Rádio Jerevan hlásí, informační složky PIS dokladují

Je úsměvné číst řádky, které s plnou vážností reprodukují nejen údajné úvahy, předpoklady, ale také systematická opatření USA a NATO v případě, že Rusko vojensky napadne a uchvátí Ukrajinu, která je pro USA a NATO trvalým zdrojem invazivního napětí pro tolik rádoby vyprovokovanou válku Ruska vůči Ukrajině. 

Je však zajímavé, jak téměř přesvědčivě informuje portál Novinky.cz o údajných přípravách Ruska k vojenskému vpádu na Ukrajinu, s jakými přesnými disponuje informacemi či spíše predikcemi, co si myslí a o čem váhá či se rozhoduje ruský prezident V. Putin. Připomeňme si několik faktů, o kterých informují Novinky.cz. Základní informace jsou tato:

  • Ruský prezident Vladimir Putin se ještě nerozhodl, zda přikáže armádě obsadit Ukrajinu, ale vážně o tom uvažuje(sic),
  • Ruské strategické velení se na splnění takového rozkazu chystá (prý)
  • S odkazem na nejnovější analýzy amerických zpravodajských služeb to v pátek konstatoval poradce Bílého domu pro národní bezpečnost Jake Sullivan (z koule)
  • Západ hrozí sankcemi, Rusko šermuje požadavky (jde o duel)
  • Napětí v regionu nepolevuje (spíše roste)
  • Invaze by mohla přijít v lednu (jen se neví, který rok)

Aby těmto informacím byla dodána větší věrohodnost, pak je třeba také zmínit, že se  „Jedná o zjištění, které jsme (my, USA) sdíleli s našimi spojenci a partnery, které je (spojence) přimělo vyslat spolu s námi Rusku jasný signál, že pokud bude i nadále dobývat sužovanou Ukrajinu, bude (Rusko) čelit masivním následkům,” dodal Jake Sullivan.

Američtí zpravodajci (tentokrát bez svých spojenců) prý už týdny varují před tím, že Rusko u hranic s Ukrajinou hromadí desítky tisíc vojáků a armádní techniku a nejspíš v lednu by mohlo podniknout invazi, konstatuje hlavní představitelka PIS (Pavlačové Informační Služby)  Henta Kdákavá a dodává, že ze strany Ruska jsou to nepochopitelné kroky či opatření, protože NATO prý nemá na to, aby na to případně použila sil NATO, říká Kdákavá na to. NATO svými vojsky v těsné blízkosti ruských hranic nesleduje nic nekalého, než posílit stavy armád svých spojenců, protože se prý cítí Ruskem ohroženi. Podle náměstkyně šéfky PIS Henty Kdákavé, jisté Pipky Kadivajcové je prý s podivem, proč Rusko, ač má tak rozlehlé území, provádí vojenská cvičení zrovna u západní hranice s pobaltskými státy a hlavně u Ukrajinských hranic, když prý Rusko Ukrajinu neohrožuje.

Protože pro mírumilovné USA a disponenta obrovského ochranného deštníku NATO je jejich zásadní stanovisko, že bude-li Rusko nadále ohrožovat jejich spojence,  že navzdory tomu, že minulý týden tuto situaci po telefonu probírali  prezidenti USA a Ruska Joe Biden s Vladimirem Putinem, šéf Bílého domu svůj ruský protějšek, tj.  šéfa Kremlu varoval, že se musí v případě invaze na Ukrajinu připravit na drtivé ekonomické sankce. Aby toho nebylo málo, PIS prostřednictvím  Henty Kdákavé dále zmiňuje vyjádření NATO , generálního tajtrlíka  Stoltenberga, že stejně tak uvažuje i jeho makovice a sebevědomě dodal, že prý „nebudou dělat žádné kompromisy!“ Ale pozor, to prý není výhrůžka, ale přátelské varování. No jak by ne, pan generální tajtrlik vyhrožovat neumí i kdyby chtěl!

