Radar v Brdech nevyšel, tak tady Mošnov, Kbely a Přerov s Prostějovem

Jen před pár dny byla schválena smlouva mezi Slovenskou republikou a USA (tzv. „Dohoda o obranné spolupráci“), na jejímž základě americká armáda získala do výhradního používání dvě slovenská vojenská letiště. Nepomohly masové protesty občanů SR, o kterých navíc většina českých médií vůbec neinformovala.

Jaroslav Štefec
Jaroslav Štefec

Prezidentka Čaputová, která ještě před dvěma roky kategoricky vylučovala, že by kdy vůbec byť jen připustila cizí vojenskou základnu na území SR, dokument podepsala bez mrknutí oka. Souhlasila dokonce i s tím, že příslušníci armády USA, kteří spáchají na území SR zločin, nebudou spadat pod slovenskou jurisdikci.

Podle zdánlivě bezvýznamné zprávičky z médií přistál včera na letišti v Ostravě-Mošnově strategický bombardér USA typu B-52 ze základny ve Velké Británii. Prý v rámci „… procvičení vzájemné spolupráce vzdušných sil členských států NATO“. Není to první přistání tohoto nosiče jaderných zbraní na mošnovském letišti. Byl zde k vidění už osmkrát, vždy formálně v rámci Dnů NATO. V roce 2018 dokonce včetně svého „dvorního“ tankovacího stroje, KC-135 Stratotanker.

Víte, čemu se říká „salámová metoda“? Je to lidové označení procesu postupné infiltrace zdánlivě nepřijatelné myšlenky do společenského povědomí a její postupné transformace přes potenciální společenskou přijatelnost až po zevšednění a sociální letargii vůči její praktické realizaci. Ve vědě zvané sociologie se tomu odborně říká „Overtonovo okno“.

V ČR jsme (stále ještě) velmi citliví na přítomnost cizích vojsk a jejich základen na našem území, strategicky položeném v centru Evropy. S velkou slávou jsme se zbavovali sovětské armády a naše politické vedení v čele s „ikonickým“ Václavem Havlem se tehdy zapřísahávalo, že „… už nikdy více!“ Ale čas trhl oponou a pan Overton svým oknem – a už je to tu zase.

První větší pokusný balónek vyběhl v roce 2007. Akce „Radar na Brdech“. Pak tady párkrát projely konvoje americké vojenské techniky. Nejprve s protesty veřejnosti, dnes už prakticky mimo pozornost. A v lednu 2020 „slavně“ vystoupil Alexandr Vondra na kongresu ODS, kde prohlásil: „Radar je pasé, ale odvážně navrhněme Američanům, abychom v Ostravě-Mošnově zřídili společnou strategickou leteckou základnu. Posílí naši bezpečnost a podpoří těžce zkoušený region, kde lidi v důsledku dekarbonizace budou přicházet o práci. Poláci už mají svůj Fort Trump, tak proč nemáme mít my náš Trump Air Force Base?“. A pozor, „Ávéčko“ není jen bezvýznamným členem dnes vládní strany!

Vše prostě nasvědčuje tomu, že současné politické vedení České republiky se plnou parou chystá následovat své slovenské kolegy a znovu přivést cizí vojenské základny na území ČR. Je velmi pravděpodobné, že se mu to podaří, bez ohledu na odpor podstatné části obyvatel. Musíme si totiž uvědomit, že Česká republika jako stát vlastně neexistuje a názor nás, lidí, žijících na území české kotliny, ve skutečnosti prakticky nikoho nezajímá. Nechali jsme se totiž zkorumpovanými politiky a médii vtunelovat a vmanévrovat do pozice bezprávné exploatované kolonie (což je terminus technicus). Z geopolitického hlediska tvoří náš druhdy samostatný stát pouhý „flek na mapě“ bez vlastní státnosti, ekonomiky, zahraniční a bezpečnostní politiky a bez vlastní armády.

