.“

Hned následující bod 2 téhož článku 41 říká: „Všechna úřední jednání s přijímajícím státem, jimiž je mise pověřena státem vysílajícím, budou vedena s ministerstvem zahraničních věcí přijímajícího státu nebo jiným ministerstvem, o kterém může být dohoda, anebo jejich prostřednictvím.“ Nikde se nepíše nic o otevřených dopisech tu podle pana velvyslance „nehodným“ médiím, tu „neposlušným“ pořadatelským agenturám, kterým jde o kvalitu účastníků kulturní události evropského významu, nikoliv o ego či názor pana velvyslance.

Nevím, co sleduje velvyslanectví Ukrajiny těmito kroky (navíc často podpořenými nátlakovými akcemi několika česko-ukrajinských neziskových organizací, štědře dotovaných českým státem). Nevím ani důvod zbabělého strkání hlavy do písku českého ministerstva zahraničí. Jeho povinností přece je předvolat si pana velvyslance a sdělit mu, že podobné praktiky jsou sice možná běžné u něj doma, ale Česká republika je právní stát, ctící (alespoň deklarativně) Vídeňskou úmluvu o diplomatických stycích a nic takového nebude trpět. Pokud se tak neděje, je to jen další důkaz a potvrzení slabosti, zbabělosti a neschopnosti současné české vlády řídit náš stát.

Pro nejbližší budoucnost, plnou turbulencí, ekonomických a bezpečnostních zvratů a ztráty všech základních jistot, jichž jsme si v Evropě užívali během uplynulých 76 let, to není perspektiva příliš růžová. Zatím se zdá, že jediné světlo, které aktuálně září v temném tunelu, do něhož se naše společnost zdánlivě neodvratně řítí, je rychlík v protisměru. Možná je tato neutěšená situace řešitelná. Ale je k tomu potřeba spojit své síly.

Potřebujeme novou vládu. Ale ne takovou, která se bude snažit provést naši společnou loďku úskalími a záludnostmi, které na nás naprosto neodvratně čekají, pod pirátskou vlajkou, ani takovou, v níž by stál u kormidla rosolovitý neschopný politolog, nadšeně vzhlížející k admirálskému můstku, obsazenému bývalým hokejistou či zkrachovalým generálem. Potřebujeme vládu lidí, kteří vědí, co chtějí, a dovedou to prosadit. Je to jen na nás. Máme jenom jeden pokus.
 

4.6 39 hlasy
Hodnocení článku
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
jarospa
jarospa
před 8 měsíci

Naše mainstreamové sdělovací prostředky a politici stále melou o lidských právech v Afghánistánu, v Rusku a v Číně. Ale tito zbabělci a otroci nemají odvahu se vyjádřit např. k lidským právům v Saúdské Arábii. Stačí si přečíst zprávu organizace Amnesty a pak si ujasnit jak jsme se dostali do podřízenosti našeho současného velkého bratra za oceánem. Jestliže ze země kde jsou… Číst vice »

basos
basos
před 8 měsíci

BREITBART Předseda sboru náčelníků štábů generál armády Mark Milley sám podnikl přísně tajné kroky, aby zabránil tehdejšímu prezidentovi Donaldu Trumpovi v objednání vojenského úderu nebo odpálení jaderných zbraní, jak uvádí nová kniha. Podle perilu Boba Woodwarda a Roberta Costy se Milley obával, že po prolomení Kapitolu 6. ledna by Trump mohl “zběhnout” a 8. ledna svolal… Číst vice »

basos
basos
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  basos

“Milley to považoval za přísahu,” napsali Woodward a Costa. Kniha také odhalila, že Milley měl dva telefonáty s nejvyšším čínským generálem, aby ho ujistil, že USA nezaútočí, dokonce slíbil, že ho v případě toho vyslyší. Podle zápisu deníku Washington Post Milley – čtyři dny před prezidentskými volbami v roce 2020 – ujistil svůj čínský… Číst vice »

