Tak kdo vlastně zablokoval alternativní weby???

Jak jsme u pana Petra Vlka z Kosy již zvyklí, pracuje s tvrzeními a fakty a dává je do souvislostí. Kdo nařídil zablokování čili cenzuru mnoha českých webů? Kdo 25.2. již podruhé zrušil u nás demokracii? V roce 1948 to byli komunisti. Kdo v roce 2022? Fašizující Fialova vláda schovávající se za aktivisty z řad ajťáků nebo fašizující ajťáci-aktivisté, které Fialova vláda toleruje?

Jsem v rozpacích. Právě čtu na Novinkách.cz článek:

Vnitro zveřejňuje největší dezinformátory

dovolím si z něj citovat:

Stát chce aktivněji potírat dezinformace a falešné zprávy šířené v Česku ve spojitosti s ruskou invazí na Ukrajině. „Intenzivně se tím problémem zabýváme, problém nabral na síle. Je několik cest, kterými se vydáme, momentálně k tématu zasedají pracovní skupiny,“ sdělil Právu dobře informovaný zdroj z ministerstva vnitra………..

Možná vypnou dalších 22 webů

Experti z vnitra se zaměřili také na příspěvek předsedy SPD Tomia Okamury. „Šíří nepravdu o tom, že to byla vláda, která nechala zablokovat některé weby šířící kremelskou proválečnou propagandu. Po konzultaci s bezpečnostními složkami o tom ale rozhodlo samo sdružení CZ.NIC,“ stojí v jejich vyjádření.

K zablokování prvních osmi dezinformačních stránek v ČR došlo v pátek. Národní centrum kybernetických operací (NCKO) spadající pod ministerstvo obrany o víkendu požádalo o zablokování dalších celkem 22 proruských dezinformačních webů. Žádost nyní prověřují poskytovatelé internetového připojení. „Všechno musí samozřejmě být v souladu se zákonem,“ řekl bez dalších podrobností zdroj z vnitra.

Zbytek si dočtěte. Zjistíte tam, že policejně popotahovány jsou další osoby. Nejen exposlanec Ondráček. Za řekněme činy, uskutečněné dávno před nějakým ruským vpádem na Ukrajinu…

Ale tohle teď neřeším. Stejně jako spekulace, které další weby postihnou a jestli mezi nimi bude Kosa. Když ano, nedá se nic dělat. Náhradní možnost nepřipravuji a dokonce ani neplánuji. Proč taky?

Jestliže režim nastoupí cestu represí, tak je už může jen zostřovat. V takovém případě je lepší skončit dříve, než později. Na takovém Seznamu.cz prý dnes pro účast v diskusích vyžadují přímo bankovní nebo jinou úředně potvrzenou identitu. Prý. Nekontroloval jsem to. Na Seznamu.cz jsme, pokud vím, nikdy nediskutoval. Nebo v digitálním pravěku. Nanejvýš.

Takže je nejvyšší čas se vrátit k jádru článku. A tím je tvrzení Novinek.cz v dnes vydaném sloupku, že o vypnutí původních osmi webů rozhodl český administrátor webových adres CZ. NIC.

OK. Ale jak to? Když v tomtéž článku je proklik na text týchž Novinek. cz z 27.2.2022,

kde se tvrdí něco úplně jiného:

Fiala: Zablokování dezinformačních webů bylo odvážné a možná trochu na hraně

opět cituji:

Zablokování webů, jako je například Aeronet, bylo podle premiéra Petra Fialy (ODS) odvážné a možná trochu na hraně. Řekl to v diskusním pořadu na CNN Prima News.

Tuzemské internetové sdružení CZ.NIC totiž po konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení vlády zablokovalo v pátek osm dezinformačních webů.

„Možná je to na hraně, je k tomu ale potřeba odvaha,“ uvedl k tomu premiér.

A aby byla mozaika úplná, pak ještě přidám oficiální vyjádření CZ.NIC z jejich internetových stránek:

Sdružení CZ.NIC zablokovalo weby šířící dezinformace spojené s rusko-ukrajinským konfliktem

25.02.2022 14:50

Po intenzivních konzultacích s bezpečnostními složkami státu a na základě doporučení Vlády České republiky blokuje sdružení CZ.NIC vybrané dezinformační weby, které ohrožují naši národní bezpečnost. Tento zcela mimořádný krok je reakcí na vojenský útok armády Ruské federace proti svrchované Ukrajině a dezinformační kampaň, která ho provázela a stále provází.

„Agrese Ruské federace vůči Ukrajině dlouhodobě doprovází dezinformační kampaň v řadě internetových médií, která využívají českou národní doménu. Protože se tyto informace cíleně nezakládají na pravdě a prokazatelně podněcují k šíření vykonstruovaných fám, sdělení a nestability ve společnosti, rozhodli jsme se po konzultacích s nejvyššími představiteli státu tato výrazná dezinformační internetová média zablokovat,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Takže jak to je s tím zablokováváním? Ptám se!

