Jsme před volbami. A kdo jediný to do nás hustí?

Přes všechnu masovou mediální masírku však tábory zemanovského a drahošovského lidu zůstávají početně zhruba stále stejně početné. Což lze považovat za novodobý zázrak.

Zdroj:  Zvědavec

Jako národ tvoříme zhruba dva stejně početné tábory. To je zhruba tábor těch, kteří volili Zemana, a tábor těch, kteří volili Drahoše. Takže kdybychom měli skutečnou demokracii bez přívlastků (v tomto případě je tím přívlastkem slovo liberální), měli bychom i dva stejně mocné tábory médií, z nichž jeden by podporoval zemanovce a druhý drahošovce.

To by pak panečku byla demokracie, nad kterou bychom se mohli nafukovat. Vždyť si to představte: Každý z táborů má zhruba stejné mediální krytí, takže vpusťme teď do ringu stejně početné myšlenky a argumenty obou těchto táborů, ať se v chlapském souboji a na férovku rozhodne, které váží u lidu víc. A která strana převáží, ať pak u nás vládne.

Ideál, o němž si dnes můžeme nechat jen zdát. Protože máme, bohužel, mediální tábor jen jeden. Ten, který podporuje drahošovce. Ten druhý chybí – prostě není, a na jeho místě zeje prázdnota, jen zčásti vyplněná úsilím několika amatérsky vedených a o existenci stále zoufale bojujících prozemanovských webů. Takto se to z úradku nejmocnějších na tomto světě po sametu zařídilo, a od té doby máme demokracii, která na jednu nohu, a to nohu mediální, kulhá tak, že až bolí se na to koukat. Takže hustit to do lidu zhusta má možnost jen tábor jediný – ten drahošovský. A pochopitelně toho zplna využívá. A i kdyby k tomuto účelu neměl téměř všechna naše média, (jako že je má), stačil by mu k ovlivnění lidí jen internetový Seznam.cz a všechny naše televize na čele s ČT. Ten internetový Seznam.cz totiž dnes, kdy se noviny už prakticky nekupují, máme místo nich. Otevřeme si notebook a už z první stránky nám Seznam.cz buší do očí, čeho strašného se náš prezident dopustil a z jakého obvinění se bude muset zodpovídat náš premiér. A stejné je to i v našich televizích, včetně nejvlivnější ČT, která by ze zákona měla být nestranná, ale dělá si ze sve nestrannosti už léta jen dobrý den.

Přes všechnu tuhle masovou masírku však tábory zemanovského a drahošovského lidu zůstávají početně zhruba stále stejně početné. Což lze považovat za novodobý zázrak. Jak je, propánakrále, ve věku nejpromyšlenějších teorií masového ovlivňování lidí něco takového vůbec možné? Že by snad pravda u nás měla tak hluboké kořeny, že dokáže odolávat všem lžím, které se jí oficiální média 24 hodin denně snaží zadupat do země? A děje se tak snad proto, že jsme ve středu Evropy stáli vždy v průsečíků téměř všech názorových proudů a hledisek, které Evropou putovaly, což v nás vytrénovalo schopnost oddělovat zrna od plev a zachovat si i v těch nejprudčích názorových přívalech zdravý rozum?

Je-li tomu tak, pak našemu zdravému rozumu poděkujme za stávající plichtu mezi námi a lidem drahošovským a zauvažujme nad otázkou, která se nad vším zde řečeným vznáší jak mlha nad vodami. JAK BYCHOM NA TOM DNES BYLI, KDYBY U NÁS EXISTOVALA ROVNOST MÉDIÍ OBOU TÁBORŮ? A kdy by tudíž nebylo jejich totální nerovnosti, která naši demokracii pokřivuje stejně, jako zrcadla na petřínském vršku pokřivují naše tváře i postavy?

Znali bychom kdy např. jakoby ďáblem ovládané oči poslance Bartoška, úlisný hlas senátora Fischera, sprostoty senátorky Němcové, válečnické výzvy poslankyně Langšádlové, šílenosti Řeporyjce či názor primátora Prahy o tom, že Praha se osvobodila sama? Našli bychom v sobě dost sprostoty na to, abychom obvinili Rusko ze zločinu ve Vrběticích, aniž bychom pro to obvinění měli jediný důkaz? A strhli bychom do prachu sochu našeho osvoboditele nejen od nacistů, ale i od naší fyzické i národní smrti, maršála Koněva?

