Oni to dokážou

Daniel Sterzik-Vidlák
Daniel Sterzik-Vidlák

Tak jsem si včera se zájmem přečetl rozhovor s pirátským ojroposlancem Mikulášem Peksou o henté skvělé zelené budoucnosti. Článek se včera objevil několikrát v diskusi a protože opravdu stojí za to, zde ho máte: 

Hned vzápětí se objevila druhá perla od Lipavského. Také ji nemohu vynechat:

Vlastně k tomu není co dodat. Jen se Vidlácky zamyslet:

Hele, oni to fakt dokážou. Oni opravdu tu Evropu zničí. Tohle není poklonkování velkým penězům, tohle není služba nějakým neznámým loutkovodičům, kteří mu zaplatili kampaň. Tohle je nefalšované nadšení, nefalšovaná plnohodnotná a hluboká víra. A víra (jak známo) hory přenáší.

Jeden kamarád mi nedávno říkal, že můj blog je sice hezká věc, ale k čemu je mobilizování důchodců? Ti už nic nevybojují. Mladí budou měnit svět, ti jsou motorem budoucnosti (i když u kormidla stojí někdo jiný)  a mezi mládeží nemám kdovíjakou čtenost. Má pravdu. Jenže z toho bohužel plyne, že se tihle mladí, krásní a chytří budou muset po statisících umírat někde v ruských stepích nebo v městských džunglích.  Oni to prostě dokážou. Oni si myslí, že to dělají dobře, že je všechno v nejlepším pořádku, že se jim to daří. Když se podívám na Lipavského v blembáku a neprůstřelné vestě, on opravdu věří tomu, že zachraňujeme Ukrajinu, že máme navrch a že jeho solidární gesto dělá Putinovi těžkou hlavu.

Oni do toho půjdou. Půjdou jak do války proti Rusku, tak i zároveň do války proti CO2. Oni to dělají z víry! Z víry! To je ta podivná věc v hlavě kvůli které se jacísi vyznavači Mohameda  vyhazují do povětří.  Už se nedivím, že tady chtějí tu islámskou migraci. Vždyť mají v hlavě přesně to samé. Z víry jsou schopní vypnout mozek, z víry jsou schopní zničit starý svět aniž by měli nějaký nový. Oni skutečně nefalšovaně, upřímně a cele věř í tomu, že zničením rodiny i národa, zničením průmyslu i energetiky a bojem proti Putinovi dosáhnou lepšího světa. A když jim řeknete, že by měli nejprve někde postavit alespoň kousek toho nového světa  a ukázat nám tím, jací jsme břídilové, tak to nejde.  Starý svět totiž tomu novému brání.

Věří tomu stejně upřímně jako Mohamed, Lenin či Mao a jeho rudá mládež.

A já musím bohužel konstatovat, že i důsledky budou podobné. Jednak mají našlápnuto k převzetí politiky, protože jejich soupeři se zatím honili za kovidem, jednak oni sami jsou dost blbí, aby nevěděli co činí. A až se jim to nebude dařit, což při téhle inteligenci fakt nebude trvat dlouho, tak budou muset nějak zdůvodnit svůj neúspěch. Myslíte, že někdo z nich řekne, že se prostě spletl, že fyzika se nedá okecat, že přírodě neporučíš a její zákonitosti se nedají zlomit? Ne, řeknou, že za to může vnitřní nepřítel, sabotáže, nedostatek nadšení. Mohou za to ti, kteří nejsou ochotní se k nim přidat.  Za cara v Rusku probíhalo prý ročně asi deset politických poprav. Za Lenina to bylo třicet pět tisíc politických poprav ročně. Sabotéři a zrádci, kteří kazili komunismus.  Tohle je naše budoucnost. My budeme ti sabotéři a zrádci.

Na druhou stranu – byl to právě Mao a jeho velké skoky vpřed, které zařídily tu dnešní nesmírně skromnou a pracovitou čínskou společnost. Právě tyhle experimenty (kromě spousty mrtvých) zajistily, že čínský proletář je ochoten dělat čtrnáct hodin denně za misku rýže. Proto se vyplatilo tam přesunout celý americký průmysl. Proto se vyplatilo tam přesunout úplně všechno. Proto dneska Čína vítězí i bez velkých bitev. Dláždí si cestu americkými dolary.

