Okamura to rozsekal na sjezdu: Největším nepřítelem demokracie jsou elity přisáté na veřejné peníze. Bruselofilové nás zničí

Hnutí Svoboda a přímá demokracie (SPD) si na dnešní celostátní konferenci zvolí své vedení na příští tři roky (napsáno 4.12.2021). Funkci předsedy obhajuje Tomio Okamura, který hnutí vede od jeho vzniku v roce 2015.

Zdroj: Parlamentní listy

Ve svém projevu na sjezdu prosazoval Tomio Okamura obecné referendum, upozornil na likvidaci svobody slova a opřel se do vlády pro její šikanózní vládní protiepidemická opatření, která zabíjejí. Rovněž varoval před nastupující zničující vládou „bruselofilů“. „Budu dál bojovat za svobodu každého občana,“ vzkazuje.

„Jsme jediná strana, která dnes prosazuje jak myšlenky, tak politická řešení, které prosazoval zakladatel našeho státu prezident Tomáš Garrigue Masaryk,“ započal Okamura svou řeč.

Připomněl, že nyní má SPD ve Sněmovně dvacet poslanců: „Už dnes za námi stojí statisíce občanů. Máme významné a respektované spojence v celé Evropě. To je dobrý základ pro to, abychom společně vybojovali pro naše národy zpět suverenitu a nezávislost. A pro naše občany svobodu a demokracii,“ prohlásil Okamura.

Hnutí SPD podle něj v posledním roce dostalo zcela zásadní smysl, boj za svobodu a demokracii: „Umocnil to smutný fakt, že naše hnutí je jediné, které ve Sněmovně skutečně svobodu a demokracii hájí a prosazuje,“ podotkl.

Nová vláda tak rozhodně nepřinese kýžené změny: „Myslet si, že změna vlády ve stávajícím nedemokratickém systému přinese změny, je nesmysl. Problém naší země je dán špatným systémem, který občanovi neumožňuje své politiky a jejich práci účinně kontrolovat,“ připomněl Okamura.

Držitelem veškeré moci v našem státě jsou stranické elity několika málo vybraných stran
„Tyto strany si z veřejných peněz rozdělují miliardy, ze kterých jsou živy, a ze kterých financují volební kampaně. Z veřejných peněz také tyto partaje odměňují své sponzory a kmotry, kteří je ve skutečnosti řídí,“ upozornil.

„Největším nepřítelem demokracie jsou a budou elity přisáté na dnešní moc a na veřejné peníze. To, čeho se ‚demokratičtí‘ politici nejvíce děsí, je demokracie,“ řekl, že demokracie je vláda a moc v rukou lidu.

Nutně potřebujeme obecné referendum

Zmínil, že hned po vstupu do nové Poslanecké sněmovny předložilo hnutí SOD návrh zákona o obecném referendu, aby občané mohli rozhodovat o čemkoli – o zvyšování daní, o odvolatelnosti politiků či o zrušení Senátu. „A samozřejmě i o tom, co nás trápí… Občané by mohli hlasovat i o ochraně našich hranic, o přijímání či nepřijímání migrantů. I o tom, zda budeme poslouchat šílené plány Bruselu jako je Green Deal… a měli bychom možnost hlasovat o vystoupení z tohoto šíleného bruselovského spolku,“ doplnil.

„Každý další šílený nápad ministra zdravotnictví a vlády na protiústavní ničím nepodložené omezování občanských a ekonomických svobod by občané měli možnost nejen zvrátit, ale rovnou by takového ministra či premiéra mohli odvolat,“ hovořil dál o výhodách obecného referenda.

„Ač se může zdát nereálné takové změny prosadit, je zapotřebí říct, že jsme i díky vám už urazili velký kus cesty. Dříve se na mě dívali jako na blázna, ale dnes už i zarytí odpůrci debatují o tom, jaké parametry by taková přímá demokracie mohla mít, co občanům povolí, a co ne,“ hovořil o značném pokroku tímto směrem.

