Zdeněk Zbořil: Markéta for president!

Ještě štěstí, že paní Markétě Adamové-Pekarové chybí několik měsíců k tomu, aby mohla kandidovat na prezidenta-ku České republiky, píše Zdeněk Zbořil v komentáři pro Prvnizpravy.cz.

Zdeněk Zbořil
Zdeněk Zbořil

Zdroj: První zprávy

Po ohlášení Andreje Babiše, že ho prezident Zeman vyzval, aby neodcházel z politiky a kandidoval na prezidenta, explodoval zájem o mediální spekulace na téma kdo bude nástupce Miloše Zemana na Pražském Hradu a v Lánech.

Sázkové kanceláře oprášily epolety a metály pana  generála Petra Pavla, který se náhle posunul hned za dosud dominantního Andreje Babiše. Jistě vystrašily svým sdělením nejméně patnáct dalších osob i neosobností, které se o něco podobného již jednou pokoušely a předpokládejme,  že svůj zájem  brzy nějakým nevhodným způsobem zase projeví. Někteří senátoři to již naznačují, ale zatím se zdá, že na to nemají. Ani postavu, ani hlavu a dnes dokonce i nezbytnou důvěru svých loutkovodičů.

Paní Markéta Pekarová-Adamová je mnohem zajímavější persóna a liší se dost podstatně od  jednu dobu o prezidentské funkci uvažující Miroslavě Němcové. Mohla by být obdobou slovenského fenoménu Zuzany Čaputové. Také, podobně jako prezidentka Slovenské republiky, projevila zájem o potírání nespravedlnosti, sice jen na malém městě, ale to se dá napravit. Paní Markéta se pokusila o něco podobného v Maroku, Arménii a v Bosně, a dokonce i na Praze 8 odevzdala svůj díl politické humánnosti, která se u některých prezidentů ve střední Evropě předpokládá. Na rozdíl od svého slovenského vzoru však dosáhla jedné z nejvyšších ústavních funkcí v České republice, umí jazyky a dobře vypadá. Kdyby jí nechybělo těch několik měsíců na rodném listu, jistě by se její možní protikandidáti měli proč obávat o svou tak vášnivě žádanou prezidentskou budoucnost.

Z tváře Pekarové, Adamové čiší zlo … zkondezované? Jistě pane profesore

Ale nemusíme, my její obdivovatelé, ztrácet naději. Pokud jde o volby, u nás doma v Čechách und na Moravě se zázraky dějí a třeba Ústavní soud ČR něco chytrého ještě vymyslí. Asi by to bylo proti nesmělým  očekáváním jeho pana předsedy Pavla Rychetského, ale když jde o demokracii a národní zájmy,  jde skoro všechno. I když, přiznejme si, paní Markéta Pekarová-Adamová by na poštovních známkách vypadala z celé skupiny ochotných obětovat se pro blaho vlasti, sjednocené Evropy a Západu nejlépe.

5 2 hlasy
Hodnocení článku
4 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
vachav
vachav
před 19 dny

Tak toto jste p.Zbořile,při vší úctě, nezvládl.Vykulená maková panenka-to snad ne!A slyšel jste vůbec,co již všechno nažvatlala?

cablik
cablik
před 20 dny

Ježiš šmarja nestrašte to budu radši když to bude Babiš a ne žádný liberální papoušek presidenta co bude omílat ty jejich hesla nepotřebujeme.

Hokarc
Hokarc
před 20 dny

Naštěstí je paní Pekari opravdu pouze fór prezident. Ale kdyby se to, nedej voliči, přeci jen stalo, byla by tragi prezident. A my tragi národ. Pravdou však je, že k tomuto stavu, máme již teď silně našlápnuto.

mikkesh
mikkesh
před 20 dny

Nevím zda to jde u mozku, jestli ano, tak bych to děvče “zplnoletnil”. Ona by to ta chuděra jistě vzala. Konečně proč ne. Mezi duo klaunů Hilšer-Fischer by sedla jak … Jinak pane Zbořile, doporučoval bych nové brýle. Máte recht, a kdyby to nebyly dámy řekl bych, že v  hlavinkách mají obě… Číst vice »