Takže si to shrneme – nová nadšená generace, která zničí starý svět ještě dřív než postaví nějaký nový, která z celého srdce, celou svou duší a celou svou myslí věří, že to dělají dobře a správně, kteří mají našlápnuto, protože nevědomost hříchu nečiní a která brzy bude muset svoje neúspěchy omlouvat existencí třídního nepřítele. A tím nepřítelem budeme my. Těšíte se?

Nebojte, ti co to přežijí, tak při tom projeví samé vhodné vlastnosti. Statečnost, skromnost, pracovitost… to se bude hodit, až k nám za dvě generace budou Číňani přesouvat továrny, protože tam to bude samý rozmazlený fracek, co nebude chtít dělat a tady se bude naopak pracovat jako za Dickense. Tihle Peksové a Lipavští to dokážou. Máme jich plná gymnázia, plné vysoké školy, plné mládežnické organizace všech politických stran. Oni nejsou jen u Pirátů. Pamatujete na Feriho v TOPce? takových tam mají víc. Pamatujete na Polčáka ve STAN? Takových tam mají víc.  Jsou i v ODSce, jsou v KDU, ČSSD už zničili… naprosto hladce.

Já vím že se opakuju, ale ono mi přijde opravdu lepší, když si svoje ANO hlídá oligarcha, než kdyby mu to tam za chvíli dnešní mládež převzala a jala se s nadšením budovat nový svět vypínáním elektráren a šturmem na Moskvu. Andrejko alespoň umí počítat. Ale když on ten STBák chtěl, abychom nosili roušky a chtěl dělat lockdowny… to už je lepší ten Fijala, co jen udělal ten pademický zákon že?  To už je lepší podpořit vládu Peksů a Lipavských, protože přece nejsme ovce.

Dneska se poprvé shodnu se všemi těmi líbodémo elfíky, co nám tady tapetují diskusi… Budoucnost je tenhle Peksa, budoucnost je Pekarová Adamová, budoucnost je Válek a jeho pandemický zákon. Budoucnost je grýndýlová a zelená až na půdu. Budoucnost jsou vypnuté elektrárny a nedostupná auta. Budoucnost je Vítek Rakušan a jeho boj proti dezinformacím. Budoucnost je Vrábel a jeho sémantické vize.  A raději se neodvažuju říct, že budoucnost je válka proti Rusku.  A já tu nevidím stovky nadšených mladých a vlasteneckých politiků, kteří by se hrnuli do útoku, kteří by měli velký vliv na mladé lidi, kteří by tvořili skutečnou alternativu. Vidím jen Okamuru, který ukázal, že mu těch jeho deset procent stačí na pohodlné politické podnikání a pak vidím Babiše, kterého ale nemůžeme podporovat, protože nejsme ty ovce.

A proto vyhrává i něco tak obskurně dementního, jako jsou Peksa s Lipavským.

Zdroj

2.6 36 hlasy
Hodnocení článku
12 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Jiriditrich
Jiriditrich
před 2 lety

Strašlivá vize a docela realistická…. krepcici invalidní důchodce nebo zdravotní sestřička jasajici, že sestřelili toho estébáka Babiše, teď s údivem čumí na účty v Lidlu, za benzín nebo topení a to je jen začátek…. inflace 9.9%… a víte co, oni se ti bambulové nepoučí a zase naleti na pohádky z Panama papers nebo jinou pitomost a nechají se… Číst vice »

zhnuseny
zhnuseny
před 2 lety

Jenom v jednom bych vidláka opravil. “ONI do toho určitě nepůjdou.” Oni zalezou deset metrů pod zem. Místo nich půjdou jiní hlupáci umírat v ruských stepích. ONI jsou tím mozkovým trustem planety, který bude potřeba pro reprodukci po vyhlazovací válce.
Nebo si to alespoň o sobě myslí.