Jedinou brzdou procesu reinkarnace cizí vojenské přítomnosti v ČR je dnes prezident Zeman, který jasně řekl, že nepodepíše nic, co by opět přivedlo cizí vojska na území naší země. A na rozdíl od nepříliš chytré, zato dobře ohebné prezidentky Čaputové to zřejmě myslí vážně. Jenže za rok mu skončí mandát a pak už nejspíš nebude realizaci amerických plánů nic bránit. Ani „lidové hnutí“, které ve skutečnosti nehrálo téměř žádnou roli ani v protestech proti výstavbě amerického radaru v ČR v letech 2007 a 2008. Podstatný byl fakt, že Polsko bylo ekonomicky výhodnější a navíc je blíž RF. Kdyby byly USA trvaly na tom, že radar v Brdech bude, tak jsme ho tady dnes měli, i kdyby čert na koze jezdil.

Jak se tedy zdá, dočkáme se na našem území vbrzku ne pouze jedné, ale podle všech indicií hned tří amerických základen – letiště a logistické základny strategických bombardérů v Mošnově (včetně hotovostního skladu jaderných střel a pum v jeho bezprostřední blízkosti), vrtulníkové servisní a logistické základny ve Kbelích a letky strategických dronů v Přerově s velitelstvím a řídicím centrem v Prostějově (piloti strategických dronů nemusí být na místě letiště, odkud tyto stroje startují).

Alexandr Vondra se tak konečně dočká svého letiště, AČR nebude muset kupovat drony (bude jich tady víc než dost), obyvatelé Kbel budou mít svůj nepřetržitý vzdušný provoz a Rusko získá hned tři nové cíle pro strategické jaderné údery na území Evropy. A nás, občany, určitě potěší, že v případě jaderného konfliktu se o stejný počet sníží množství jaderných hlavic, směřujících potenciálně na území USA. Vždyť není nic krásnějšího, než věrně sloužit spojenci! Třeba až do roztrhání vlastního těla.

Zdroj: facebook autora

Anketní otázka Nové republiky:

Souhlasili byste se základnami armády USA na našem území?

Nahrávání ... Nahrávání ...
3.6 23 hlasy
Hodnocení článku
21 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
bagoun
bagoun
před 2 lety

Obavam se,ze toto je voda na mlyn valečnickym šílencum v Čechach.Babiš i Zeman lezou ke křížku (nebo NATO do ….)Mlči se o zabijeni Rusu na Ukrajiné,zvou k nam Ukry ,- no co,je jich tu malo.Bojim se i honu na Rusy,internet plny sracu ,co nevi nic o vrazedne Ukrajine se chysta.Pogromy prosty lid ,jinak zbabely jak čechacci… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 2 lety

Tak to si nemyslím, že se něco takového uskuteční, kor ne po dnešním výprasku amíků a banderovců na Ukrajině. Budou mít dost starostí s tím, aby prchli na podvozku letadel, tak jako v Avganistánu. Zeman sice už není to, co býval, ale jsou věci, které nepřekročí ani on. Pevně věřím tomu, že se to… Číst vice »

KAREL.V.
KAREL.V.
před 2 lety

vše v pořádku. všechno na sym místě.
V. V. ma ty kluky kudrnatý na špičce boty.

Plebej
Plebej
před 2 lety

Pokud by pro Rusko z US základen na našem území vycházela relevantní hrozba, pak jako první by Rusové svými bodovými údery vyřadili právě tyto základny. Prostředky mají, a trefit se dovedou, základna nepluje jako loď. I tak doufám, že k rozmístění základen nedojde. Leč s touto vládní sestavou je to cosi jako víra v neposkvrněné početí… Číst vice »

cablik
cablik
před 2 lety

Tohle si přečtěte podle mě je SPD vyhrožováno a tak se musela přidat na „správnou” stranu:

Tato místa ohrožena v ČR, zní z vysoka. A válka začala i u nás
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Tato-mista-ohrozena-v-CR-zni-z-vysoka-A-valka-zacala-i-u-nas-693856

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Pane Davide řekněte něco k tomu ať nepřicházíte o voliče.

cert
cert
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Co cekate, ze rekne? Pan David neni anonymni pisalek do diskuzi jako ja nebo vy. Ja myslim, ze pan David je z posledniho vyvoje nestastny jako mnoho z nas. My muzeme hazet vinu na kde koho, ale rozkaz vydal Putin a Ukrajina, byt okupovany Banderastan, je momentalne stat celici utoku sousedniho statu.