Myslím si, že ne! Myslím si, že nebýt oné nepřirozenosti první, té o médiích, nevzplanulo by u nás šílenství, které se pak šířilo jak oheň smrčinou a dělo se podle výroku klasikova: Zvrácenost šlape na paty zvrácenosti, a vždy ta další páchne víc než ta, co byla před ní.

5 6 hlasy
Hodnocení článku
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vera havrankova
vera havrankova
před 2 lety

Pan Mann má pravdu! Já pořád doufám, že se to změní, že normální lidé už neskočí na ty lži, šířené kdovíkým placenými politiky a médii. Velmi mě ale zaskočila změna postoje prezidenta, v souvislosti s Vrběticemi a dostavbou Dukovan americkou nespolehlivou firmou. Nevím, co si myslet.

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  vera havrankova

Paní Hanah vám odpověděla prezident Zeman byl menší zlo a u příští volby presidenta to bohužel bude to samé.

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Víte co je nejhorší? Že ještě ani neznáme alternativu. Před deseti lety, kdy se představili kandidáti s dostatečným předstihem, jsem měl téměř okamžitě jasno. Zeman byl jediným možným. Ne, že by to bylo ryzí stříbro, ale zbytek byl zkrátka nevolitelný. Dnes znám jediného kandidáta. Pavel. Kvůli němu bych ani nevstal ze… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  zhnuseny

No počítám že to bude Babiš určitě tam nebudou jen havloidi jsem ochoten mu to hodit aby na hradě neseděl nějaký čaput.

Miroslav Povolny
Miroslav Povolny
před 2 lety
Odpověď uživateli  zhnuseny

Proto by měl šanci.

Georg
Georg
před 2 lety

Nesledoval jsem předvolební debaty na ČT. Jen jsem do některých debat nahlédl, ale stačilo. Většina politiků zůstala jen u hesel, cílů, vymezení co by změnili, útokům na konkurenci. Konkrétně co dělat na základě těch cílů jsem nezaznamenal. Samozřejmě, že někteří se snažili být konkrétnější, ale prostor nebyl, nebo byli “ustřiženi” moderátory.… Číst vice »

Miroslav Povolny
Miroslav Povolny
před 2 lety
Odpověď uživateli  Georg

Nejen Železný je arogantní politický manipulátor v Čt, kteří ve veřejnoprávní televizi nemají co dělat.

Kupodivu “americká” Prima CNN NEWS tu veřejnoprávnost lépe zastupují.

spartak
spartak
před 2 lety

Pravice využila všechny možnosti demokracie k zničení pospolitosti budovanou socialismem. Zemanovci mají mírnou převahu ,ale nedovedou využít potenciál spojenectví ,proto se rodí jenom další béčka pravice Trikolora,Přísaha.

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety
Odpověď uživateli  spartak

A není to účel? “Rozděl a panuj”. Staré, ale stále platné. Dnes se neřeší pravo-levé uspořádání. Pokud chcete identifikovat největší nebezpečí, sledujte, na čem se “pravice i levice” shodnou. Když to shrnu. Na našem členství v EU se shodnou současní “komunisté”, socani, ANO, Piráti, ODS i KDU. Pokud nastane shoda v tomto bodě u takto ideologicky… Číst vice »

Hanah
Hanah
před 2 lety

Položila bych otázku, kde by jsme teď byli, kdyby “seděl” na hradě Drahoš? Kouknu na Slovensko a mám strach.

cablik
cablik
před 2 lety

Doma si Babiš hraje na Orbána, ale v Bruselu vše odkýve. Volte Piráty, SPOLU nebo ANO a nedoplatíte se za elektřinu. Okamura se s tím nepáral…
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Doma-si-Babis-hraje-na-Orbana-ale-v-Bruselu-vse-odkyve-Volte-Piraty-SPOLU-nebo-ANO-a-nedoplatite-se-za-elektrinu-Okamura-se-s-tim-neparal-678774

Šéf Sněmovny Vondráček pro PL: Hlas pro Fialu je hlasem pro Piráty, obě koalice jsou šméčko
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Sef-Snemovny-Vondracek-pro-PL-Hlas-pro-Fialu-je-hlasem-pro-Piraty-obe-koalice-jsou-smecko-678788

Tatran
Tatran
před 2 lety

Ano máte pravdu pane Man. Skoro všechny státní instituce sídlí v Praze, které jsme před převratem říkali “Matičko” protože tam byli slušní lidé. Pamatuji si na poslední spartakiádu, kde jsem prožil krásných 14 dní s partou mých cvičenců. Všude jsme se setkávali s ochotou a přátelstvím. Tehdy tam nesídlili exoti jako Bartošek, Fišer, Langšádlová, či strhaná… Číst vice »