Viktor Orbán: Vláda má povinnost bránit své občany před EU

Maďarský stát má povinnost bránit občany proti útokům na jejich identitu, a to v případě, že tyto útoky vyplývají z rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie.

Zdroj: stránka Petra Hampla

Soudní dvůr Evropské unie v rozporu s maďarskou ústavou rozhodl, že Maďarsko musí na své území vpustit migranty, kterým dosud bránil ve vstupu plot a maďarská pohraniční stráž. Naše pohraniční stráž migrantům vstup nepovolila. Těm, kterým se podařilo vstoupit nelegálně, nebylo dovoleno zůstat na maďarském území. Ti, kteří chtěli požádat o azyl, museli své žádosti podat mimo území Maďarska.

Maďarská vláda se tedy obrátila na maďarský ústavní soud s otázkou, jak má dále postupovat. Ústavní soud vydal tři rozhodnutí.

Za prvé. Potvrdil, že vláda musí hájit ústavní identitu Maďarska i tehdy, když je to v rozporu s rozsudkem Soudního dvora Evropské unie.

Za druhé. Konstatoval, že pokud orgány EU nevykonávají sdílené pravomoci efektivně, mohou je vykonávat maďarské orgány.

Za třetí. Prohlásil, že na vztah mezi migrací a lidskou důstojností je zapotřebí pohlížet nejen z hlediska migrantů, ale také z hlediska historického obyvatelstva země.

Argumentace ústavního soudu je složitá. Jejím jádrem je lidská důstojnost – to je něco, co se v dnešní Evropě vidí jen zřídka.

Mezinárodní soudy se při obraně lidské důstojnosti vydaly stejnou cestou jako pokrokové evropské společnosti obecně. Vytrhly jednotlivce z jeho přirozených národních, jazykových, kulturních, rodinných a náboženských společenství. Popírají, že příslušnost k takovým společenstvím je součástí identity člověka, a tedy i složkou jeho lidské důstojnosti. Popírají, že příslušnost k takovým společenstvím poskytuje přirozenou ochranu základních práv. Pohlížejí na jednotlivce jako na abstraktní entity, které mohou žít kdekoli, mluvit jakýmkoli jazykem nebo se modlit k jakémukoli bohu.

Tradiční společenství se tak stávají zcela bezbrannými. Stojí proti nim nejen progresivistická politika, ale také porozumění právu. Evropané jsou připravováni o právo rozhodovat, s kým chtějí ve své zemi žít – a to dokonce i v případě, že masová migrace vede k rozpadu toho tradičního společenství, které tvoří základ identity jednotlivce. V konečném důsledku jsou tak Evropané zbaveni práva na svou zemi zemi, svůj jazyk, svou kulturu, svou rodinu a svého Boha.

Rozhodnutí maďarského ústavního soudu se proti tomu staví. Odmítá rozvrácené pojetí lidských práv a staví je zase zpět na nohy. V tomto světle bychom si měli přečíst, co rozhodnutí říká o pravomocích Evropské unie a suverenitě Maďarska. Maďarský stát má povinnost bránit občany proti útokům na jejich identitu, a to v případě, že tyto útoky vyplývají z rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie nebo z nedostatků při výkonu pravomocí EU. Společenské prostředí nesmí být měněno bez demokratického mandátu.

Maďarský ústavní soud tak konstatoval, že Maďaři mají právo na svou vlast.

Převzato z Orbánova blogu About Hungary

2.8 33 hlasy
Hodnocení článku
19 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
kolokol
kolokol
před 21 dny

Moc užitečný článek. Jako sociolog nám pan Hampl pěkně objasnil v čem spočívá ta naše identita, a co by ji mohlo rozvrátit. Evidentně Evropskému soudnímu dvoru chybí znalosti z tohoto oboru. No, to je ale veliké mínus pro práci takové instituce, jejíž verdikty se dotýkají právě celých sociálních vrstev, o jejichž blaho by měla… Číst vice »

Naposledy upraveno před 21 dny uživatelem kolokol
Hokarc
Hokarc
před 22 dny

Premiér Fiala bude mluvit a jednat jako Orbán. Tedy, pokud mu tu Brusel nařídí. A to bude, jak známo, na svatého Nikdejše !