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  cert

Ale určitě ví více než my o zákulisní politice nerad bych aby SPD přicházela o voliče. co se děje bylo určitě domluveno mezi velmocemi.

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

domluveno

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety

Pane Štefec během několika hodin a vše je jinak. Slovensko leží na válečné linii. Tudíž dnes jsou tam základny USA naprosto obhajitelné. I u nás v brzku budou. Postavíme je Američanům za naše, jako je to v Polsku. I na radar dojde! Budeme se muset smířit s přelety amerických letadel a států NATO. Těžko se budou hledat protiargumenty… Číst vice »

tomaskova
tomaskova
před 2 lety
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Bylo by lépe se nevyjadřovat, jak vidno nevíte o současném dění vůbec nic. Bidet říká co říká, protože to je bílý kůň globálního prediktoru a má za úkol rozštelovat veřejnost, aby se ukázali všichni vlastizrádci a posluhovači západu. To, co se děje na Ukrajině není vinou Putina ani Ruska, to ví i malé dítě.… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety
Odpověď uživateli  tomaskova

Vážená paní Tomášková(!?) děkuji za informace a poučení. Ano jsem naprostý blb, ale to nic nezmění na tom, že agresorem proti celé Ukrajině je Putin! A to neokecáte! Proč si neobsadil jenom Dombas, kde mají Rusové své aktivity? Sranda bude až tam někde sáhnou na majetky Američanů. No nakonec jsou to oba… Číst vice »

kutnohorsky
kutnohorsky
před 2 lety
Odpověď uživateli  kutnohorsky

Ještě dodám, jen likvidace vojenských objektů? Tomu snad sama nevěříte! Když se kácí les tak létají třísky. Při přepadení vojenských objektů se počítá min. 12% civilních ztrát. A tohle vím naprosto ale naprosto přesně! I ve vojenských oběktech pracují civilisté…

cablik
cablik
před 2 lety

Ceny výrobců opět strmě stoupají. Jde o největší růst v novodobé historii ČR
https://cz.sputniknews.com/20220223/ceny-vyrobcu-opet-strme-stoupaji-jde-o-nejvetsi-rust-v-novodobe-historii-cr-17758901.html

Jeef
Jeef
před 2 lety

Pane Štefec,máte pravdu-bohužel!

spartak
spartak
před 2 lety

Rok 1989 se zapíše nejen jako sametový převrat , ale také prolhaný a denegerativní zlom naší země.

cablik
cablik
před 2 lety

To je fakt strašný a nemůže se takhle náhodou zvolit normální president co by s tím nesouhlasil vzhledem k tomu že ti slouhové mají podporu jen 10%?

Falka
Falka
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Z těch, co oznámili, že chtějí na Hrad kandidovat, vidím rozumnou zatím jen Alenu Vitáskovou.

cablik
cablik
před 2 lety
Odpověď uživateli  Falka

Jenomže bohužel já bych ji volil jenže nikdo ji nezná kromě nás co čteme takže velké šance mít nebude. Dopadne to tak že to budeme muset hodit Babišovi.

tomaskova
tomaskova
před 2 lety
Odpověď uživateli  Falka

Pokud pětikolka protlačí korespondenční hlasování, tak paní Alenka jistě nevyhraje o to už se ta zrádná svoloč postará.

idiotronic
idiotronic
před 2 lety
Odpověď uživateli  cablik

Vzpomeňte si , jak si vedl kníže pán. I když nevyhrál…