cablik
cablik
před 2 lety

Nic nedokáži i když o jsou fanatici stále je v Evropě více normálních lidí než těch pitomců, A rýpat do Okamury též autor nemusel vše se ještě ukáže.

basos
basos
před 2 lety

mily Vidlaku, clanek jsem fakt jen letem prekoukl, rano jsem totiz zahledl zmetka Bartose s Alenkou.. Alenku jsem mival rad, i kdyz byla tenkrat tlusta jak pytel brambor, ale byla chytra… proc ted kdyz trosku zhubla a zacala vypadat jako obezni pani pri tom zblbla s temi infantilnimi fotkami nevim, ale je to mozne,… Číst vice »

basos
basos
před 2 lety
Odpověď uživateli  basos

zminujes se o Pexes, a nejakych obtloustlych a prsatych pindach… i ty jednou jako Mirka se premorfuji z libeznych poloslapek za mlada se zivicich v horizontalni poloze, do radoby uctyhodnych nyni korpulentnich az tlustych dam, ovsem vyraz dama jen v zavorkach….,ve skutecnosti postmenopauzalni vyhasle megery. Jeste bych se chtel zminit o stale pomlouvanych Cinanech, jednoho z nejkulturnejsiho naroda ci… Číst vice »

dedek
dedek
před 2 lety

Klídek. Až to uskuteční, budou první, kteří to tvrdě poznají. Mléko totiž nevzniká v supermarketech. To samé brambory, zelenina, mouka a  ty jejich nouťasy také na něco jedou. Tito debilové jsou všude A v každé zemi. Pak dojde k tomu, že nikdo nikomu nic nedá a neprodá, protože košile je bližší kabátu. Naštěstí ti starší… Číst vice »

Praded
Praded
před 2 lety

Kapitalizmus je založen na parazitování a nedalo se nic jiného očekávat. V podstatě jsem v 89 očekával, že se to do deseti, maximálně do dvaceti let zhroutí. Není to žádná věda, jenom zákon přírody, který lze snadno vypozorovat v přírodě. Který normální zahradník nechá ve své zahradě přemnožit parazity? Tak je to v celém vesmíru.

Ludvik
Ludvik
před 2 lety

Účet za teplo v bytě až 70 tisíc ročně. V některých částech Česka lidé zažívají cenový šok https://echo24.cz/a/SgL6k/ucet-za-teplo-v-byte-az-70-tisic-rocne-v-nekterych-castech-ceska-lide-zazivaji-cenovy-sok “Šokové zdražení se netýká jen plynu a elektřiny. Od začátku roku na některé domácnosti doléhají často o více než sto procent vyšší platby za dodávky tepla. Účet za celý rok se pak může vyšplhat na mnoho… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety

Kecat o nějaké víře eurohujerů je asi nesmysl. Vždyť i křesťanské kostely a protestantské modlitebny jsou poloprázdé. Opravdových věřících v něco je u nás hodně málo. Jediní správní věřící jsou Mohemedáni, kteří jsou za svou víru schopni nemylosrdně vraždit nevinné ale i obětovat sami sebe. Je strach z CO2, prdů krav, špinavého ovzduší …Ale nějak se zapomíná… Číst vice »

Falka
Falka
před 2 lety
Odpověď uživateli  kutnohorsky

To myslíte jadernou válku? Nebo chcete strašit jadernými elektrárnami?
A mimochodem: radioaktivita ze Země jen tak nezmizí!

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety
Odpověď uživateli  Falka

Falko, nechci nikoho strašit! Jestli, že sám nepoznáte jaké největší jaderné nebezpečí lidstvu hrozí, těžko vám pomoci a cosi vysvětlovat…

Jiriditrich
Jiriditrich
před 2 lety
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Jasně, vypneme atomky, zbytek dodáme na německou burzu a zapalime si louče… a co takhle nebýt líní a hledat technická řešení, přiznat si, že atomky bouchli v rukou děsivých ukrajinských nebo usa dementu, přestat blbnout a hledat, myslet, bádat a do vyřešení neměnit základ – plyn, uhlí, uran a k tomu tam, kde to jde vítr, vodu, slunicko.… Číst vice »