Nicméně je poněkud divné, že Američané tak vehementně zastávají názor, že je to právě Rusko, které by mělo dělat ústupky výhrůžkám USA a NATO, když podle náměstkyně šéfky PIS Kadivajcové je ruská armáda pořád na svém území, jen nějak nepochopitelně blízko hranice s Ukrajinou. Že by to bylo proto, že mají strach z napadení Ukrajinou? No, ne že by to nebylo reálné, vždyť maňásek vedený USA Volodymyr Zelenskij se již několikrát nechal slyšet, že válka s Ruskem je nutná až nevyhnutelná a že mu to (Rusku) nandá a že toho bude (Rusko) litovat. Takže je zřejmé, že se Rusko musí proti silné a (ne)mocné Ukrajině bránit. Kadivajcová neupřesnila, zda se NATO dívá na to stejně, aby toto NATO  na to mohlo nějak reagovat.

Takže USA a NATO čekají na to, jak se Putin rozhodne a zda se vpád, či  invaze vojsk RF uskuteční, když zpravodajská komunita  PIS v čele s  Hentou  Kdákavou věrohodně doložila, že ruská vláda takový krok (invazi) vážně zvažuje a operativně plánuje buďto  začátkem, uprostřed nebo koncem ledna (problém je, že se přesně neví, který rok).  Jde totiž o to, aby NATO a její spojenci byly na to připraveni a nebyly zaskočeni. On Putin je prý liška, vlastně medvěd všemi medy mazaný (ale očkován je Sputnikem V). Otázka ovšem je, jestli prezident Vladimír Putin, kromě zájmu o občany ruské národnosti žijících na východě Ukrajiny, má RF o Ukrajinu vůbec faktický zájem, že by byla schopna na ní vojensky zaútočit, když by po útoku trvající max. 2-3 dny zbylo jen cosi, co bylo kdysi Ukrajinou. USA a NATO by jen na to koukali a nevěřili svým očím, protože oni by po této zkušenosti již do vojenského konfliktu s Ruskem určitě nešli. Pokud ano, nebude vítěze, ani poražených, jen miliony mrtvých v USA, Evropě, a části Ruska.

3.7 20 hlasy
Hodnocení článku
33 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Milan
Milan
před 2 lety

Teď už se jen čeká, až americké straně dodá informace Čoudelka. Hlavně potřebujou vědět, kde se vynacházej Čuk a Gek. Aby nekontaminovali Bidenovi pampersky novičokem, to by byl průser.

mikkesh
mikkesh
před 2 lety
Odpověď uživateli  Milan

Obávám se, že nemá čas. Vachmajstr Koudelka právě honí agenty v Putimi po peróně. A naše vojenská rozvědka, od času kdy jí úspěšně řídila kantýnská, ještě nepřišla na to co má vlastně dělat.

mikkesh
mikkesh
před 2 lety

Bodejď by v Novinkách.cz neměli chlapci přesné informace. Vypadá to totiž, že právě tam je štáb NATO. Stoltenberg hledá zase nějakého vypaseného černouška s ampulkou plnou cukru, se kterou ten blb musel mávat v OSN a vydávat jí za zbraň hromadného ničení. No, ale důvod někde pomlátit milion lidí byl na světě. Ovšem teď… Číst vice »

zemedelec
zemedelec
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

Něco podobného mne napadá také,buď se chtějí zbavit Ukrajiny včas,než tam začne krveprolití mezi místními.Proto ty provokace,zvěsti o napadení Ukrajiny.

Primak
Primak
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

Stoltenberg nikoho takového najít nemůže, neb Powell je nenahraditelný, jak řek jeho kolega min. války Lloyd Austin: “Powell je irreplacable”, ve lhaní?

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

Omyl vážený pane. Za prvé to není tisíc km ale nějakých cca 500 – 600 když vezmeme v úvahu že pro ruská je oblast již od Mariupolu (snad to mám dobře ten název ). Za druhé by vznikl pás důležité suché cesty, což je vždy výhoda a nebyl by to pásek uzoučký.… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Suchou cestu myslím na Krym.

mikkesh
mikkesh
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Promiňte, spletl jsem se. Z Bielolucka na východě Ukrajiny do Reni na západě Oděské oblasti to opravdu není 1000 kilometrů. Je to pouhých 1250 kilometrů. No a ohledně hloubky toho území – nudle je pořád nule. To nebezpečí pro Banderovce je, výbuch nespokojenosti ve jmenovaných oblastech. Pak přijde domino a konec státnosti. Bez… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

Asi budete spíš Mikeš než mikkesh.

mikkesh
mikkesh
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Neprůstřelný argument. No ale pravda, tolik jako Mikeš samozřejmě nevím. Ale 1+1 dohromady dám.

