Rusové jsou ohromeni sebevražednou hloupostí Západu

Co se týče blázince zvaného “Evropa”, Rusové s ním nechá jednat “generála Zimu”, který se ho pokusí vrátit z “multikulturní lalala země” a uctívání Grety Thunbergové zpět do reality.

Zdroj: The Saker, překlad Zvědavec

Rusové otevřeně vyjadřují svůj naprostý údiv nad neuvěřitelnou hloupostí Západu. Tři příklady: 1. Nedávný Medveděvův článek: Dmitry Medvedev: Why contacts with the current Ukrainian leadership are meaningless.

2. Putinův projev na nedávném energetickém fóru v Rusku:

3. a pak je tu fotka Putina, jak si ťuká na čelo s nápisem “to jste se úplně zbláznili?”.

[...]

 

Mám se vůbec obtěžovat vyjmenovávat, co takové reakce vyvolalo?

Energetická krize, kterou si EU sama způsobila a v níž se snaží o OBOJÍ (a) i (b) současně: (a) oddálit/zastavit North Stream 2 a (b) požaduje, aby Rusko zvýšilo svou energetickou produkci.

Co se týče Ukrajinců, Putin jim právě nabídl dodávku plynu, ale ne za 1500 dolarů za metr krychlový, ale za 175 dolarů za metr. Tento vazalský stát USA však jakékoli podobné nabídky hrdě odmítá.

Defacto strýček Šmuel slíbil EU své “molekuly svobody”, ale nyní je prodává Asii (která má prostředky na to, aby zaplatila mnohem více). Přesto je EU stále stejně podřízená USA…

Nebo skutečnost, že všechna jednotná a konsolidovaná západní média obviňují Rusko z vyvolání krize, zatímco ve skutečnosti Rusko nejenže splnilo všechny své smluvní závazky, ale dokonce ZVÝŠILO (o 10 %, pokud si dobře vzpomínám) své prodeje nad rámec svých smluvních závazků. Putin mnohokrát opakoval “řekněte nám, co potřebujete, dejte nám podepsat smlouvu a my vám dodáme, co potřebujete!”.

Pak se objevila Victoria “Fuck the EU” Nulandová, která zřejmě požadovala, aby Rusko jednostranně zrušilo své protisankce, zatímco USA ty své proti Rusku zachová.

Zdá se, že západní elity “přemýšlejí” takto (zde jsem velkorysý).

 1. Obviňujeme Rusko ze všeho a za všechno
 2. Ruští parchanti drze požadují důkazy
 3. Obviňujeme je ještě více
 4. Ruští parchanti mají drzost odvolávat se na fakta
 5. Uvalíme na Rusko sankce
 6. A ti ruští parchanti si dovolí reagovat protisankcemi
 7. Následně se zapojíme do vojenských cvičení přímo u ruských hranic
 8. A drzí ruští parchanti reagují vojenským cvičením přímo u ruských hranic z druhé strany
 9. Pak se je pokusíme zastrašit, abychom “vyjednávali z pozice síly”, a to našimi prázdnými slovy o tom, že jsme neporazitelní
 10. A ti ruští bastardi navrhnou a nasadí zbraňové systémy, o kterých se nám může jen zdát
 11. Následně sdělíme Rusům, že chceme, aby zůstali neutrální, zatímco my se budeme zabývat “čínskou hrozbou” (pro koho?)
 12. A ta ruská sebranka se nám směje, až se za břicha popadá

Tady se zastavím, ale chci zdůraznit, že Putin a spousta ruských analytiků říkají: konsolidovaný Západ je tak úplně mimo realitu, že v podstatě páchá sebevraždu. Putin a další také již mnohokrát řekli následující: “nemusíme dělat nic, nic, jen se dívat, jak se Západ sám ničí“.

Ohledně Ukrajiny: přečtěte si prosím pozorně Medveděvův článek. Někteří tvrdí, že ho nenapsal on, ale Putin. Nejpravděpodobnějším vysvětlením je, že tento text byl připraven, prověřen a schválen Bezpečnostní radou Ruské federace (kde Medveděv zastává funkci místopředsedy) a že důvodem, proč jej Medveděv podepsal, byla diplomacie: mohl by být mnohem přímější než prezident Putin, ale můžete si být jisti, že tyto články skutečně vyjadřují Putinův názor.

