Zdeněk Zbořil: Markéta for president!

Ještě štěstí, že paní Markétě Adamové-Pekarové chybí několik měsíců k tomu, aby mohla kandidovat na prezidenta-ku České republiky, píše Zdeněk Zbořil v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil
Zdeněk Zbořil

Zdroj: První zprávy

Po ohlášení Andreje Babiše, že ho prezident Zeman vyzval, aby neodcházel z politiky a kandidoval na prezidenta, explodoval zájem o mediální spekulace na téma kdo bude nástupce Miloše Zemana na Pražském Hradu a v Lánech.

Sázkové kanceláře oprášily epolety a metály pana  generála Petra Pavla, který se náhle posunul hned za dosud dominantního Andreje Babiše. Jistě vystrašily svým sdělením nejméně patnáct dalších osob i neosobností, které se o něco podobného již jednou pokoušely a předpokládejme,  že svůj zájem  brzy nějakým nevhodným způsobem zase projeví. Někteří senátoři to již naznačují, ale zatím se zdá, že na to nemají. Ani postavu, ani hlavu a dnes dokonce i nezbytnou důvěru svých loutkovodičů.

Paní Markéta Pekarová-Adamová je mnohem zajímavější persóna a liší se dost podstatně od  jednu dobu o prezidentské funkci uvažující Miroslavě Němcové. Mohla by být obdobou slovenského fenoménu Zuzany Čaputové. Také, podobně jako prezidentka Slovenské republiky, projevila zájem o potírání nespravedlnosti, sice jen na malém městě, ale to se dá napravit. Paní Markéta se pokusila o něco podobného v Maroku, Arménii a v Bosně, a dokonce i na Praze 8 odevzdala svůj díl politické humánnosti, která se u některých prezidentů ve střední Evropě předpokládá. Na rozdíl od svého slovenského vzoru však dosáhla jedné z nejvyšších ústavních funkcí v České republice, umí jazyky a dobře vypadá. Kdyby jí nechybělo těch několik měsíců na rodném listu, jistě by se její možní protikandidáti měli proč obávat o svou tak vášnivě žádanou prezidentskou budoucnost.

Z tváře Pekarové, Adamové čiší zlo … zkondezované? Jistě pane profesore

Ale nemusíme, my její obdivovatelé, ztrácet naději. Pokud jde o volby, u nás doma v Čechách und na Moravě se zázraky dějí a třeba Ústavní soud ČR něco chytrého ještě vymyslí. Asi by to bylo proti nesmělým  očekáváním jeho pana předsedy Pavla Rychetského, ale když jde o demokracii a národní zájmy,  jde skoro všechno. I když, přiznejme si, paní Markéta Pekarová-Adamová by na poštovních známkách vypadala z celé skupiny ochotných obětovat se pro blaho vlasti, sjednocené Evropy a Západu nejlépe.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 1 rokem

Tak toto jste p.Zbořile,při vší úctě, nezvládl.Vykulená maková panenka-to snad ne!A slyšel jste vůbec,co již všechno nažvatlala?

cablik
cablik
před 1 rokem

Ježiš šmarja nestrašte to budu radši když to bude Babiš a ne žádný liberální papoušek presidenta co bude omílat ty jejich hesla nepotřebujeme.

Hokarc
Hokarc
před 1 rokem

Naštěstí je paní Pekari opravdu pouze fór prezident. Ale kdyby se to, nedej voliči, přeci jen stalo, byla by tragi prezident. A my tragi národ. Pravdou však je, že k tomuto stavu, máme již teď silně našlápnuto.

mikkesh
mikkesh
před 1 rokem

Nevím zda to jde u mozku, jestli ano, tak bych to děvče “zplnoletnil”. Ona by to ta chuděra jistě vzala. Konečně proč ne. Mezi duo klaunů Hilšer-Fischer by sedla jak … Jinak pane Zbořile, doporučoval bych nové brýle. Máte recht, a kdyby to nebyly dámy řekl bych, že v  hlavinkách mají obě… Číst vice »