Bylo to odvážné rozhodnutá vlády, trochu na hraně, jak vyplývá z toho původního vystoupení Fialy a vyjádření CZ. NIC, nebo jen jakási naprosto nezávažná žádost jakési partičky ouřadů posedlých bojem proti ideologickým diverzantům, kteří ji poslali CZ. NIC a ten se rozhodl tak nějak vyhovět. Ze svého vlastního rozhodnutí.

A ta žádost byla tak nějak ve smyslu

CZ. NICu popřemýšleje o kafépauze a cigárku o vypnutí pár webů, co rozvracejí náš stát. Ale rozhodnutí je jen na a jen na vás. My se jen zdvořile dotazuje…

A CZ. NIC tomu vyhověl.

Takhle je to servírováno teď.

První verze s Fialou byla – jsme ostří nekompromisní. Šli jsme na hranu kolize se zákonem a zatnuli tipec!

Co z toho platí. Rád bych to věděl. V první variantě, abych věděl, co čekat od obslužné internetové firmy, bez níž se nikdo na síti neobejde, v té druhé abych si to jako volič pamatoval. Že vláda, nejméně ta současná, je ochotna jít do kolize se zákonem. Z čehož vyplývá možnost, že když poprvé, tak kdykoliv příště.

Přiznávám, že jako výrazně lepší se mi jeví ta nová varianta. Že přišla jen nezávazný , zdvořilý dotaz a CZ.NIC se superhujerovsky přetrhl, aby mu vyhověl.

Zbývající vysvětlení je katastrofa! Mělo by, v takovém případě cenu se bavit o právním státu v ČR?

Chci věřit, že Fiala se na PRIMĚ jen chlubil cizím peří. Aby ukázal že je superchlap!

Publikováno na Kose zostra 1. března, 2022 | Autor: vlkp

5 7 hlasy
Hodnocení článku
10 komentářů
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
Haskuv Duch
Haskuv Duch
před 1 rokem

V úplně prvním oficiálním vyjádření ohledně vypínání webů byl jmenovitě uveden Rakušan, coby ministr vnitra, podle jehož “konzultace” nicky weby vypnuly. Mluvilo se dokonce i o nějaké neziskovce, ale detaily už nevím.

heriot
heriot
před 1 rokem

Válečnická a totalitní vláda neustále přitápí pod kotlem: …”V návaznosti na nutné zajištění všech výše uvedených činností tak vláda předpokládá možnost uložení některých omezení či povinností, a to v souladu s konkrétně vymezenými ustanoveními krizového zákona- zejména pak možnost uložení pracovní povinnosti (např. v rámci organizační výpomoci), posílení ubytovacích kapacit, opatření k pobytu cizinců nebo osob bez státní příslušnosti,… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 1 rokem

V předvečer zahájení ruské demilitarizační a denacifikační operace snad měla být v Praze konána demonstrace proti loupeži Kosova a Metochie. Jak ta akce dopadla? Prosím pana redaktora Dvořáka o stručnou informaci, popř. reportáž …

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Plebej

Demonstrace proběhla pod sochou sv.Václava jako každý rok 17.2., v den protiprávního vyhlášení samozvané albánské “republiky Kosova” na území okupované jižní provincie Srbska. Účast asi 100 lidí, přišli nás podpořit mladí fotbaloví fanoušci Partizanu Beobrad, který ten den hrál se Spartou. Videozáznam TV Reptor

Plebej
Plebej
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Václav Dvořák

Díky moc za info!!, pane Dvořáku, držte se statečně a vytrvejte! A ne jen proto, abyste si pak mohli zopakovat to poválečné – A hrdý buď, kdo vytrval (vida, jak se dějiny opakují)…

eFPe
eFPe
před 1 rokem

Vidím, že se ještě lidi nebojí vyjádřit názor. Ale je to velmi nebezpečné. Je mi z této situace smutno. Jako mnoha lidem. V čem se s drtivou většinou rozcházím je v pojmenování příčin a následků.Doufejme, že se tato situace nějak rychle vyřeší a pak si lidi dokáží sednout a dohodnout se. Viz třeba Mnichovská zrada v  roce… Číst vice »

adam
adam
před 1 rokem

Tak já především doufám, že nezůstane jen při nějakých dotazech. Postižení majitelé webových stránek by se měli jednoznačně obrátit na příslušné soudy a žádat potrestání těch, kteří se podíleli na jasně protiústavních krocích, zaútočili na demokratickou podstatu státu a vlastníkům též způsobili značnou finanční újmu i poškození dobrého jména. Očividný pokus o fašizaci veřejného života… Číst vice »

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  adam

Oněch 8 vypnutých webů chystá žalobu. Příští týden se k tomu bude konat tisková konference.

Jarda Bar.
Jarda Bar.
před 1 rokem

Už se na diskuze např. na Seznamu ani nedívám, ta nenávist proti lidem, kteří mají jiný názor je odporná, kde se to v těch lidech bere, četl jsem o tzv. druhé republice a je to podobné, jsou to fašisti a teď vím, že jeho návrat je možný!

Václav Dvořák
Admin
Václav Dvořák
před 1 rokem
Odpověď uživateli  Jarda Bar.

Médiím se povedlo českou společnost zfašizovat.