Vrtěti psem aneb Válečná lest

John Helmer je nejdéle sloužící zahraniční korespondent v Rusku, v Moskvě žije od roku 1989. Na svém blogu zveřejnil článek, z něhož cituji:

Morawiecki a západní tisk lhali – v Kyjevě se žádné setkání nekonalo. Místo toho se schůzka konala v polském železničním uzlu Przemysl, 95 km západně od Lvova (Lvov) a 20 km uvnitř polské hranice s Ukrajinou.
Ve zprávě, kterou zveřejnila varšavská kancelář agentury Associated Press (AP), se uvádí, že „dlouhá cesta po zemi z Polska do Kyjeva, kterou absolvovali Morawiecki, polský vicepremiér Jaroslaw Kaczynski a premiéři České republiky Petr Fiala a Slovinska Janez Jansa, vyslala signál, že většina Ukrajiny stále zůstává v ukrajinských rukou“.
Důkazy shromážděné ze zdrojů ve Varšavě a z analýzy videozáznamů a fotografií zveřejněných na schůzce dokazují, že se žádná „dlouhá cesta“ nekonala; žádné setkání se nekonalo v Kyjevě ani ve Lvově, hlavním městě Haliče, který je operačním sídlem ukrajinské vlády. Z důkazů poskytnutých Poláky a také Zelenského propagačním štábem je nyní jasné, že v ukrajinských rukou zůstává jen malá část západní Ukrajiny. Sám Zelenskyj je nyní v polských rukou.

Zdroj: John Helmer via Blog Bavor V

 

Pochybnosti o tom, zda se schůzka „na nejvyšší úrovni“, při níž premiéři Polska, Česka a Slovinska vyjádřili bezvýhradnou podporu Ukrajině, uskutečnila opravdu v Kyjevě, se na českých sociálních sítích objevily už před zveřejněním Helmerova článku a vycházely z rozboru časového harmonogramu takové cesty. Teď to vypadá, že i ostatní indicie ukazují na propagandistické divadlo.

Pokud jsme stále ještě demokratická země, kde je vláda odpovědná parlamentu a občanům, dopustil se náš ministerský předseda nehorázného „vrtění psem“ a měl by okamžitě odstoupit. Pokud jsme však již totalitní země, kde je pod záminkou nevyhlášené války povoleno vše, pak nám nezbývá nic jiného, než pochválit pana premiéra za válečnou lest, která sjednotila národ za vůdcem v přilbě a neprůstřelné vestě a připravila nás pro nadšené schválení všech věcí, které by nám ještě před dvěma lety připadaly jako naprosto skandální a neakceptovatelné.

Sláva Česku! Hrdinům sláva!

***

Hodnota článku (rešerše, napsání, korektura, anotace, ilustrace, redakční práce) je ohodnocena částkou: 250 Kč. Pokud chcete na provoz webu přispět, klikněte zde, nebo na baner v úvodní stránce. Děkujeme!

Související články:

Zdroj: e-republika.cz

Diskuse pouze na vlastní nebezpečí, Stříž má oči ostříží…

Děkujeme za finanční dary, které podporují práci Nové republiky, natáčení besed a rozhovorů. V těchto dnech podáváme žalobu na pachatele protiprávní cenzury našeho webu. Již jsme složili peněžní jistinu u soudu. Další náklady nám vzniknou při soudním řízení a jako odměna advokátní kanceláři, která nás zastupuje.

Pošlete-li nám peníze, bojujete proti nastupujícímu fašizmu, za demokracii.

Číslo bankovního konta Nové republiky u FIO banky:

2300 736 297/2010

IBAN: CZ54 2010 0000 0025 0073 6297

4 4 hlasy
Hodnocení článku
2 komentáře
Inline Feedbacks
Zobrazit všechny komentáře
danny
danny
před 8 měsíci

Podle Novinek a spol. Ukrajinci tepou Rusy kdesi pod Moskvou a na Ukrajině Rusové vlastně skomírají v obklíčení. Takto nějak líčil situaci Německa Goebbels v dubnu 1945. Vždycky si vzpomenu na inspektora v oscarovém filmu Ostře sledovaní vlaky, kterého hrál V. Brodský. Stačí se podívat na YT a je tam řada webů, kde jsou mapy bojišť.… Číst vice »

Plebej
Plebej
před 8 měsíci

Bylo by užitečné, pokud by některý z opozičních poslanců PS (SPD) interpeloval premiéra a vyžádal si jeho osobní a veřejné ujištění o tom, že na tom medializovaném jednání spolu s představiteli Polska a Slovinska skutečně byl v Kyjevě (a nikde jinde), aby tam o čemsi (jakože) jednal se Zelenským. A aby zveřejnil, k čemu a komu se jménem vlády ČR zavázal. Či zda-li… Číst vice »