Velká rána budoucí vládě … z Věslava Michalika je bývalý budoucí ministr

V mých očích byl V. Michalik ovšem jistou zárukou toho, že vláda se neponoří pod vlivem neeokonomů ve svých řadách v čelných vládních funkcí (premiér a ministr financí) do ekonomického kutilství a do finanční anarchie.

Jiří Paroubek
Jiří Paroubek

Zdroj: Vaše věc

Několikrát v posledních týdnech jsem se vyjádřil, že pokud vidím v budoucí české vládě někoho jako opravdu kvalifikovaného člověka, pak je to Věslav Michalik.

Jeho působení v čele Dolních Břežan je natolik úspěšné, že v posledních komunálních volbách proti němu nepovstal žádný protikandidát. Je také náměstkem hejtmanky Středočeského kraje a nyní s ním jeho hnutí STAN počítalo na ministerskou pozici do vlády pětikoalice tvořené šéfem ODS Petrem Fialou.

Vzhledem k tomu, že jsem s V. Michalikem měl možnost přijít do osobního, pracovního kontaktu, nepochyboval jsem o jeho plné kvalifikaci k výkonu ministerské funkce, nejlépe pak ministra financí. Konec konců ani jeho angažmá v čele ministerstva průmyslu a obchodu by nemuselo být vůbec špatné, protože je to člověk s dobrým ekonomickým uvažováním a s realistickým pohledem na věc.

V tomto týdnu se ovšem objevily velmi nepříjemné informace, jejichž zveřejnění znamená ve svých důsledcích nemožnost angažmá V. Michalika v jakékoliv vládní funkci. Půjčování peněz od anonymních firem v daňových rájích je něco, co není vůbec přijatelné. Jakkoliv si umím představit, že vznikl díky tomu dobrý podnikatelský projekt dvou solárních elektráren, ale pachuť z toho, kde a od koho se ty peníze na podnikání vzaly, tu zůstává.

A pokud sám V. Michalik čestně pochopil, že se nemůže ucházet o pozici ministra, zůstává pochopitelně k diskusi také sponzorování hnutí STAN ze dvou, dnes už bývalých firem V. Michalika, částkou v souhrnu téměř 3 miliony korun. Tedy nemalou částkou. Ty peníze by hnutí mělo neprodleně vrátit…Pokud V. Michalik nebyl schopen uhájit etičnost svých transakcí v souvislosti s financováním svých firem, nepostačí jen rezignovat z jedné funkce, ve které ještě ani není. Měl by rezignovat také z dalších veřejných funkcí, především pak z funkce náměstka hejtmanky Středočeského kraje. Je to smutné, přijít o takto kvalifikovaného člověka, ale je to nevyhnutelné. Pokud všech pět dnes koalujících pravostředových stran pronásledovalo po čtyři roky A. Babiše s jeho střetem zájmů a s dalšími problémy, pak není možné, aby byl tolerován exces svého významného představitele, ucházejícího se o pozici ministra. Je to smutné, ale nejkvalifikovanější potenciální člen Fialovy vlády odchází ještě dříve než do ní přišel. Pro vládu je dobře, že odchází ne zas tak s olbřímí ostudou, jakou by byl jeho odchod doprovázen v případě, že by již tím ministrem průmyslu a obchodu byl.

V mých očích byl V. Michalik ovšem jistou zárukou toho, že vláda se neponoří pod vlivem neeokonomů ve svých řadách v čelných vládních funkcí (premiér a ministr financí) do ekonomického kutilství a do finanční anarchie.

Zatím zveřejněné záměry na snižování některých výdajových položek státního rozpočtu budí velké rozpaky. A zejména to přinese silnou reakci řady společenských zájmových skupin a vrstev. V. Michalik mohl tyto excesy, připravované v kutilské dílně budoucího ministra financí Stanjury mírnit.

Prostě z vlády Petra Fialy ještě před jejím vznikem, odchází její potenciálně nejschopnější člen.

3.7 6 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 rokem

Když jsem ten článek dočetl,vrátil jsem se na začátek,zda jsem nepřehlédl uvozovku ,což by znamenalo,že autor to myslí ironicky-a ono ne!Takže jsem rád,že nemusím měnit názor na ČSSD a jednoho z jejich minulých představitelů-smutná realita v tomto absurdistánu!

spartak
spartak
před 1 rokem

Jasně , kdo jede ten maže. Kvalita se dnes počítá v penězích a to nepřineslo nic dobrého. A teď si vás všechny kúpím , heslo demokratů.

anti Havel
anti Havel
před 1 rokem

Je to neskutečný ksindl a kouká mu to z očí!
Když pominu,že ten megazloděj krade jako straka a nikomu z těch SPOLUPYJSTAjníků to očividně nevadí,tak by měl být trestně stíhán alespoň za to,co chce udělat s keltským oppidem na Závisti,3,14čus greténskej!

heriot
heriot
před 1 rokem

No, nevím, jestli Paroubek považuje za “dobrý podnikatelský projekt dvou solárních elektráren“, vznik dalšího solárního barona a tuneláře peněženek českých občanů, tak z něho rozhodně zachránce ČSSD nebude.
Ostatně se odepsal i kvůli tomu jak se staví vstřícně ke covidové mafii…