Konec iluzí

25. únor 2022 vejde do českých dějin jako den, kdy zde proběhl fašistický převrat.

Na snímku generál Pinochet a jeho junta – pravděpodobný vzor páně Rakušana a jeho bandy

Postcovidový syndrom, 5G sítě, čipy pokoutně vpravené do mého těla při PCR testu, speciální operace tajných služeb, jarní únava či nějaká jiná banální příčina způsobila moji dlouhotrvající neschopnost cokoliv napsat, za což se Vám, milí čtenáři, hluboce omlouvám.

A protože ti zatracení ruští agresoři prokázali zázračnou schopnost vyléčit celé lidstvo z covidu během 24 hodin (vypůjčeno z twitteru), nechám se vtáhnout do víru událostí a podělím se s Vámi několik iluzí, o něž jsem přišel ve víru překotně se vyvíjejících událostí posledních hodin a dnů.

Ztráta posledních iluzí o Rusku

Agrese proti sousednímu státu se těžko obhajuje. Přesto si troufnu použít jedno přirovnání. Představte si středoškolského studenta dlouhodobě šikanovaného svými spolužáky, který si jednoho dne přinese do školy pistoli a začne po nich střílet. Více než 30 let bylo Rusko vykreslováno jako nepřítel, který má prsty ve všech našich selháních. Bylo ponižováno, poučováno, vylučováno, odsuzováno. Západ odmítl pochopit jeho oprávněné bezpečnostní obavy, staré dohody byly vypovídány, těch několik nových, jako např. ty Minské, nebylo dodržováno. Výsledkem je ničivá válka v Evropě a svět na hraně třetí světové. A Západ má konečně pádný důkaz o tom, že Rusové jsou padouši a Putin šílenec.

Rusko se v posledních hodinách a dnech projevilo jako klasická imperialistická mocnost, která má v čele psychopatické osobnosti ničím se nelišící od psychopatů našich, západních. Jsem zvědav, jak poslední vývoj okomentuje Valerij Pjakin, protože Putin a jeho komanda za poslední tři dny udělali téměř všechny chyby, před kterými Pjakin ve svých pořadech svého “gosudara” varoval.

Pokud jsem dobře pochopil Koncepci sociální bezpečnosti a Dostatečně všeobecnou teorii řízení, tak k šesté, tedy silové prioritě řešení přistupuje zpravidla ten, kdo selhal na všech pěti předchozích úrovních. Největší ztrátou vojenského řešení je, že Rusko definitivně ztratilo vnitřní pocit morální převahy nad svými “západními partnery”. Není možné, aby se to velmi rychle neprojevilo na ruské vnitropolitické situaci. A na Západě bude každý, kdo by se pokusil jednat s Ruskem jinak než z pozice síly, označen za kolaboranta a zrádce.

Ztráta zbytku iluzí o EU a NATO

Iluze o evropských a amerických politicích jsem nikdy neměl. Přístup, který zvolili k jednání s Ruskem, a diplomatická, verbální i materiální podpora, kterou současně dostávali ukrajinští nacionalisté ve svých snahách o “obnovení integrity země” silovými prostředky, nevěštily nic dobrého. Nelze přistupovat k partnerovi v diplomatických jednáních s takovou mírou arogance a ignorance, jak to předváděli západní politici až do poslední chvíle.

Nasvícení Brandenburské brány na modrožluto, hraní ukrajinské hymny v parlamentech členských zemí a patetické projevy státníků nám říkají jediné. Spojené státy budou s Ruskem válčit nejprve do posledního Ukrajince … a pak zřejmě až do posledního Evropana.

Ztráta iluzí o demokracii a právním státě v naší zemi

25. únor 2022 vejde do českých dějin jako den, kdy zde proběhl fašistický převrat. Ruský vpád na Ukrajinu ho určitě urychlil (Спасибо большое, дядя Вова!), ale nakročeno jsme k němu měli už dávno před volbami, v nichž si většina z našich spoluobčanů zvolila do parlamentu lidi, pro něž jsou svoboda, demokracie a lidská práva prázdným pojmem.

Zablokování alternativních zpravodajských webů bez soudního příkazu a bez toho, aniž by v zemi byl vyhlášen válečný stav, ať už k němu došlo na pokyn, či jenom se souhlasem vlády, i vyhrožování občanům ze strany bývalého komunistického vojenského prokurátora, nyní „demokratického“ nejvyššího státního zástupce JUDr. Igora Stříže, že za projevení politického názoru mohou čelit trestnímu stíhání a uvěznění, jsou totalitní praktiky. Rétorika, která tato opatření provází, i nenávistná mediální kampaň, která probíhá na sociálních sítích, ale teď už bohužel i na ulicích, na pracovištích a ve školách, je jednoznačná.

Ode dneška žijeme ve fašistickém státu. Se všemi důsledky, které z toho plynou.

 

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 450 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Autor STAN, zdroj e-republika  tč. pod DDoS útokem,  napsáno 27.5.2022 

0 0 hlasy
Hodnocení článku
1 komentář
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
heriot
heriot
před 8 měsíci

Hm, hloupý článek. Všechno v jednom pytli, bez souvislostí.
Není přece vůbec selháním když je někdo trvalým a neurvalým tlakem zatlačen do kouta a k záchraně života mu zbývá poslední možnost.