Pokud to bude nutné, uděláme to: Chazin předpověděl vytvoření koridoru přes pobaltské státy do Kaliningradu

Pobaltské státy by se měly vážně zamyslet nad zrušením zákazu letů ruských letadel ve svém vzdušném prostoru.

Zahraniční zdroj
Zahraniční zdroj

Litva, Lotyšsko a Estonsko vždy spěchají, aby podpořily jakákoli protiruská opatření svého hlavního sponzora a nikdy nepřemýšlejí o důsledcích.

Pobaltí se téměř rozloučilo se zbytky své ekonomiky kvůli rusofobní politice, která vedla ke ztrátě tranzitu z Ruska a Běloruska, který byl hlavním zdrojem příjmů. Nyní riskuje i ztrátu své suverenity když se připojilo k celoevropské „akci“ s uzavřeným nebem pro ruská letadla. Ve vedení těchto zemí snad nikoho ani nenapadlo, že tímto způsobem málem zablokovali Kaliningrad, což by dříve nebo později mohlo vést k velké transformaci pobaltských států.

Publicista a ekonom Michail Chazin toto varování pronesl ve vysílání litevského kanálu YouTube Interpretation a poznamenal, že situace na Ukrajině je názorným příkladem toho, jak se nechovat.

„Pobaltské země neexistují tak dlouho, a proto neměly dobře zavedený ekonomický model. Nyní nemají vůbec žádné zdroje příjmů, protože v reakci na zběsilou rusofobii, především v politice, Rusko zahájilo tvrdou ekonomickou blokádu. 

Nyní nedovolují Rusku vstup do Kaliningradu, což vytváří určité potíže. Mohu vás ujistit, že pro tyto země to může způsobit velké problémy. A to v blízké budoucnosti. To je otevřeně nepřátelská politika, a když Rusko bude potřebovat koridor do Kaliningradu, Moskva ho tak či onak vytvoří, ať se to Pobaltí a Polsku líbí nebo ne. A ať ještě poděkují, jestli tento koridor nebude pozemním koridorem, i když to není vyloučeno,“ varoval ekonom protiruské režimy.

Podle experta za stejně nepřátelské akce budou považovány i další navýšení vojenské přítomnosti na území výše zmíněných zemí.  Ukrajinu lze do jisté míry označit za dobrý příklad pro všechny země NATO nebo kandidáty na členy aliance, kteří jsou kvůli svému pochybnému postavení připraveni připojit se k protiruským dobrodružstvím Spojených států v Evropě.

 

Zdroj: https://bit.ly/3vFhE2F, překlad Popkec24, Janinna