Lubez
Lubez
před 2 lety
Odpověď uživateli  mikkesh

No samozřejmě, šířím zde polopravdy a po přistižení jsem plný arogance. Opět to bude nepřesné v té vzdálenosti ale to už je detail. Nikdy se ze strategie neobsazuje nudle ale území potřebné a dostatečně zajištěné. Ohledně té vody jde pane hlavně o Dněpr a přehradu Kachovka a zásobování vodou Krym. Což je dnes sabotováno ze strany ukrajiny.… Číst vice »

mikkesh
mikkesh
před 2 lety
Odpověď uživateli  Lubez

Není třeba se omlouvat, nevidím z Vaší strany nic agresivního. Mongolsko jako příklad, jsem uvedl proto, aby bylo jasné, že Rusko nenapadá ani bezbranné, natož potom ty, co by muselo živit. No a voda na Krym samozřejmě, po Ukrajinském porušení mezinárodního práva, problém je. Už to Rus řeší. Bude to drahé, ale pořád… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Okamura: Demoblok i hnutí ANO se v hlavních bodech covidové diktatury shodnou
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Okamura-Demoblok-i-hnuti-ANO-se-v-hlavnich-bodech-covidove-diktatury-shodnou-687173

Plán války s Ruskem. Podrobný. Unikly výpočty, z nichž přechází zrak
https://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Plan-valky-s-Ruskem-Podrobny-Unikly-vypocty-z-nichz-prechazi-zrak-687102

Ovčáček se z toho vyspí, Rakušan s Adamovou ne. Štěpánek neunesl chování členů nové vlády
https://cz.sputniknews.com/20211219/ovcacek-se-z-toho-vyspi-rakusan-s-adamovou-ne-stepanek-neunesl-chovani-clenu-nove-vlady-16907084.html

Ludvik
Ludvik
před 2 lety

Po převzetí ruských “návrhů” k zajištění bezpečnosti ve světě a v Evropě zřejmě mají v současnosti vládní elity v USA, ale i v Evropě, zcela jiné starosti. Jak z toho, “bez ztráty kytičky” ?!

basos
basos
před 2 lety

ono to bude zalezet na tom jak to Rusove udelaji. Vzpominam si na “incident” ktery se pred dost lety prihodil na Rusko-Cinskych hranicich u reky Usuri, ci tak nejak. tenkrat totiz CLA – cinska armada napadla Rusko v te oblasti, a pak to najednou ustalo, a teprve pozdeji se (za morem) objevilo ze Cinska… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Vaše komentáře nejsou nejhorší, jen by jste mohl vynechat ty Rusáky. Je to hnusné pojmenování a jistě by se našlolepší.

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  tomaskova

Berte to tak, že je to zažité pejorativum z dob reálsocialismu (před kterým Bassos zdrhnul k Amíkům) a tam jim sichr taky jinak neřek. No a když se vrátil, tak holt starýho psa novejm kouskům nenaučíš. A Bassos pamatuje doby, kdy Mrtvý moře bylo teprve nemocný a slepý střevo ještě vidělo, tak to je pak těžký.… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  Milan

Heršvec, basos, jedno es, nějak mi to splynulo s bossem. Ach jo.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Milan

Hele Milane, ses fakt hodnej, ze se vo mne beres, a dekuji ti za to z celyho srdicka kery mi jeste jakz takz funguje, a dal bych ti s chuti pusu, ale Bohuzel jsem furt jeste heterak, sice tak nejak nefunkcni, myslim ze jsem to zde uz kdysi vykecal. Takze dik….ale skutecne mne kakaji… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  tomaskova

