Obavy potvrzeny – mezi „tlumočníky“ jsou odsouzení zločinci

„Za normálních okolností“ by jim nebyl umožněn vstup do země. Zločinci se už ale nemusí bát, že budou předáni režimu Talibánu, protože spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) vyloučil deportace do Afghánistánu.

MUDr. Ivan David, CSc.
MUDr. Ivan David, CSc.

Zdroj:FB
Německý web Westdeutsche Allgemeine Zeitung (WAZ) píše, že německé úřady jsou „znepokojeny“. V chaosu na letišti v Kábulu použili zločinci letecký most, když se prostě silou procpali do evakuačních letadel. Hovoří se o nejméně 20 případech souvisejících s „rizikem pro bezpečnost“. Bundeswehr evakuoval během jedenácti dnů z Afghánistánu více než 5300 lidí. Bylo to prý nutné udělat rychle. A nebyrokraticky. A bez předchozí bezpečnostní kontroly. To si teď vybírá svoji daň.

Mezi zachráněnými Afghánci je 20 „případů bezpečnostního rizika“, jak na žádost redakce WAZ vysvětlilo spolkové ministerstvo vnitra. Patří mezi ně čtyři pachatelé, kteří byli původně deportováni do Afghánistánu jako neúspěšní žadatelé o azyl. Byli odsouzeni za násilné a sexuálně násilné trestné činy.

Tito lidé měli zákaz opětovného vstupu. A „za normálních okolností“ by jim nebyl umožněn vstup do země. Zločinci se už ale nemusí bát, že budou předáni režimu Talibánu, protože spolkový ministr vnitra Horst Seehofer (CSU) vyloučil deportace do Afghánistánu. Až teprve na letišti ve Frankfurtu nad Mohanem byli všichni zkontrolováni spolkovou policií, podrobeni bezpečnostní kontrole a předáni Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky (BAMF). Na jednoho ze čtyř mužů byl ihned vydán zatykač. Po vstupu do země byl převezen přímo do nápravného zařízení Frankfurt-Preungesheim. Podle časopisu „Spiegel“ se muž jmenuje Sardar Muhammed M. a dorazil pozdě večer 24. srpna. M. byl v roce 2012 v Mnichově odsouzen k osmi letům a třem měsícům vězení, protože prý roky zneužíval svou dceru.

Další Afghánec si odpykal trest a byl propuštěn se statusem „strpění v Německu“. Dva ze čtyř mužů stále zůstávají na letišti několik dní – tedy dodnes. Smějí opustit zemi, ale nechtějí, místo toho požádali o azyl. Jsou „v péči úřadů“ a byli ubytováni na letišti. Měli by tam prý zůstat, dokud nebude rozhodnuto, jak v jejich případech postupovat.

USA údajně evakuovaly z Afghánistánu více než 28 000 lidí a přivezly je na svou vojenskou základnu Ramstein v Porýní-Falci. Tamní letecká základna by pro ně měla být pouze mezipřistáním. Tito uprchlíci jsou také podrobeni bezpečnostní kontrole. Podle americké armády odcestovalo z letecké základny Ramstein přes 13 500 Afghánců. Na cestu do Ameriky čeká zhruba 12 000 žadatelů o azyl. Jiní si přejí, aby mohli zůstat v Evropě nebo přímo v Německu. Jsou to údajně všechno „místní pracovníci“, kteří pracovali pro americkou armádu v Afghánistánu, a jejich rodiny.

Je celkem jasné, že v chaotické evakuaci „tlumočníků“ muselo dojít k chybám. Německá vláda byla obzvláště silně kritizována za pozdní evakuaci svých místních spolupracovníků. Nyní mají na svém území zpátky i ty, které pracně vyhostili – to znamená, že už to museli být opravdu těžcí kriminálníci. Teď už je evakuovat nemůžou – protože Talibán – máme je tedy navždy v Evropě.

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
8 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
anti Havel
anti Havel
před 1 rokem

V Teplicích máme s těmi “”překladateli”” díky Tuberovi zkušenosti od roku 1998.

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem

Proč po hadráku stříhali ploty???Krom havlolejnolahvárenský stoky by plot proti těm muha…dánům každý slušný Čechoslovák přivítal!

cablik
cablik
před 1 rokem

Kdo myslíte že zdrhá ze své země kriminálníci a nemakačenkové tak ať si je vezmou ti liberálně nemocní na západě sami.

Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

Němci jsou úžasní chytráci a rádi poučují svět nebo minimálně své sousedy.
V této situaci, pokud budou mít štěstí a bude dostatek vůle neovlivněné zvrhlými neziskovkami, rizikové kriminálníky pochytají a budou je pár let živit.
Když nebudou mít štěstí,. v Berlíně, Hamburku, Kolíně či Mnichově zavládne “třaskavá atmosféra”.
Seehofer, ty ses opravdu poved’.

Vlastimil
Vlastimil
před 1 rokem

Hlavní volební heslo “Demobloku” je Západ, Západ, nic než Západ. Tedy prakticky islamizované Německo, Belgie, Francie, Švédsko a k tomu USA v krizi. Kam to spějeme?

spartak
spartak
před 1 rokem

Německá dokonalost ? Spoluprací s USA se Německo stává čitelnější ,ale v záporném slova smyslu.

MON
MON
před 1 rokem
Odpověď uživateli  spartak

Tak že Německo má zase “Norimberské zákony”nyní namířené proti svým občanům.

danny
danny
před 1 rokem

Američané v Afghánistánu nic nestavěli, nic nebudovali, nic netvořili. Pouze bombardovali a zabíjeli. Nebojovali v polních bitvách. Seděli na základnách a vyráželi na kárné výpravy do blízkých vesnic, kde zabíjeli bez rozlišování. Klidně pobili celou svatbu nebo hodinu a půl letecky útočili na nemocnici označenou červeným křížem i červeným půlměsícem. Všechny pobité civilisty označili za kolaterální… Číst vice »