Hrozba pro naše školství: pilně pracující Gazdík

Máme, jak známo, nového ministra školství. Jde o Petra Gazdíka, politika STANu, někdejšího učitele na základní škole v Bánově, později starostu obce Suchá Loz na  Uherskohradišťsku a ještě později poslance politické strany STANu.

Všichni ho z jeho vystoupení na TV obrazovce známe a nejvíc nás asi zaujala jeho nejistota a plachost, jichž si je jejich nositel dobře vědom, a ve snaze tento svůj hendikep vymazávat a dělat na veřejnost dojem muže rozhodného a schopného, nasazuje do svého jednání i řeči cosi jako neustálou rozdurděnost a podrážděnost (v tom nápadná podobnost s novým ministrem financí Stanjurou), které ovšem nejpůvodnější dojem jeho nejistoty nezmenšují, ale spíše ji jen ještě víc a plastičtěji zdůrazňují.

Následující otázka se nabízí sama sebou. Je Gazdíkova nejistota opodstatněná, čili má základ v jeho uvědomění si skutečnosti, že se pod vlivem nepřirozených politických okolností ocitl tak vysoko, kde je, a kde by dle svých schopností nikdy a za žádných okolností neměl být, anebo je jeho podcenění sama sebe jeho omylem, protože on je přece člověk schopný a pro úřad, do něhož právě nastoupil, plně způsobilý?

Myslím, že na tuto otázku není ani třeba odpovídat, protože odpověď nabízí skutečnost, že za celou dobu Gazdíkova působení v politice (2009 – 2022), od něj ještě nikdo neslyšel nic rozumného či lidsky srozumitelného, což lze považovat za skutečný výkon, a z jeho činů uvízlo v paměti mnohých snad jen to, jaký protiruský skandál, mířící téměř až k našemu vypovězení války Rusku, dokázal tento muž vyvolat, když letištní personál moskevského letiště Šeremeťovo zcela oprávněně (na palubě se nacházelo víc lidí, než jak bylo uvedeno na celní soupisce), na pět hodin zdržel odlet českého speciálu s českou delegací, vedenou právě pojednávaným Gazdíkem, do Uljanovska.

Dnes už má ovšem Gazdík před sebou výzvy daleko vznešenější a vrtošiví novináři se jej tedy ptají, jaké pedagogické směry a postupy hodlá ve své práci ministra prosazovat. A ministr odpovídá tak, jak by asi odpověděl každý, kdo si takovouto otázku sám nikdy nepoložil, a když tedy náhle padne, nezbývá mu nic jiného, než odpovědět na ni tak zvaně z voleje: hodlá prý dbát o to, aby se vyučovaná teorie bratřila více s praxí. A dále se prý bude snažit, aby příští podoba maturit vydržela aspoň deset dalších let.

Nuže uvidíme. Ale tak, jak  už ministra a jeho názory známe, víme určitě jen jedno. Naše školství a tím i budoucí vzdělanost národa bude před ještě hrozivějšimi otřesy a kalamitami, než je současná  inkluze, tím zabezpečenější, čím zahálčivěji a bez vlastních nápadů a iniciativy bude ve svém novém úřadě působit čerstvý ministr Petr Gazdík.

3.5 32 hlasy
Hodnocení článku
13 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
blafomet
blafomet
před 10 měsíci

Připomíná mi Hurvínka.Ale Hurvínek ač dřevěný byl chytřejší.Díky pane Kirschnere.

Lev Prchala
Lev Prchala
před 10 měsíci

Kdyby si před cinknutejma volbama dali tihle vlastizrádci heslo “”Heim ins Reich,případně ještě hlouběji a radostněji k vymytí mozků dětí z Čech,Moravy a Slezska””,tak by bylo KŘIŠŤÁLOVĚ JASNÉ A PRAVDIVÉ ALESPOŇ JEJICH POVOLEBNÍ KONÁNÍ….jak by výsledky dopadly pod kontrolou lžisOUDce Rychtzského je věc jiná.

vera havrankova
vera havrankova
před 10 měsíci

Jo, to je jeden a druhý, ještě větší darebák – muzikolog- přináší jen zlo!

Hokarc
Hokarc
před 10 měsíci

Pokud má, pan ministr, tou praxí, na mysli, to neustálé překrucování dějin a přejímání západních hovnot, pak se nejspíš asi přetrhne, aby se teorie s praxí bratřila.

SunTzu
SunTzu
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Hokarc

Podle fota, se vybavuje dávné představení Vodňaského / Skoumala – “S úsměvem idiota”.

Mira
Mira
před 10 měsíci

Gazdíka jsem nevolil, nikdy mi nebyl sympatický, ale teď se přiznám, pozitivně u mě zabodoval, když si vzal za náměstka bývalého ministra Plagu. Tak bych si představoval návaznost funkcí, ať už si to každý vysvětluje po svém jak chce.

jbskalensky
jbskalensky
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  Mira

Já je znám oba.Gazdík si Plagu vzal z naprosto racionálního důvodu.Bude mu krýt záda, aby tam vydržel co nejdéle. A při té příležitosti si zahrál na demokrata, proč to nevyužít,že. Gazdík byl radním pro školství ve Zlínském kraji, pokud se nepletu, a s Plagou si docela notovali. Nikdy jsem nezaznamenal, že by se spolu o něco… Číst vice »

basos
basos
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Skostvi po 89 zde stalo za lejno (snazim se byt slusny) podivejte se, kolil “lepsouniversit” tedy bez matematiky a fyziky vyrostlo po Cechach jen na Zizkove (to je v Praze) vyrostly dve nalejvarny za nase dane.

Pokud se pamatuji, tak Andrejko kdysi rikal ze s tim neco udela, a a a a .. no vlastne udelal – tedy nic,

Anonym
Anonym
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  basos

Stav, který během této vlády nastane, se dozajista nedá srovnat s tím, co bylo. To bude masakr. Zatím byla jen připravená půda. Z toho se již nikdy nemůžeme vzpamatovat. Na hloubku a sílu vzdělávání není žádný tlak. Naopak. Vrátit věci zpátky nepůjde. Kdo si zvykne flákat se, toho k práci nikdo nepřesvědčí.

frajava
frajava
před 10 měsíci
Odpověď uživateli  jbskalensky

Ještě větší zvrhlost než inkluzi šíří (nebo nešíří ale důsledně po nabytých zkušenostech praktikují) ti někteří a některé “učitelské kádry,” kdy cynicky a tvrdě jen učí a nevychovávaji s tím,že vychovávat smí prý jen rodina, prý jim to i někteří rodiče zakazují..co na to Gazdík,.. to jsme to dotáhli do sraček co tady nikdy nebyly !!

cablik
cablik
před 10 měsíci

No jo zas jeden co dostal funkci jen za příslušnost ke straně něco jiného je učit a něco jiného je starat se o celý resort školství. Stejný typ člověka jako Sobotka.

zhnuseny
zhnuseny
před 10 měsíci

Byli jsme kdysi s rodinou na dovolené na Moravě. Bylo to moc fajn. Asi nejvíc jsem si užíval skutečně příjemných lidí kolem. Nedalo mi to a jednou, při skleničce vína jsem se jednoho číšníka zeptal: “Vy jste tady všichni moc fajn lidi. Čím to, že když v Čechách potkám kreténa, je každý druhý z Moravy”… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 10 měsíci

Další hrobař vzdělanosti národa.
Kdopak ví, kolik má on pohlaví a jaká?