Neuvěřitelné! Věra Jourová nám sdělila, jakou po volbách nesmíme mít vládu

Tak z téhle zprávy přechází jednomu skutečně zrak i sluch. A nezbývá mu, a též nám všem občanům tohoto státu, než uvědomit si cosi velmi smutného. Dosavadní představa vlády, vycházející z vůle lidu, vyjádřené ve svobodných volbách, se z vůle Komise EU a z vůle české komisařky EU Jourové, stává představou mrtvou a pro dnešek už vyřízenou. A spolu s ní je samozřejmě mrtvou a pro dnešek už vyřízenou i dosavadní představa demokracie jako vlády lidu.

Všechno bude od této chvíle a od tohoto mého vyjádření jinak, dalo se vyslechnout z výroků Věry Jourové, když v průběhu neděle oznamovala redaktorce webu Seznam Zprávy Tereze Šídlové, že „Ta představa“, jíž je míněna představa vycházející z názoru předsedy Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka, že po volbách by vládu mohla sestavit koalice ANO a SPD, „je pro mě naprosto nepřijatelná“!

Vyrazilo vám tohle diktátorské vyjádření dech z těla? Mi také. Ale nadechněme se, vzpamatujme se, a pokračujme v poslechu toho, co ještě má komisařka EU Jourová směrem k nám na srdci: „Rada bych viděla takovou vládu, která by posílila autoritu Česka v EU. Je to náš národní zájem a unikátní příležitost. Doufám, že po volbách bude vláda rychle nominována právě i kvůli nadcházejícímu českému předsednictví v EU“,

Jistě, paní Jourová, rozumíme vám až moc dobře. Nominována rychle, ale nikoli podle vůle lidu čili podle výsledků voleb, ale podle toho, jak si přejete vy. A otázka s tím související: Je-li představa vlády ANO a SPD nepřijatelná pro vás, znamená to, že je nepřijatelná i pro celou evropskou komisi a pro celé EU? A co v případě této všeobecné „nepřijatelnosti“ chcete dělat? Vyhlásit ČR válku?

A co vy, čeští voliči? Uvědomujete si v celé šíři dosah toho, co Věra Jourová v neděli prohlásila? Že  totiž od momentu jejího výroku se už milony vašich hlasů při volbách stávají loňským sněhem, a že to jediné a právoplatné se stává to, zda pro Věru Jourovou bude představa povolební české vlády „naprosto nepřijatelná“, či nikoliv?

4.9 14 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vera havrankova
vera havrankova
před 2 lety

A myslí si někdo, že jí zbabělý premiér bude odmlouvat?

anti Havel
anti Havel
před 2 lety
Odpověď uživateli  vera havrankova

Blbiš by měl KONKRÉTNĚ ZA TU SEBRANKU,KTEROU SI NACPAL ZA SVOU STRANU DO fašoEU SEDĚT!!!!