U Kabula se bojuje za Prahu

Odejit by dokazal jen srab. To prohlasil vrchni velitel česke okupačni armady přesně před třema rokama, v srpnu 2018. Tuž nevim, nejsem si jisty, ale žaden velitel by neměl takto hovořit o svojich jednotkach, byť okupačnich.

Ladislav Větvička
Ladislav Větvička

Zdroj: Blog Ladislava Větvičk

Faktem je, že Afghanci, na rozdil jinych bojovniku, napřiklad Němcu, dokazali porazit tři nejsilnějši armady světa. Vlastně porazili celu protihytlerovsku koalicu. Nejdřiv do roka 1919 porazili ve třech valkach Brity, pak v rokach 1979-89 Sověty a nakonec v rokach 2001-21 Spojene staty. Myslim, že onkel Adolf by z nich měl radost. Odolali dokonce aji stotisicove armadě, keru tam synci z SSA přivezli, aby je pak po svoji nejdele vedene valce zas odvezli, mnohe z nich v dřevěnych krabicach.

Ne, nemam z teho radost. Stopadesat tisic mrtvych lidi nemože robit nikomu radost. Je uplně jedno, jestli oběti byly z řad okupačnich jednotek, vlasteneckych bojovniku nebo civilistu. Jedini, keři na všem hledaju pozityva, su jako vždycky slunkaři, keři se raduju, že gramotnost žen stupla za poslednich dvacet roku okupace na 37%. Tak určitě, aji ja mam z teho velku radost. Kdo ovšem fčil douči tych 63% negramotnych, to netušim, A k čemu bude schopnost čitat tym gramotnym tež nevim, mam spiš taky nejasny pocit, že věhlasne knihy jako su třeba Dopisy Volze, V zajeti Islamu nebo aji obyčejna kuchařka Minutky z vepřove pečeně fčil nebudu v Kabulu tak uplně k dyspozici v každem Librexu.

Je hezke fčil čitat, co se v udolich okolo Kabula v době okupace vojsk NATO dělo. Snad enem uryvek z hezkeho rozboru Challengera: 

Američané neprohráli proto, že by měli méně silné vojsko, ale proto, že si na prosazování svých cílů vybírali ty nejodpornější zmrdy, kteří byli schopni kolaborovat. V momentě, kdy zmizela vojenská síla západu, potěmkinská vesnice se zřítila jako domeček z karet. Když okupovali Afghánistán Rusové, Tálibánu trvalo 3 roky, než ruskou loutkovou vládu svrhla. Američany dosazená loutková vláda padla ještě předtím, než se američtí soudruzi stačili evakuovat. Bylo to proto, že loutková vláda dosazená Rusy měla jakous takous legitimitu a prostí Afghánci na ni tedy mohli pohlížet jako na menší zlo, než na Tálibán. Vláda zmrdů dosazených USA padla proto, že neměla legitimitu naprosto žádnou, páchala na místním obyvatelstvu zvěrstva takového druhu, že se většina lidí modlila k Alláhovi, aby už přišel zpět ten nenáviděný Tálibán, za kterého to sice taky bylo hnědým nahoru, ale aspoň byl klid, nikdo neunášel a neznásilňoval děti a pokud ano, aspoň ne v takové míře.

Vic z teho přehledu zveřejňovat nebudu, bo tam su nechutnosti nevhodne pro jemne čtenaře mojich blogu.

Tak co fčil, vrchni veliteli? U Kabula už se nebojuje za Prahu? Asi ne, když kolaborujici jednotky už su u Prahy a přivezli zme si je tu sami. A budu tež použivat mlade synky pro zabavu tajak v Brytanyji? A mohl bych to vidět?

 

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 1 rokem

Důvody vražedné agresivní okupace (nikoliv mise) Afganistánu byly vylhané, jako obyčejně. Šlo o okupaci na nerosty bohatou zemi a být v blízkosti Ruska, avšak daleko od pobřeží USA. Nebylo problémem zásobovat loutkovou vládu US dolary, ačkoliv ničím nekryté, ale možné jich natisknout nekontrolované množství. A nepomohly ani dolary, ani neodpovědné loutky, ani kolaborující NATO… Číst vice »

basos
basos
před 1 rokem

Ladiku, ohledne lidru EU zumpy mas pravdu, jejich vyhrady jsou jen takove kecy. Ale ohledne Kitaje a Talibu, se mi to zacina libit, mam dojem, ze Afg skonci za nejakou dobu jako dalsi Cinska provincie, a Talibove doplni lagr pro Urgy. podivej, tady nepujde ani tak o penize ale kdo ma vice kalasnikovu,… Číst vice »

Ludvik
Ludvik
před 1 rokem

Evropští lídři vyjadřují výhrady k vládě Tálibánu, Peking reaguje pozitivněji https://www.ceskenoviny.cz/zpravy/evropsti-lidri-vyjadruji-vyhrady-k-vlade-talibanu-peking-reaguje-pozitivneji/2087093?utm_source=incomaker&utm_medium=rss&utm_campaign=Ceske+noviny “Prozatímní afghánská vláda jmenovaná v úterý radikálním hnutím Tálibán podle Evropské unie není “inkluzivní” a neodráží etnickou a náboženskou různorodost afghánské populace. Výhrady k novému kabinetu, který je tvořen pouze muži včetně lídrů Tálibánu z 90. let, dnes odděleně vyjádřili i představitelé vlád Německa, Francie a Británie. ”… Číst vice »

cablik
cablik
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Ludvik

Aha takže pan president a Babiš říkají že se nemělo odcházet a tím pádem okupovat tu zem dále aby se potvrdila tzv transatlantická nadřazenost tak to je správné? Za mě ne každá okupace je špatná a k transatlantických soudruhům nepatřím.

adam
adam
před 1 rokem

Ztratili nějak řeč ti hrdinové z pražských kaváren. To bylo keců, že kritici naší účasti v afghánském dobrodružství jsou zrádci, zbabělci, ruští švábové apod. Dnes drží hubu a ani nemuknou. Stydět se ovšem neumí, otřepou se a zase budou trousit svá moudra a školit “zaostalé venkovany” … Doufám, že se jim u voleb vysmějeme.