Čeká nás podle Okamury ještě dlouhá cesta – vysvětlit veřejnosti, politikům a médiím, že demokracie buď je, nebo není. „Buď má občan právo rozhodovat o své zemí, o svých penězích, nebo nemá. Ale pak to žádná demokracie není,“ míní.

„Vždy mě rozesmějí politici, kteří horují pro demokracii, ale zároveň říkají: „Plaťte nám miliardy, ale o tom, co s nimi uděláme, o tom vy rozhodovat nebudete. Zvolte nás, ale do toho, co budeme dělat, o tom právo rozhodovat nemáte. Dnes své zástupce zvolit můžete, ale když se ukáže, že vás obelhal a podvedl, nebo že je neschopný hlupák, už ho odvolat nemůžete,“ ... (text celého rozhovoru najdete zde)

4.3 6 hlasy
Hodnocení článku
14 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Tatran
Tatran
před 2 lety

Ano Tomio má pravdu. Jenže to je špatné. Proto mu takové dámy, jako je Pekařová říkají, že je extrémista a jeho strana extrémistická. Přece podle nich, tedy STOP není možné plebsu dovolit, aby si dovoloval demokracii a nechválil teroristy USA a jeho loutky v EU.

vachav
vachav
před 2 lety

Jenomže ten “špatný systém”se nazývá kapitalismus ,jehož “největším nepřítelem”je demokracie,pane Okamuro!I Vy se bojíte pojmu kapitalismus jako čert kříže.Jenže pokud nebudeme nazývat věci pravými jmény,budeme stále chodit okolo a mlátit prázdnou slámu!

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Vám také stále nedochází to že kapitalismus u nás neexistuje!
To slovo má jiný význam než to co se dnes děje. Listujte ve slovnících a srovnávejte.

vachav
vachav
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Abych nemusel ztrácet čas”listováním ve slovnících” a aby mi to konečně “došlo”,můžete mi laskavě oznámit,v jakém společenském systému se momentálně nachází Česká republika?Stačí jedno slovo!

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Korporátní socialismus.
A je férovější přiznat nevlastnění vícero slovníků. Nebudu uvádět jednotlivé zdroje a definice – nejsem učebna.

skeptik
skeptik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

A nemůže to být korporátní kapitalismus?☺

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  skeptik

Vážený pane. Velice zjednodušeně: Korporátní kapitalismus má prvky kdy stát má určitou moc nad soukromým kapitálem a v nějaké míře dosáhne i na zisk. Takže dění u nás je blíže korporátnímu fašismu. Tam tohle vše řídí korporace. Situace kdy majitelé dobrovolně vytváří zisk bez výsledku vzniku nového zboží a tisknou se umělé peníze již je… Číst vice »

vachav
vachav
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Takže” hromadný a společný”socialismus!! Sancta simplicitas!

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  vachav

Pletete pojmy.

cablik
cablik
před 2 lety

Pan Okamura má pravdu jen to lidem nedochází no až bude hůř snad procitnou.Podle mě se referenda nikdy nedočkáme oni mají menšinu a ví to.

vera havrankova
vera havrankova
před 2 lety

Plně s panem Okamurou souhlasím! Ale co s tím, když si lid vždy neomylně zvolí proevropské šašky, závislé na dotacích EU?

Hokarc
Hokarc
před 2 lety

S chutí do toho, již není nač čekat a není kam ustupovat.

rebel
rebel
před 2 lety

Držitelem veškeré moci v našem státě jsou stranické elity několika málo vybraných stran, říká Tomio Okamura. Nesouhlasím! Tvrdím, že držitelem moci v kapitalismu je privátní kapitál, a to na všech územních úrovních. Ten má v moci i stranické elity, taky na všech územních úrovních. Na základě toho tvrdím, že západ, tedy ani naše společnost nežije… Číst vice »

vachav
vachav
před 2 lety
Odpověď uživateli  rebel

100%ní souhlas!