Vládnoucí “elity” Západu jsou skutečně hloupé!

Upřímně řečeno, zdá se mi, že šílenci z 3B+PU zcela ovládli Impérium, a historie ukazuje, jak dobře to dopadne pokaždé, když se tito “géniové” a “hyeny” zapojí do mezinárodní politiky.

Na horní fotografii jsou příslušníci jedné z těžkých ruských výsadkových divizí s transportním letounem v pozadí. Zasahovali např. proti džhádistům v Kazachstánu.

Nejprve se ale podívejte na toto:

Ruské velvyslanectví v Londýně ve středu sdílelo článek z The Telegraph, podle kterého americký prezident Biden požádal o pomoc meterology, aby mu předpověděli (na základě vhodného počasí), kdy pravděpodobně Rusko začne ofenzívu na Ukrajině. Rusko reagovalo, že by bylo lépe, kdyby Biden zaměstnal astrology.
Jen bych dodal, že myslet si, že ruská zima může zabránit ruské armádě v boji, je prostě dechberoucí hloupost. Jelikož však The Telegraph může zveřejnit takový nesmysl, ukazuje to, že i široká veřejnost na Západě je zblblá nad rámec záchrany a lze ji bez mrknutí oka nakrmit jakoukoli blbostí.

Zatímco se vůdci (již mrtvého) Impéria radí s meteorology (nebo dokonce astrology?), zcela jim uniká základní realita moderního válčení. Ti si zřejmě neuvědomují zejména tři základní skutečnosti:

  • Moderní válka je vedena především zbraněmi dlouhého dosahu, a proto je manévr palbou mnohem důležitější než manévr vojenskou silou (pěchotou).
  • Moderní válka klade velký důraz na integrovanou protivzdušnou obranu, která spolupracuje v rámci automatizovaných systémů řízení boje. Moderní rakety protivzdušné obrany mohou sestřelovat cíle vzdálené několik set kilometrů. Žádný západní systém protivzdušné obrany nedokáže zastavit hypersonické zbraně.
  • Moderní válka je především nelineární, to znamená, že se podobá spíše fotbalu než americkému fotbalu: každý hráč (například taktická skupina praporu) “sleduje/oponuje” jinému hráči, místo aby se snažil držet linii a bránit území.

Ti, kdo si myslí, že Putin připravuje útok ve stylu druhé světové války, jednoduše vůbec nerozumí modernímu válčení.

Na závěr bych rád uvedl dvě drobné poznámky:

Strategická vs. operační/taktická mobilita

USA mohou velmi rychle rozmístit vojenské síly prakticky kdekoli na planetě, kde chybí moderní protivzdušná obrana. To znamená, že z hlediska strategické mobility zůstávají USA lídrem v nasazení lehkých sil velmi daleko od domova.

Ruské mobilní síly jsou mnohem těžší než jejich americké protějšky. Ruská výsadková divize je plně mechanizovaná a má vlastní dělostřelectvo, obrněnou techniku, EW (electronic warfare) atd.. Tato hmotnost znemožňuje Rusům použít například letouny IL-76 nebo An-124 k nasazení takové výsadkové divize (nebo brigády či dokonce praporu) někde v daleké Africe nebo Latinské Americe. Touto obětí strategické mobility však Rusko dosahuje operačně-taktické mobility, o které si země USA/NATO mohou nechat jen zdát. Jednoduše řečeno, Rusko nemá prostředky na to, aby rozmístilo plnohodnotný pěší prapor někde ve vzdálené Paraguayi, ale má prostředky na to, aby přepravilo velké výsadkové síly (až několik divizí) kamkoli uvnitř Ruska (to se týká zejména sil určených jako “záloha vrchního velitele”) nebo, velmi zhruba, do vzdálenosti asi 1000 km od ruských hranic. Po vylodění budou mít tyto síly nejen palebnou sílu, v jejíž získání mobilní západní síly nemohou jednoho dne ani doufat, ale mohou se také rychle přemístit, protože jsou, jak jsem se zmínil, zcela mechanizované (přesun Rusbat z Bosny do Prištiny na Kosovu /jaro 1999/ je dobrou ilustrací tohoto typu schopnosti).

Vše výše uvedené má ukázat, jak naprosto hloupé jsou všechny diskuse o tom, že ruské síly jsou 100, 200 nebo dokonce 400 km od ukrajinských hranic. V případě potřeby by Rusko mohlo snadno přesunout velmi velké síly (opět plně mechanizované) k ukrajiským hranicím nebo dokonce na nacisty ovládanou Ukrajinu. Nevěřím, že mají takové plány (protože Rusko má mnohem lepší možnosti), ale Rusko má rozhodně možnost velmi rychle posílit 100k vojáků, kteří jsou údajně v současné době ve vzdálenosti 400km od ukijských hranic.

Kuba, Venezuela, Nikaragua atd.