basos
basos
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  basos

vysvetleni k tem dvoum clankum, je to o “spiknuti\’ armady proti Trumpovi kdyz jeho priznivci ovladli kongres, takze si laskave a to vsichni uvedomme jakou moc ma vlastne takovy president, kdyz kdejaky general ho zrazuje, je mi urcite jedno kdo a jaky Trumpak byl, ale je to ilustrace jak vojensko politicka masina funguje, a to… Číst vice »

spartak
spartak
před 8 měsíci

Ano ,tvrdě na věc! Rád čtu takovéto příspěvky , poněvadž rádoby demokracie si zaslouží tvrdé echo. Babiš je chudák ,poněvadž kancl ministerstev je budován 30let a ten nedovolí lepší politiku i kdyby tam přišel Jánošík.

Vendol
Vendol
před 8 měsíci

Nevím, zdali si to Ukrajina uvědomuje, její zdejší velvyslanec asi ne, ale většině obyvatel České republiky je Ukrajina pro srandu a nikdo ji nebere vážně. Nemluvě o tom, že Ukrajina považuje za svého národního hrdina S. Banderu, který je ovšem všude jinde považován za válečného zločince a masového vraha, který v období II. světové… Číst vice »

anti Havel
anti Havel
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Vendol

Fašistický Banderostán,žadná Ukrajina.

eFPe
eFPe
před 8 měsíci

Příští vláda bude buď v podstatě taková jako doposud, nebo- pokud ji složí demoblok tak ještě horší a servilnější cizí mocnosti.Už jsem i já několikrát v komentářích zdůraznil. Nezodpovídají se nám ale právě jistým nadacím, neziskovkám a jednomu velvyslanectví. Je to divadélko nikoliv skutečná demokracie.

cablik
cablik
před 8 měsíci

To jsou všechno fakta ale vůbec nevěřím že se něco změní realisticky bude vládnout Babiš a otázka je s kým. Okamura říká že s Babišem ne tak chce opět sedět v opozici ANO je jediné které by bylo ochotné s SPD vládnout.

Karol
Karol
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

ANO již půl roku vyjednává s ODS

cablik
cablik
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  Karol

Četl jsem článek a říkali že by to šlo tohle je též možné a odporné.

anti Havel
anti Havel
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  cablik

Blbiš je Gretén!

tomaskova
tomaskova
před 8 měsíci

Moc pěkné shrnutí současné situace , ale… Kde máte jistotu, že i ta sebelepší snaha o zvolení té správné vlastenecké strany, nevyjde vniveč? Kdo zaručí, že nebudou volby zmanipulovány a vyhraje strana, kterou u kormidla nikdo nechce?

anti Havel
anti Havel
před 8 měsíci

Jsme na tom hůř,než za Rakouska-Uherska!SVOBODA JE TOTÁLNĚ PRÁZDNÝ POJEM A OPĚT SE ROZHODUJE O NÁS,BEZ NÁS!

rebel
rebel
před 8 měsíci

Mám vážné pochybnosti, že toho jsme schopni. Jak rád bych se mýlil!

kolokol
kolokol
před 8 měsíci

Moc výstižné hodnocení zoufalého stavu české, nejen zahraniční, politiky. Jeden pokus mám a využiju ho jako již tradičně pro SPD. Okamura získá 41%, Volného blok 19 a Babišovo ANO pouze 13. Proto Okamura může směle říkat, že s Babišem rozhodně ne! Má to však jeden malý háček. Procenta jsem načerpal z hlasování na servru… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  kolokol

No nevím-nevím odkud jste čerpal, ale moc nadějí tomu nedávám. To by se musel stát zázrak. A dějí se ještě vůbec zázraky? Stačí se podívat na to, jak lid jásá nad tím, že jsou současný a bývalý president v nemocnici. Podívejte se na novinky na ty komentáře a hned vás přejde ten optimizmus. A co… Číst vice »

Anonym
Anonym
před 8 měsíci
Odpověď uživateli  tomaskova

Putin byl očkovaný 23. března Sputnikem V. Druhou dávkou 14. dubna. Den předem to jeho tiskový mluvčí oznámil. (Byla jsem tou dobou shodou okolností v RF.)