adam
adam
před 22 dny

Počkám na výsledek blížících se maďarských parlamentních voleb a pokud opět vyhraje Orbán, tak vrazím své úspory do nákupu nějaké vhodné nemovitosti v Maďarsku a tradá. Maďarsky se naučím, slovník už mám…

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 22 dny
Odpověď uživateli  adam

Nejrychleji se jazyk učí s nějakým pěkným “slovníkem do postele”.

cablik
cablik
před 21 dny
Odpověď uživateli  adam

Hmm mám to kousek k Polákům navíc mluví podobným jazykem ale přeci to nemůžeme vzdát a utéci. Notabene když je jen otázka času kdy se to zadlužené impérium rozpadne. Pak se bude muset začít od začátku.

Lubez
Lubez
před 22 dny

Ústava každé země, už pouze z principu ústavy, musí být nadřazena nad jakýmkoliv zákonem nějaké unie. Jinak to nemůže být ústava.

anti Havel
anti Havel
před 22 dny
Odpověď uživateli  Lubez

Vy žijete pře rokem 1989 kdy bylo Československo zemí PRÁVA,SVOBODY A DEMOKRACIE!

anti Havel
anti Havel
před 22 dny
Odpověď uživateli  anti Havel

Oprava
P.S.
Žijete ve vzpomíkách……

SunTzu
SunTzu
před 22 dny
anti Havel
anti Havel
před 22 dny
Odpověď uživateli  SunTzu

To je stejná 3,14 ča jako Jourová….obě ty zdechliny měly bručet na doživotně na Mírově ve zostřeném režimu!

maxim
maxim
před 22 dny
Odpověď uživateli  SunTzu

Domina Bradáčová s poslušným Blažkem, to bude groteska … Už si nepamatuji co se v parlamentu projednávalo, ale Blažek jako zpravodaj se neustále chodil ptát Bradáčové jako žáček paní učitelky co má říkat a dělat, je na to kamerový záznam …. Také to prozrazené zdokumentované setkání spiklenců v restauraci před několika lety …. Bradáčová,… Číst vice »

maxim
maxim
před 22 dny
Odpověď uživateli  maxim

Ministr Blažek bude z toho všeho na vrcholu blaha …

cablik
cablik
před 22 dny

Jo být Maďar nebo Polák tak jsem v klidu tady um nás jim budou skákat do (__!__) a náš ústavní soud by se postavil za EU.

anti Havel
anti Havel
před 22 dny
Odpověď uživateli  cablik

Pšonek miluje amiokupanta a chtěl nás v rpce 1938 napadnout dřív,než Hitler,takže klídek,to není a nebude můj spojenec NIKDY!

cablik
cablik
před 22 dny
Odpověď uživateli  anti Havel

Bohužel je potřebujeme obě země nás chrání před migrací a dalšími liberálními zhovadilosti.

anti Havel
anti Havel
před 22 dny
Odpověď uživateli  cablik

Maďar ano,Pšonek se otočí kdykoliv amiokupant pískne a to opravdu NENÍ SPOJENEC V NIČEM!
Ale mohl by muhramr….ům dodávat jejich BÁJEČNÉ ,zdravotně neZÁVADNÉ pOTRAVINY!.-))))

maxim
maxim
před 22 dny

Sociologové by si měli udělat pořádek v používaných termínech a pojmech … Kritizovanou “protinárodní” politiku nelze označovat za politiku progresivistů (progresem je míněn prospěšný pokrok) …, ,ve skutečnosti se jedná o zhovadilou politiku liberalismu …, Liberalismus postihla stejná zhovadilost jako v minulosti socialisticko komunistické hnutí, přičemž sociální demokraté minulosti byla stejná hovada jako liberální… Číst vice »

Lubez
Lubez
před 22 dny
Odpověď uživateli  maxim

Poprosil bych neurážet hovada.

anti Havel
anti Havel
před 22 dny

Vláda ano,ale my nějakou vládu máme?????
V Čechách vládnou vlastizrádní poskoci ze slepence pěti pidistran.Vláda byla naposledy za Jirky Paroubka!