Jo, holka to mas tezky, jsem polovzdelanej negramot, takze jakekoliv lepsolidsko Fialkovske peskovani me nicotnosti nema cenu, cili je to k lejnu, jsem totiz uz mooc starej. Proste “you can’t teach old dog new tricks” takze vidis ze sem dokonce tak trosku znalej kultuuurnich jazyku. ale vazne, nerikam nikomu jak se… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Tak a máš to. Dostals čtyřku z mravů a jsi lotrando s kterým se nemluví a se nečte. Tak se koukej polepšit!
Hele, a jak bys navrhoval říkat Slovákům jinak? Slovové? Nebo Slovi?
S pozdravem “Sranda muší bejt i kdyby fotra ovakcinovali.”

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Milan

Milane, ohledne te 4 z mravu, je to dostatecna, a s ni jsem udelal no vlastne s dvema maturitu, a mam maturitni glejt. Pro informaci, obe 4 byly pocty (tedy matika integraly jsem proflakal v hospoode, a druha byla Rustina, kterou jsem udelal na flaskach Moskovskyje, Rustinarka – nastojascija Ruska, charosaja barysna, mi maaturitni praci napsala a ja… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Co mi smráďata vylétla z hnízda, tak nemám ánunk, a pak jsem viděl stromek jen u kamarádek, když jsem zrovna nějakou měl a byl pozván. Ba dokonce ani větévku nemám nikdy doma. Ale kdybych měl životní družku jako ty, určitě bych jí taky chtěl udělat radost a měl vánoce se stromkem a tak. Ale jen pro… Číst vice »

Jarin G.
Jarin G.
před 2 lety
Odpověď uživateli  tomaskova

Možná, že jen netuší, že ten národ se nejmenuje Rusácí, ale Rusové. Pro mě takový komentář po 1. Rusácích končí a dál už nečtu! Pro mě je to podobné, jako když někdo píše o Čecháčcích, také urážlivé, zejména když se to netýká jednotlivců, ale celého národa. Až bude komentovat slušně, budu ho číst a přemýšlet… Číst vice »

Naposledy upraveno před 2 lety uživatelem Jarin G.
Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Mě by doteď zajímalo, co se tam tehdá odehrálo. Pamatuji si záběry v TV, jak čínské vojsko na ohromném buzeráku trénuje na Sověty karate a jak tam pěstí přerážej nevím kolik už cihel najednou a vzpomínám, jak jsme z té Maovy představy, že umlátěj Rusáky (také jsem sovětům v té době tak říkal, to až… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  Milan

(rovněž zcela nevylučuji, leč nemyslím si, že solncepjok, tedy TOS-1, měl Rus v té době už k dispozici; první testy proběhly, nemýlím-li se, až o dvacet let později), a poslední je ta sovětská ofiální. Dle ní povolali sověti na pomoc motostřeleckou divizi vyzbrojenou raketami BM 21, která to tam smetla – přes 700 Maových… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  Milan

hele Milo, tenkrat jsem byl jeste za morem, a tam nekde (no sem tak trosku senilni) se tenkrat kecalo o nejake suprzbrani kterou Rusaci Kitajce NAJEDNOU zlikvidovali, ale nuklik to nebyl, takze fakt myslim ze to byl ten spray jak ho psouknou nekam, nechaji rozprasit a pak to zapali, a zezere to kyslik, ale… Číst vice »

Milan
Milan
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Nojo, ale ten sprejovej sajrat testovali až o dvacet let pozdějc, proto si myslím, že je vyzmizíkovali laserem. To přece víš co je ne? Jestli ne, tak si to vygúgli.

cablik
cablik
před 2 lety

Česky řečeno USA čeká bankrot dolaru a válkou by se chtěli zahojit. Putin to ví a počká až samy padnou na hubu.

tomaskova
tomaskova
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Přesně jak říká Pjakin. Je třeba to protáhnout v čase a bude vše vyřešeno.

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

cablo

tu o chcipajici kobyle znas?????

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Jasně proto tak kolem sebe kopou.

kolokol
kolokol
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

Jo, tu známe. Ale ona opravdu nakonec chcípla.