Rusové nyní otevřeně označují Ukrajinu za vazalský stát USA a říkají, že nemá smysl mluvit s Ukrajinci, ale jen s jejich pány, a proto Nulandová navštívila Rusko.

Rusové sice (zatím?) otevřeně nenazývají celou EU vazalským státem USA, ale důrazně to naznačují.

Z pohledu Rusů si tedy pouze USA zachovávají alespoň nějakou agenturu, a proto stojí za to s nimi mluvit.

Přesto jsou USA, jak jsme je znali před rokem 2021, mrtvé a zanikly.

Zůstala hluboce nefunkční společnost, kde se vládnoucí elity zřejmě starají jen o genderovou fluiditu a práva transsexuálů, body positivity, ideologii Woke, “inkluzivní matematiku” a dokonce i o homosexuálního Supermana (který by se pak měl přejmenovat na “nadčlověka”, předpokládám!). Přesto budou Rusové s touto rádoby woke entitou i nadále komunikovat, už jen proto, že ta entita má stále ještě atomovky (a docela dost hybnosti, i když mrtvé), ale necítí potřebu brát ji nějak zvlášť vážně nebo s ní něco dělat.

Jak jsem již mnohokrát napsal, budoucnost Ruska není na Západě, ale na jihu (Střední Asie, Blízký východ), východě (Čína) a severu (Arktida).

Co se týče blázince zvaného “Evropa”, Rusové s ním nechá jednat “generála Zimu”, který se ho pokusí vrátit z “multikulturní lalala země” a uctívání Grety Thunbergové zpět do reality.

Naděje stále ještě umírá poslední…

Na závěr uvedu osobní anekdotu. Při studiu na Škole mezinárodních služeb (SIS) na Americké univerzitě jsem měl naprosto fantastického učitele, bývalého námořního zpravodajce polského původu. Jeho hodiny byly pokaždé naprosto vynikající. Jednou jsme dělali něco opravdu zajímavého (a zábavného!): polovinu hodiny jsme četli dopisy německých důstojníků z druhé světové války, kteří sloužili na východní frontě v počátečních fázích invaze: byly plné obvyklých frází o ruských podlidech, kteří dostávají na prdel od “nadřazené rasy nesoucí kulturu” (Kulturträger Herrenvolk). V druhé polovině hodiny jsme si znovu četli dopisy německých důstojníků, ale až po Stalingradu, ve kterém skutečně nazývali Rusy téměř nadlidmi. Ten kontrast byl naprosto úžasný.

Nic tak nevystřízliví člověka opojeného ideologií jako brutální konfrontace s realitou, kterou nelze popřít.

Mimochodem, totéž se stalo Francouzům. Ruské slovo šval’ (шваль) znamenající zhruba šmejd/odpad/bezcenný pochází z francouzského slova “cheval“, což znamená kůň. Dokážete uhodnout proč? Protože ustupující Francouzi museli své mrtvé koně použít jako potravu! Pro podrobnosti VŘELE doporučuji tuto knihu “Les Cahiers du capitaine Coignet” – jedná se o deníkové zápisky Jeana-Rocha Coigneta, který se účastnil všech napoleonských válek. Je to fascinující čtení a otevírá oči, jak francouzský voják prožil všechna ta léta.

Dovedu si představit, jak se současné masové šílenství na Západě zapíše do dějin. Možná jako nejhloupější a nejneuvěřitelnější sebedestrukce v dějinách.

 

5 22 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
JK
JK
před 2 lety

Kdyby tak šlo zříct se eurounijních “elit” a vyvázat se ze zodpovědnosti za jejich dveřmi třískající imbecilitu a potupné vazalství. Jenomže evropské stádo si je opakovaně volí a tím potvrzuje sounáležitost s nimi.

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem JK
cablik
cablik
před 2 lety

Dobrý článek fakta jsou naprosto jasná a západ vše projede a bude se muset s Ruskem domluvit stejně i s Čínou.