Slyšel jsem mnoho spekulací o rozmístění ruských raket (nebo sil) ve stylu “kubánské krize” buď na Kubě, ve Venezuele, Nikaragui nebo v jiných spřátelených zemích Latinské Ameriky. Nikdy bych neřekl nikdy (Putin rád překvapuje), ale podle mého názoru kromě znovuotevření ruské zpravodajské základny v Lurdech Rusko rakety v žádné z těchto zemí skutečně nerozmístí. Existuje k tomu několik důvodů:

  • Rusko nepotřebuje své rakety nikam přesouvat, protože nyní má k dispozici prostředky k zasažení celé kontinentální části Spojených států širokou škálou zbraní dlouhého doletu.
  • Všechny tyto země jsou do jisté míry nestabilní a otázka ochrany pokročilých ruských zbraňových systémů (nebo sil) před možnými politickými nepokoji je bolestí hlavy, kterou nikdo v Rusku nepotřebuje.
  • Rozmístění zbraňových systémů sil ve svrchované zemi vyžaduje úzké konzultace a jednání s hostitelskou zemí (včetně tzv. SOFA). Proč bychom měli podstupovat tyto bolestivé kroky, když Rusové mohou jednat jednostranně bez konzultace s kýmkoli?

A konečně, Rusko může nejen ohrozit kontinentální Spojené státy, aniž by do toho byla zapojena jakákoli třetí země, ale může ohrozit americké zájmy i tam, kde jsou nejzranitelnější: v zahraničí (zejména v CENTCOM a v Dálném východě Asie a Tichomoří). Osobně velmi doufám, že se dočkáme skutečně významných dodávek ruských zbraňových systémů jak do Íránu, tak do Číny. Jak již bylo řečeno, pomoc latinskoamerickým zemím, jako je Kuba, Venezuela, Nikaragua, Bolívie, Chile nebo jakákoli jiná země bojující za svou suverenitu, by byla velmi dobrým nápadem. Zejména Kuba by měla prospěch z moderní ruské protivzdušné obrany a schopností EW.

Zatím si raději poslechněme o “pekelných sankcích” a dokonce o “osobních sankcích proti Putinovi” nebo o tom, jak si ruské tanky neumějí poradit se sněhem (nebo blátem) přesně na tom samém místě, kde SSSR za druhé světové války porazil sjednocenou Evropu pod Hitlerem nebo předtím sjednocenou Evropu pod Napoleonem.

Upřímně řečeno, zdá se mi, že šílenci z 3B+PU zcela ovládli Impérium, a historie ukazuje, jak dobře to dopadne pokaždé, když se tito “géniové” a “hyeny” zapojí do mezinárodní politiky.

A nakonec opravdu doufám, že se Rusku konečně podaří ochránit LDNR před ukronacisty, ale BEZ přímé vojenské intervence na Ukrajině (nemám problém s popíranou nepřímou snahou pomoci LDNR). Taková neinvaze by byla největší noční můrou anglo-sionistů a já pevně doufám, že se jim to podaří!

 

The West’s ruling “elites” truly *are* stupid! , napsal The Saker, vyšel 14.1.2022 na thesaker.is. Překlad v ceně 362 Kč Zvědavec.

3.7 24 hlasy
Hodnocení článku
5 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
blafomet
blafomet
před 2 lety

Sto tisíc Ruských vojáků u hranic s Doněckou a Luhanskou republikou je v podstatě morální podpora,nikoliv hrozba Ukrajině:tam nebudou bojovat ruští vojáci.

cablik
cablik
před 2 lety

Však to furt píšu žádné manévry obrněných divizí se konat nebudou na to nemůžou přistoupit. Mají zbraně co dosáhnou za oceán na ty nejhorší hypersonické zbraně ukončí válku rychle.

danny
danny
před 2 lety

Předloni v jednom z rozhovorů na ukrajinském webu (provládním!) ukrajinský NGŠ při ukončení své funkce poskytl rozhovor, kde mimo jiné řekl: Nesmíme zapomínat na to, že čas letí. Domobrana (opolčenie) samozvaných republik je domobranou už jen podle jména. Jde o plnohodnotnou armádu. Z chlapců jsou již muži, kteří nevyrostli na Ukrajině. Důstojníci absolvovali ruské… Číst vice »

zemedelec
zemedelec
před 2 lety

Proto USA buduje základny všude po světě,hlavně včas tam dopravit voj,techniku,pak lze vojáky dopravit na toto území dost rychle a jen přesednout do techniky,to je určitá výhoda pro USA.Jim stačí mít na těch základnách několik vojáků,kteří tu techniku udržují a hlídají.

tomaskova
tomaskova
před 2 lety
Odpověď uživateli  zemedelec

Existují ovšem zařízení, která dokážou ve vteřině vypnout veškerou satelitní síť a jak budou ušáci bojovat bez velení? Poštovní holubi to jistě nezvládnou.